Mamelė-lepšelė

„Nenoooriu!“, – šitas šimtą kartų pakartotas žodis su specifine intonacija, kuri primena vulkano veržimąsį, lydimas kojų trepsėjimo, galvos purtymo ir visų kitų  tarsi įelektrintų išraiškos priemonių, sugeba per akimirksnį sudaužyti orios motinystės iliuziją. Nebelieka tų knygų, kurias skaitei apie auklėjimą, tų straipsnių su stebuklingais patarimais, psichologų paskaitų, draugių patarimų, nebelieka įtikėjimo, kad „mano vaikas tai jau nekris ant žemės, o jei jau taip nutiks, aš darysiu tą ir aną“… Nieko nebelieka, tik zvimbimas galvoje ir visų aplinkinių nuostabos kupini žvilgsniai, kurie kaip strėlės šaudo tau į nugarą.

Lieka mamelė-lepšelė, kuri vis dar kažką mintyse naiviai dėlioji, kokį diplomatinį metodą pritaikyti, ką čia pasiūlyti, paklausti, o kartu aiškių aiškiausiai matai, kad partiją pralošei. Kad dabar užrėktum, oi, užrėktum, bet kad tai dovanotų lygiai nulinį efektą irgi beviltiškai supranti.

„Žinai, kai tavęs nėra, ji taip nesielgia. Klauso, taip nesiardo. Kažką tau reikia daryti“, – gauni dar vieną patvirtinimą iš šalies, jog tikrai neabejotum, kad esi mamelė-lepšelė.

Ir pati žinai, kad „kažką reikia daryti“, kad tikrai negerai, kai matai, kaip ta tavo Beveik Trimetė, dabar užsisklendusi „nenoriu“ bokšte, staiga prarado angeliškai tyras akis – vietoj jų ten savąsias įlipdė kažkoks kipšiukas.

Dabar būsiu griežta, užteks, prisižaidžiau, jau tuoj ant galvos užlips – nusprendi susigrąžinti vadžias į savo rankas, o kartu visai nenori pavirsti ta mama, kuri su savo vaiku bendrautų tarsi su kareiviu. Guodiesi, kad visi trimečiai tokie ir atsikvepi pamačiusi, kaip kažkoks antakius suraukęs tėvas gainioja savo vaiką, o tas lekia juokdamasis iš visų „Negalima! Negalima!“

Taip, ne viena tu mamelė-lepšelė… Bet vienai teks rasti išeitį, kaip nuo savo namų primadonos nuplėšti karūną.

Dovilė

Pirmagimei dukrytei - beveik treji. Ir rašymas yra mano būdas iškalbėti tą džiaugsmą, kad ją turiu.

Šis įrašas neturi komentarų

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.