Atlikėja Adelė atvirai apie motinystės (ne)džiaugsmus @ Vanity Fair

Atlikėjos Adelės interviu pasirodė naujausiame Vanity Fair numeryje. Žurnalistė keliauja kartu su Adele į vieną iš 43 jos naujojo pasaulinio turo koncertų ir kalbasi apie gyvenimą. Adelė, 10-ies Grammy apdovanojimų nugalėtoja, kaip visada šmaikščiai ir šokiruojančiai atvirai šneka apie viską: apie tai, kad nekenčia savo dirbtinių nagų, kuriuos turėjo prisiklijuoti turui, apie tai, kad prieš savaitę nusiskuto kojas, nes pagailėjo žiūrovų pirmoje eilėje ir, kaip ir dažname interviu, nevengia papasakoti apie savo motinystės įspūdžius, kurie anaiptol nėra rožiniai.

Lietuvių moterų biologinis laikrodis yra ankstesnis, nei vakarų šalyse, pavyzdžiui toje pačioje Jungtinėje Karalystėje, kur vidutinis pirmąkart gimdančių moterų amžius yra 29,8 m. (palyginimui, Lietuvoje jis siekia 26,7 m.). Adelė sako, kad drąsiausias dalykas, jos supratimu, yra NEturėti vaikų, pasirinkti tai sąmoningai ir atstovėti už savo sprendimą. “Visi mano draugai ir aš jautėme spaudimą susilaukti vaikų, nes taip daro suaugusieji. Aš myliu savo sūnų labiau nei ką kitą, bet kiekvieną dieną, kai gaunu laisvą minutę (nuo darbų), norėčiau ją išnaudoti ir daryti, tai ką noriu po velnių. Aš tikrai kasdien taip jaučiuosi.”

Adelė pripažįsta, kad pirmieji metai po gimdymo jai buvo labai sunkūs. Ji dažnai apie tai užsimindavo ankstesniuose interviu, tačiau tai būdavo juokingi ar abstraktūs pareiškimai. Šįkart ji tai aiškiai įvardino, kaip pogimdyminę depresiją. “Ne, ne, aš nenaudojau  jokių vaistų. Aš buvau užsidariusi ir niekam apie tai nepasakojau. Atstumdavau visus. Mano vaikinas siūlydavo eiti pabendrauti su kitomis mamomis, tai aš jam atšaudavau, kad su būriu nukvakusių mamyčių tikrai neužsiimsiu. Bet po truputį pamačiau, kad natūraliai mane ima traukti kitokie žmonės. Moterys, kurios galbūt patyrė tą patį.”

“Vieną dieną aš pasakiau savo draugei: “Aš nekenčiu viso šito.” O ji tiesiog prapliupo verkti ir atsakė: “Aš irgi nekenčiu!” Ir tą akimirka viskas pasikeitė. Uždanga griuvo. Aš lig tol galvojau, kad pogimdyminė depresija būna tada, kai nenori būti su savo vaiku, kai net norisi jam pakenkti, bet dabar suprantu, kad yra įvairių formų. Aš buvau tiesiog apsėsta kūdikiu. Jaučiausi neadekvačiai. Galvojau, kad padariau blogiausią sprendimą savo gyvenime ir nemoku juo rūpintis… Tąkart nusprendžiau, kad viskas. Nuo šiol aš skirsiu vieną pusdienį per savaitę, kai darysiu, ką noriu. Tik sau. Draugė bandė klausti, ar nesijaučiu kalta. Tikrai taip! Bet daugelis mano draugių pasirodo išgyveno tą patį ir nieko nesiėmė, nes bijojo būti palaikytos bloga mama. Dabar aš galvoju, kad kaip tik esu geresnė mama, nes randu šiek tiek laiko sau.”

Pirmieji metai su naujagimiu tikrai kupini iššūkių. Labai lengva “pamesti”, pamiršti save. Visas dėmesys skiriamas vaikui IR savianalizei: “ar gerai aš čia darau?” Kuo daugiau mes apie tai šnekėsime ir nebijosime būti išvadintos “egoistėmis”, tuo lengviau bus kitai, kuri šiadien pagimdė ir desperatiškai ieškos informacijos tame “utiutiu, kaip viskas gražu, mano mažylis yra mano pasaulėlis” liūne. Vaikus auginti yra labai gera. Bet tas gėris ne visoms ateina nuo pirmos dienos. Ir ne kasdien. 😀

O pabaigai, jeigu jus šokiravo atviras Adelės interviu, priminsiu, kad socialinė media jai užkabino medalį Tobulos Mamos kategorijoje po to, kai ją užfiksavo Disneyland’e kartu su sūnumi, kuris vilkėjo Anos iš Frozen suknelę. 😉 Nuotraukos šaltinis. 

pay-adele-main  Atlikėja Adelė atvirai apie motinystės (ne)džiaugsmus @ Vanity Fair PAY Adele Main

Visas Vanity Fair interviu, čia: http://www.vanityfair.com/culture/2016/10/adele-cover-story

Šis įrašas neturi komentarų

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.