Ar WIFI kenkia vaisiui?

Kai laukiausi daug laiko praleidau lovoje ir… browsin‘au. Kartą padėjus telefoną į šalį, kad atvėsinčiau ranką, susimąsčiau, ar tas jo laikymas ant išsipūtusio mano pilvo nepakenks kūdikiui?

Visų pirma šiek tiek supaprastintų fizikos žinių. Radiacija arba spinduliuotė būna dviejų rūšių:
1. Jonizuojanti – tokia, kuri pasiekusi objektą skaldo molekules, keičia jų sandarą, modifikuoja DNR. Tokiu būdu ji gali sukelti rimtų pasėkmių. Pavyzdžiui nudegimas saulėje. UV spinduliai nudegina jūsų neapsaugotą odą, pakeičia jos struktūrą – to pasekoje, oda peršti, parausta.
2. Nejonizuojanti – tokia spinduliuotė eina kiaurai per objektus, o juos palietusi konvertuojasi į šilumą. Tokiu principu veikia mikrobangų krosnelės. Tokiu principu veikia ir Wi-Fi.

Tačiau tada žmonės klausia, ar ta šiluma, kurią sukelia Wi-Fi, tegu nenuolatinė, bet dažna, gali pakenkti vaikams?

Teigiama, kad vaikai, turėdami plonesnes kaukoles, jau nekalbant apie vaisius mamų pilvuose, yra imlesni tokiai radiacijai, todėl juos reikėtų labiau saugoti.

Radau nemažai spekuliacijos šia tema, pavyzdžiui, Forbes straipsnyje. O tiksliausias atsakymas, manau yra toks, kad iki šiol nėra jokių longtitudinių tyrimų šioje srityje. Nes nagrinėjant spinduliuotės įtaką, pavyzdžiui, vežio vystymuisi, reikia turėti bent 30 metų per kuriuos gali išsivystyti auglys. O jei taip ir nutiktų, sudėtinga būtų įrodyti, jog tai tiesioginės nejonizuojančios spinduliuotės rezultatas. Visi trumpalaikiai tiesioginės Wi-Fi įtakos tyrimai rodo, kad jokios žalos nėra. Netikintys aiškina, kad bevielių įrenginių pramonė niekad ir neleis tinkamai išnagrinėti šio poveikio, nes yra orinetuota į pelną, o ne žmonių sveikatą. Jiems klausimų kelia tai, kad, pavyzdžiui Iphone 6 instrukcijoje, yra nurodyta, kad telefoną rekomenduojama laikyti, bent 5mm nuo kūno, kad būtų išlaikyta saugi riba. Ką reiškia saugi riba? Nuo ko ji saugo?

Kad ir kaip, konkrečios medžiagos skandalui čia nėra. Todėl reikia naudotis sveiko proto principais ir nemiegoti su telefonu po galva, ar planšete ant pilvo.

Šis įrašas neturi komentarų

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.