Nėštumas: 38 savaitė. Pasiruošimas.

Svečio rubrikoje “Vienos mamos istorija” moteris, pavadinsime ją Aukse (tikrasis vardas man/redakcijai žinomas), jau visai netrukus pagimdys pirmagimį. Ji kas savaitę visus metus laiko rašys įrašus Mamystei ir tokiu būdu su jumis dalinsis savo jausmais, patyrimais ir išgyvenimais. O mes galėsime stebėti jos raidą. Iš moters į mamą.

„Na, tai dabar jau bet kada“, nuskambėjo palaimingi akušerės žodžiai. Cause I‘m ready to roll! Ko nepasakyčiau apie savo vyrą sprendžiant iš jo išpūstų akių. Kažkaip jam vis sunku suvokt, kad ta nėštumo fazė yra tik dalelytė viso to, kas mūsų laukia, ir ji TIKRAI BAIGSIS. Na, o aš – pasiruošus. O kaip ne? Juk, kai pagalvoji, visi šie mėnesiai buvo vienas ištisas pasiruošimas.

Emocinis pasiruošimas

Kai man vyras pasipiršo – nekalbėjau parą laiko. Važiavome su draugais švęsti į Nidą, bet kalbėti negalėjau. Kažkoks šokas reikalavo suvirškinti faktą. Kai sužinojau, kad pastojau (primenu, jog vaikelį planavome), tas šokas, turbūt, užsilaikė kokią savaitę. Vėliau, jam atslūgus, kažkaip viskas atrodė nerealu. Ar čia jau tikrai tai vyksta? Turbūt, jei ne klaikus pykinimas ir vėmimas, trukęs iki kokio 7 mėnesio ir nuvaręs iki ligoninės, patikėti viskuo būtų buvę dar sunkiau. Sunkiausia buvo susitaikyti su mintimi, jog dabar gyvenimas tikrai pasikeis. Visi mūsų sprendimai, pasirinkimai ir išgyvenimai filtruosis per naują prizmę. Jei dabar gyvenau vadovaudamasi „Aš to noriu“, tai greičiausiai teks pradėt dažniau vadovautis „Aš privalau“. Ir tas atsakomybės jausmas gąsdina. Visgi stengiausi per daug nelaužyt galvos, o palengva su ta mintim susigyvent. Matyt, ne veltui duoti 9 mėnesiai…

Testas  Nėštumas: 38 savaitė. Pasiruošimas. Testas

Teorinis pasiruošimas

Mes artėjam trisdešimtmečio link ir neturim žalio supratimo apie vaikus. Pastojus, aišku, kilo milijonas klausimų, kurių negalėjome atsakyti pasitelkus pažįstamų pagalba, nes nenorėjome niekam sakyt. Todėl pirmas dalykas, ką padarėme, tai nužingsniavome į knygyną ir nusipirkome storą knygą apie nėštumą. Greičiau, kad nuraminti vidinį nerimą, nei dėl informacijos, nes man pakako paskaityt iki 3 mėnesio ir supratau, kad gana. Vyras dar iki šiol skaito, nors ir atsilikdamas – aną dieną garsiai man skaitė apie 7 mėnesio požymius… Neigčiau, jei sakyčiau, jog neerzina. Tiesa, kartais ir pralinksima, pavyzdžiui radęs tokių minčių:

Karve (2)  Nėštumas: 38 savaitė. Pasiruošimas. Karve 2

Vairavimas  Nėštumas: 38 savaitė. Pasiruošimas. Vairavimas

Iš pradžių maniau, jog reikės lėkt į visus kursus. Bėgant mėnesiams supratau, kad neverta. Pirmiausia –gaunama informacija pradėjo kartotis, antra – supratau, kad tu gali būt teoriškai pasiruošęs kiek nori, bet when the time comes reikės tiesiog būti mama. Garantuoju, kad tuomet nieko neprisiminsiu iš tų paskaitų. Visgi į kelias nuėjau: apie gimdymą, apie pirmąsias savaites po gimdymo ir apie žindyvės mitybą. Į pastarąją ėjau, nes kaip sakiau, savo besilaukiančiai draugei: „Einu paklausyt tiesos iš specialisto, nes visos tuo svetimos nuomonės jau įgriso“.

