Man atrodo, išmokau būti mama

Šiąnakt pramerkiau akis, pagalvojau: “turbūt kokios 3 valandos”. Už kelių sekundžių kriuktelėjo dukra ir pasimuisčiusi ėmėsi šauktis mamos. Po to, kai ji vėl užmigo, ėmiau sudarinėti sąrašus mintyse, nes visad darau taip naktimis. Pirkinių, matytų filmų, galimų karjeros variantų, šalių, į kurias dar noriu nuvažiuoti. Ir nejučia pradėjau mąstyti apie keistus įpročius, dalykus, kurių išmokau per šiuos du motinystės metus:

   1. Prabusti kasnakt kelios sekundės prieš prabundant vaikui.
   2. Naktį vaikščioti tik tomis grindų vietomis, kurios negirgžda.
   3. Niekada neuždaryti vonios durų.
   4. Užmigdžius vaiką iššliaužt iš lovytės nesujudinant ir neįlenkiant čiužinio. Praktiškai pakilt į ora remiantis tik kulnais. Be jokio specialaus fizinio pasiruošimo.
   5. Kartoti kokią nors frazę/sakinį/prašymą keliskart ir susinervinti tik po ketvirto karto.
   6. Dainuoti lopšines, skaityti pasakas su kvailais veikėjų balsais, statyti lego, kaladėlių bokštus ir spalvinti išlendant už linijų.
   7. Iškepti varškėčius ir išvirti sriubą.
   8. Multitaskinti: susitvarkyti namus, pagaminti valgyti, padirbėti, pažiūrėti Netflix – viskas, kol vaikas miega pietų.
   9. Susikrauti nedidelę kuprinę drabužių/daiktų ir keturiems metų laikams, ir oficialiam priėmimui, ir maudynėms baseine, ir žaidimams lauke per lietų. Jeigu ką.
   10. Vos atplėšti akis, kol vaikas migdomas pietų ir kaskart prisižadėt: “viskas, dabar ir aš eisiu pailsėti, darbai palauks.” Bet kai tik vaikas užmiega – pajust nenumaldomą energiją ir viską veikti (žr. punktą nr. 8) grynai iki tos sekundės kol išgirsti iš kambario: “mama?!” Tada vėl ateina žiaurus nuovargis.
   11. Kai migdoma vakare, planuoti kiek daug visko nuveiksi, kai tik vaikas užmigs. Bet galiausiai paguldžius jį į lovytę, nuspręsti, kad viskas palauks ik rytojaus ir varyt tiesiai miegot.
   12. Pailsėti per 2 minutes užsidarius vonioje.
   13. Apsirengt į viešumą ir pasidažyt per 3 minutes tuo pačiu rengiant vaiką. Ir atrodyt ne kaip valkatai.
   14. Visada su savimi turėti geriamo vandens.
   15. Valgyti šokoladą ir kitus saldumynus nematomai, išvynioti popieriukus negirdimai.
   16. Vakare kvailai šokti pagal Taylor Swift “Shake it Off” vaizduojant visus šokio stilius iš klipo ir nesiparint, kad užuolaidos neužtrauktos. Ir nesiparint, kad klausau Taylor Swift, nes mano būsena jau yra beyond visų “ką žmonės pasakys”.

 

5 komentarai
 1. Nr.: 4 yra super mamos galios :))). O nr .:1 puikiai suderinti miego ciklai. Aš tai dar neišmokau, bet man vistiek patinka :).

 2. 10 ir 12.. Nu taaaaip pazistama..:)
  O siaip viskas labai teisinga. Kiek nauju patirciu per tuos du metus, ne kiekvienam darbe tiek sukaupsi! 🙂

 3. Na ir kokia priezastis neuzdaryt vonios duru…nu vat ir as neuzdarau..bet negaliu vyrui paaiskint o kodel..ir dar jam draudziu uzdaryt :))

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.