Pilvotoms: ko prireiks ligoninėje?

Kai laukiesi, didžiulis dėmesys yra skiriamas TAI dienai, kai GIMDYSI. Mes skaitome kitų gimdymo istorijas, mintyse pergrojam kelionės iki ligoninės maršrutą, kai a) vyras darbe, aš namie, b) vyras darbe, aš mieste, daiktai namie c) toks pats kaip b) tik dar plius kamščiai…

Ir kraunamės daiktus.
Savo krepšius aš susidėjau likus, kaip vėliau paaiškėjo, dviem mėnesiams iki gimdymo. Bent porąkart per tą laiką viską ištraukiau, perskalbiau nuo sudulkėjimo ir darkart atrinkau. Bet gal čia aš pataloginė?:)
Tokioms kaip aš, rekomenduoju šią nuorodą.

Visi kiti straipsniai apie “šito reikia, bet gal ne visai” tik minta mūsų panika ir generuoja click’us:)
Todėl mano žinutė besilaukiančioms – ne daiktai svarbu tas pirmas tris paras ligoninėje. Tol kol pati turi naktinius, kojines ir šlepetes, o vaikas bent vieną rinkinį drabužių ir sauskelnes, tol viskas ok. Kad ir kiek berymojau prie tų krepšių, vistiek vyras buvo išsiųstas ir namo, ir į parduotuvę, ir į vaistinę. O jei ir jo nebūtų buvę, būtume išsisukę.

Aš daug skaičiau apie žindymo naudą, bet ne techniką. Jei tai pirmas kartas, tai mes dar natūraliai galvojame tik apie save ir tą baisųjį gimdymą ir pamirštam, kad tą pačią sekundę, kai tik jis pasibaigs, reikės pradėti dirbti mama. Be pertraukos, be atokvėpio ir be įžangų. Ir tada, jei lieki su vaiku 1 val. nakties tuščioj palatoj staiga supranti, kad nežinai nei kaip jį laikyti, nei kiek, nei iš kurios pusės pradėt maitint, o googlint irgi nėra rankų.

Aš daug skaičiau apie gimdymą ir jo galimas komplikacijas, kad visai pamiršau apie jo rezultatą:)) Todėl rekomenduoju pasikalbėti su neseniai gimdžiusiomis, tegu jos papasakoja, kas vyksta tas pirmąsias paras, koks būna vaikas, ko tikėtis iš gydytojų ir seselių; turėkite kam paskambinti, jei prireiks psichologinės pagalbos, jei verksite, kad negalite nueiti iki tualeto ir palikti vaiko toje plastmasinėje lovelėje.

Paskaitykite apie šį foto projektą ir džiaukitės, kad jums gimdyvės krepšely nereikia turėti kibiro apsiplovimui, celofano ant lovos dėl sterilumo, siūlo virkštelei užrišt ar peiliuko, jai nukirpt.
Kremas toks ar anoks… Vienu bodžiu daugiau ar mažiau.,, Ruoškitės vaiko sutikimui emociškai. Turėkite daug informacijos, o ne daiktų. Žinoma, tai nereiškia, kad atkeliavus tuščiomis viską gausite ligoninėje. Planuokite. Bet nepanikuokite:) Jausdamasi saugiai būsite geriausia mama naujajam pasaulio gyventojui.

Šis įrašas neturi komentarų

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.