Vyrui pradėjus, atsiprašau, „myžt į batą“ kaip čia tą vaiką reikės laikyt, praust ir t.t. nupirkau dar vieną plonytę knygutę, kad galėtų toliau skaityt, ir manęs nebenervint.

sventai ramybei  Nėštumas: 38 savaitė. Pasiruošimas. sventai ramybei

Materialusis pasiruošimas

Ši dalis man pati juokingiausia ir tuo pačiu vedanti iš proto. Pradedant nuo to: ko reikia? Net pirmavaikei tie visi reikalingų daiktų sąrašai kėlė abejonių. Pirmiausia nusprendžiau, kad reikia išrinkti mažyliui ratus. Tarp kitko žodis „ratai“ labai tinka dėl dviprasmybės su automobiliu dėl šių daiktų kainos. Vežimėlis už daugiau nei 1000 eurų? I don‘t think so… Galbūt tai yra pirmavaikės klaida, ir greit savo nuomonę pakeisiu, bet kol kas man yra nesuvokiama tokia kaina už vežimėlį. Todėl, žinoma, kaip ir kiekviena, įlindau į mamyčių forumą… Gerai, kad įlindau, žinosiu, kad daugiau to daryt nereikia. 🙂 „Pirk tokį vežimėlį“, „Pirk anokį vežimėlį“, „Jau tik š..ino nepirk”. O kai paprašai detalizuoti ar apibūdinti kas yra „š..dinas“ vežimėlis argumentai kažkur ištirpsta atmosferoje. Po ilgo naršymo ir galvos trankymo į stalą supratau, kad kiekviena turi savo prioritetus ir poreikius. Man nereikėjo stiliusos approval‘o vežimėlio dizainui, man reikėjoi tokio, kad pravažiuočiau prastesniais keliais ir miško takais (turim aktyvų šunį, todėl leidžiam daug laiko gamtoje), ir tokio, kad būtų patogus naudotis. Nuėjom į parduotuvę, išdėstėm poreikius konsultantui, palaukėm nuolaidos ir BAM – vežimėlis stovėjo svetaineje.

Mano šeimoje, tai bus pirmasis vaikelis, pirmoji anūkė. Todėl reikia suprasti excitement levelį. Mano mama ir teta abi gyvena užsienyje, kur visiem žinoma kainos yra padoresnės, o ir normalių nuolaidų galima sumedžiot. Todėl leidau savo poničkom pasidžiaugt. Pasidžiaugė… Jei atvirai, man nepatogu rodyti kam nors vaiko kraitelį. Štai, pavyzdžiui, spintoje kabo 6 kombinezonai. 3 skirtingų dydžių, bet 6 kombinezonai. ŠEŠI. Neieškokime atsakymo į klausimą „Kodėl?“ Jo tiesiog nėra. 🙂 Užtat lyg susitarus pastojusios draugės, visos besilaukiančios mergaičių, kaip ir aš, jau ploja katučių ir laukia „palikimo“.

kombinezonai  Nėštumas: 38 savaitė. Pasiruošimas. kombinezonai

In the meantime, kambarys paruoštas, „tašės“ sukrautos, o aš…

#desperatetimesrequiresdesperatemeasures

desperate times  Nėštumas: 38 savaitė. Pasiruošimas. desperate times

SKAITYTI: Nėštumas: finišo tiesioji. (37 sav.)

Auksė

Auksė pati pirmoji prisijungė prie Mamystės rašytojų. Ji visiškai atvirai, nuo pat nėštumo periodiškai pasakoja savo išgyvenimus skaitytojoms.

Šis įrašas neturi komentarų

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.