Ryan Gosling apie tėvystę @ GQ

Vakar Feisbuke dalinausi kaip labai man patiko filmas “Kalifornijos svajos” (originalus pavadinimas “La La Land”, rež. D. Chazelle, vaidina R. Gosling ir E. Stone). Taip labai, kad aš prisiminiau savo seną ikimotinystinę aistrą išnarstyti filmus po kaulelį. Dabar jau žinau visas filmavimo lokacijas, biudžetą, kiek kartų užtruko nufilmuoti didžiausias scenas, kiek kas mokėsi šokti ir dainuoti ir visą kitą susijusią trivia. O skaitinėdamasi, radau interviu iš ateities (man lig šiol yra mistika, kaip tie žurnalai leidžiami), 2017 sausio mėnesio GQ pokalbį su R. Goslingu, kuriame be visų savo įprastinių šarmingų plepalų, jis pasakoja apie tai, ką reiškia būti naujai iškeptu dviejų vaikų tėvu (pirmagimei dukrai dveji, o antroji pasibeldė šių metų balandį).

47d0a45220633e89_ryan_gosling_gq_cover  Ryan Gosling apie tėvystę @ GQ 47d0a45220633e89 Ryan Gosling GQ Cover

Aš jau anksčiau rašiau, kad nesuprantu, kodėl visi tėvai tikisi, kad vaikai bus geresni už juos. Lyg užkoduotai mokome juos tokių dalykų, kuriuos patys šiaip jau darome: pvz. keikiamės, žiūrim TV iki vėlumos, valgome šokoladą ir pan. Ir štai šiame Gosling’o interviu aš radau atsakymą.

<—>

“Visą savo gyvenimą girdi apie tai, ką reiškia turėti vaikų, ir, žinok, visos klišės yra absoliučiai teisingos. Atrodo, supranti, kad viskas pasikeis, bet kol tai išties nenutinka, negali net pradėti suprasti, ką iš tikrųjų tie žmonės turėjo omenyje.”

“Tai nebuvo tema, apie kurią aš iš anksto daug galvojau. Neturėjau kažkokios romantiškos idėjos ar vizijos apie tėvystę. Tai atėjo pakankamai netikėtai ir, sakyčiau, organiškai. Nieko nebuvo prikurta, prigalvota. Tiesiog staiga imi ir supranti: Mano gyvenimas pasikeitė. Ir ačiū dievui.”

“Atsirado toks tam tikras chaosas, kuris man patinka. Man atrodo, anksčiau, aš sąmoningai pasirinkdavau įvairias chaotiškas situacijas gyvenime, o dabar visą tai turiu savo namuose, man nebereikia jų niekur ieškoti.” <—> “Tas chaosas gražus. Surrealus ir raminantis.”

“Kai sutinki savo vaikus, tu supranti, kad jie nusipelno pačių geriausių tėvų. Tada pasiimi kažkokią instrukciją ir visom išgalėm bandai tapti tokiu žmogumi, kokio jie nusipelnė.”

<—>

Amen.

Ne vaikai norime, kad būtų geresni už mus, o mes imame ieškoti geresnės savo versijos. Tiesiog. Iš meilės tiems gimusiems. Gal iš čia ir atsiranda “blogos mamos” – savigraužos sindromas, nes imti va taip ir pagerėti nėra taip jau paprasta?

Visas GQ interviu – čia.

O pabaigai tiesiog palieku nuotrauką (© GQ Magazine). Su šventėmis. 🙂

0117-gq-ferg02-01-ryan-gosling-01  Ryan Gosling apie tėvystę @ GQ 0117 GQ FERG02 01 Ryan Gosling 01

Šis įrašas neturi komentarų

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.