Motinystės nušvitimas

Gerai atsimenu tą paskutinę darbe dieną prieš pat nėštumo ir gimdymo atostogas. Kaip filmuose – deduosi daiktus į popierines dėžes, o pati savyje tyliai galvoju: „Čia nebegrįšiu niekada“. Mano sprendimas buvo tvirtas kaip plienas. Matyt, net ir bendradarbiams jį kažkokiu būdu išspinduliavau, nes buvo kas garsiai ir įvardino – „man atrodo, tu čia negrįši…“ O aš tik nutaisydavau nustebusį žvilgsnį, bet, aišku, kad juo niekas taip ir nepatikėjo – juk tie žmonės mane pažįsta nuo paauglystės…

Kodėl norėjau negrįžti? Buvau pavargusi nuo problemų darbe, nors jis man ir sekėsi. Tačiau daug svarbesnė priežastis buvo ta, kad įsivaizdavau, jog motinystė užbrėš naują ribą mano gyvenime. Kad būdama vaiko priežiūros atostogose galėsiu kaip nuo kalno pažvelgti į savo gyvenimą – kiek ir ko aš pasiekiau, o kur toliau man eiti; ar tikrai dirbu ten, kam ir turiu pašaukimą; o gal laikas atrasti naujas gyvenimo siūlomas galimybes ir išbandyti save kitoje srityje. Kada jei ne dabar? Juk tai tokia patogi proga – jei nepasiseks, turi 3 metus, kai galėsi sugrįžti į senąjį darbą.

Ir dar: negaliu paaiškinti kodėl, bet buvau 100 proc. tikra (gal prisiskaičiau per daug žurnalų?), kad tapus motina, mane aplankys „nušvitimas“: atrasiu kažkokį talentą, pradėsiu kažkokį naują verslą, o gal dirbsiu naujoje srityje (juolab, kad paskutiniais nėštumo mėnesiais atsiėmiau antrojo aukštojo mokslo diplomą). Atrodė, kad aš vaikštau į aplinką išskleidusi visas antenas, kurios pagautų bent menkiausią virptelėjimą – ir čiupčiau tą savo svajonių paukštę. Kokių svajonių? Nežinau!!!

Telefonu vardinu draugei: nėra gražių puošnių suknelių maitinančioms mamytėms, kad jos galėtų kaip damos atrodyti kažkieno vestuvėse, gimtadienyje ir t.t. – gal pradėti jas siūti? Pas mus nėra restoranų, skirtų lankytis su mažais vaikais ir kur būtų jiems pritaikytas meniu – gal tokį kurti? O kiek galėčiau primegzti batukų kūdikiams – va, ką tik išmokau, koks grožis, argi žmonės nepirktų? Dar nusipirkau siuvimo mašiną – tai gal siūti žaislus?

Draugė, o labiausiai – šeima, grąžino mane ant realybės: iš mano „verslų“ nieko nebus. Matydama būsimus išlaidų ir galimus pajamų skaičius prieš save, nelabai galėjau su tuo nesutikti.

Tada pradėjau siųsti CV įmonėms iš tos srities, kurios mokslus ką tik baigiau. Din din! Patirties lygiai 0, mažas vaikas, kuris, tikėtina dažnai sirgs, o tai, kad esi komunikabili, sugebi dirbti viena ir komandoje, laisvalaikį leidi gilindama užsienio kalbos žinias – juk visi apie save rašo tą patį. Ar gali pažadėti, kad dirbsi viršvalandžius ir kad pasitenkinsi minimaliu užmokesčiu kaip koks studenčiokas? Ne? Suvokiau, kad darbdavių akimis, nesu pats geidžiamiausias darbuotojas rinkoje.

Vis dėl to šen bei ten padirbėjusi, sulaukiau skambučio iš savo senojo darbdavio su prašymu grįžti. Neslėpsiu, apsidžiaugiau. Esu ten, kur mane vertina, kur man sekasi, kur manimi pasitikima ir kur einama į kompromisus, kai reikia suderinti darbą ir motinystę.

Aišku, kad man labai gaila, jog mano ambicijos taip ir liko neišpildytos. Nušvitimas neįvyko, naujo verslo taip ir nepradėjau… Neišdrįsau.

Kita vertus, aš vis tik išmokau siūti ir megzti. O tai juk irgi šis tas?… 🙂

Dovilė

Pirmagimei dukrytei - beveik treji. Ir rašymas yra mano būdas iškalbėti tą džiaugsmą, kad ją turiu.

3 komentarai
  1. Net sutrikau, kai pradėjau skaityti, pamaniau, o gal čia aš parašiau tik kitu vardu pasirašiau 😀 bet aš dar turiu vilties, kad nušvitimas aplankys ir sukursiu “kažká tokio” kas išgelbės mano svajones 🙂

  2. Vis dėl to, ne man vienai tais nušvitimais nekvepia 🙂
    Irgi laukiu, o ko – nežinau ir pati. Arba spyrio šiknon arba geros apvaizdos 😀

  3. Eina sau, atrodo, kad apie mane istorija. Sėdžiu va dabar jau 4-tas mėnuo tam pačiam darbe, iš kurio lygiai taip pat su dėžute prieš pusantrų metų išeidama piktdžiugiškai galvojau “nu čia tai jau tikrai aš negrįšiu”. Turėjau lygiai tokias pačias iliuzijas, kad iš kažkur atsiras nušvitimas savam verslui, arba dar kažkas tokio neįtikėtino įvyks ir visos šeimos gyvenimas pasikeis. Aha… Kur gi ne…

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.