Sėkminga vidutinės mamos diena

Tikslesnis pavadinimas turėtų būti „Sėkminga vidutinės miestietės, 30 – metės, vieno mažo vaiko, mamos diena.“ Kitaip tariant – „mano diena“.

9 val. ryto, o aš jau perku kavą Coffee In‘e dideliame prekybos centre. Su dukra ant rankų krapštau eurus mažoj piniginėj ir esu labai išdidi mama. Toks ankstyvas rytas, kad veikia tik kelios kavinės, o aš jau visa išplauta galva, tušu pasidažiusi blakstienas ir (svarbiausia!) švaria suknele-suderinta-su-pėdkelnėm-ir batukais aprengtu vaiku stoviu štai ir kavą užsisakinėju. Asmeninis rekordas ne kitaip.

– Euras devyniasdešimt. – pasako jaunutė pardavėja.

Duočiau jai kokius 20 metų, ne daugiau. Ji nežiūri nei į mano išplautą galvą, nei į mano gražiai aprengtą dukrą. Po velnių, kaip dažnai visi derančio komplekto drabužiai būna švarūs vienu metu?

Aistė (manau, pats laikas pristatyti dukrą auditorijai) negrabiai bando man padėti ištraukti centus iš tos siauros piniginės, o kadangi viena ranka laikau visus jos 11 kg, o kita skaičiuoju monetas, mes prarandam kontrolę ir viskas išdrimba ant žemės. Lenkiuosi susirinkt pinigų, Aistė nusprendžia, kad visai nenori ji šiuo metu liesti kojomis žemės ir tai pasako garsiai, kaip moka. Tą milisekundę aš spėju pakelt akis ir pamatyti pardavėjos veidą. Ji nesižavi. Tai nebuvo akių vartymas, bet pakankamai aiškus: „Greičiau jau dingtumėt iš čia, kad galėčiau toliau netrukdomai browsint“. Tai nėra man nauja situacija ir aš tiesiog susitvarkau, atsiskaitau ir einu gerti kavos.

Tai yra mano nesėkmingos dienos pavyzdys. Dabar leiskite paaiškinti kodėl.

Daugelis mano dienų yra praktiškai vienodos. Keliamės apie 7 val. ryto, todėl po poros valandų jau būnam papusryčiavusios, apsirengusios ir peržiūrėjusios didžiąją dalį žaislų. Ateina laikas eiti į lauką. Mes pereiname didelę gatvę, skaičiuojame sankryžoje stovinčius šviesoforus ir dukra mojuoja pravažiuojančiom mašinom. Kitoje gatvės pusėje stabtelim prie dekoratyvinių akmenukų palei naują ofisų pastatą. Aistė išrenka juos ant šaligatvio ir po to vėl sudeda atgal. Tada laukia laiptukai palei restoraną, keliskart sėkmingai užlipus ir nusileidus keliaujame toliau. Sūpynės, keli nusileidimai nuo čiuožyklos, prūdai su antimis, akmenukai į prūda nuo tiltuko, o tada einam į prekybos centrą, kur aš išgeriu kavos ir jau tiesiuoju būdu grįžtame namo pietų miegui. Štai mano pirmojo pusdienio žemėlapis.

20161016_103025-1  Sėkminga vidutinės mamos diena 20161016 103025 1

Per pietų miegą aš rašau arba darau kažką susijusio su tuoj pasirodysiančia „MAMYSTĖS“ knyga. Aistė prabunda po pusantros valandos, pietaujam, einam peržiūrėti žaislų, sulaukiam vyro (code for Peppa Pig), pasigaminam ir pavalgom vakarienę ir po kokios valandos bendro dūkimo imamės migdymo maratono.

Jeigu jums dabar atrodo, kad aš čia skundžiuosi, tai išjunkite šitą straipsnį, nes mes nesusišnekame ir aš tingiu įrodinėti, kad nesiskundžiu 🙂

Tokią įprastinę dieną, mano vienintelis susidūrimas su suaugusiu žmogumi (net jei tai tėra dvidešimtmetis paauglys) bus toje kavinėje, į kurią aš užsuksiu. Visą likusį laiką aš praleidžiu su dar nekalbančiu vaiku. Todėl tos 10 minučių perkant kavą, na, arba parduotuvėje perkant maistą, ar net prie čiuožyklos pakalbant su kita mama yra visas mano kokybiškas suaugusiųjų socializacijos laikas, tai yra vienintelis tos dienos kontaktas su išoriniu pasauliu. Ir jeigu per tas kelias minutes žmogus kitoje prekystalio pusėje nusišypso, pakibina mano dukrą – VISKAS! Kaip sako anglai: You’ve made my day. Juk natūralu, kad Aistė yra viskas kuo aš labiausiai didžiuojuosi šiuo metu ir man taip šiltai pakaso savimeilę, kai ir svetimas susileidžia pasižiūrėjęs į ją. Taip pat natūralu yra tai, kad jie tokių vaikų per dieną pamato keliasdešimt… Bet aš neprašau daug. Pameluokit man, gerbiamos dvidešimtmetės baristos. Aš jums už tai arbatpinigių paliksiu. 🙂

Šįryt aš vėl laukiu, kol šnypščiantis aparatas pila karštą kavą, o laisva pardavėja pasižiūrėjusi į mudvi su dukra draugiškai paklausia: „Gal, ji norėtų šito puodelio?“ ir tiesia popierinį espresso puoduką, o Aistė piktai nusisuka. Mes su barista nusijuokiam ir ji šiltai pasižiūri: “Ką gi.”

Ačiū. Šiandien yra gera diena.

#firstworldproblems

screenshot_2016-10-16-11-16-19-1  Sėkminga vidutinės mamos diena Screenshot 2016 10 16 11 16 19 1

Užsisakyti knygą MAMYSTĖ čia>>>

14287486_1287241151316866_1706103435_n  Sėkminga vidutinės mamos diena 14287486 1287241151316866 1706103435 n

1 komentaras
  1. Aistė. Labai gražus vardas! 🙂 mes turėjom išrinkę du vardus Julius ir Aistė. Kolkas auginu Julių.
    Ir super tekstas! 😉

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.