Ką skaityti kol laukiesi?

Ką skaityti kol laukiesi? IMG 20170221 131207

 

Per pirmuosius du motinystės metus perskaičiau daug knygų. VISOS jos apie tą pačią temą, žinoma: kaip auga vaikas ir kaip būti gera mama?

Kai sužinojau, kad laukiuosi ir lankiausi pirmoje pasitaikiusioje maisto prekių parduotuvėje, nuėjau į knygų skyrių. Tiesą sakant, nieko kito ten neradau, kaip tik “Bumpologija”, todėl pasiėmiau. Gerai sudėta, lengva ir aktualu skaityti bent jau pirmą pusę apie nėštumą, gimdymą ir pirmąsias akimirkas. Bet atsimenu ir tai, kaip pirmąkart gyvenime perskaičiau apie plyšimus ir kirpimus gimdymo metu ir suspaudusi kojas mečiau tą knygą kuo toliau nuo akių… Kodėl niekas apie tai neįspėja PRIEŠ pastojant, a?:)

Dabar tikrai dažnai apsilankau motinystės skyriuje knygynuose pavartyti naujų leidinių ir, žinoma, pasižiūrėti, ar jie pardavinėja “Mamystės” knygą… 🙂 Bet turiu pripažinti, kad visai nemažai tokių skaitinių yra ne man. Tarkime, visi giria J. Gray “Vaikai kilę iš dangaus…”, o aš skaitau ir kaip prieš plauką. Nežinau, ar vertimas, o gal tiesiog kalbėsena ne man. Taip pat ir su “Auklėjimas be dramų” – šitoks bestseleris! Kažkas Lietuvoje knygos pagrindu net mokymus sukūrė, esu mačiusi, o aš skaitau ir… nada. Bet čia, man atrodo, yra susikaupimo (jo trūkumo) klausimas…

Aš nesijaučiu profesionali skaitytoja, kad galėčiau čia imti ir recenzuoti ir kritikuoti kitų knygas, ypač po to, kai suprantu, kiek darbo reikia įdėti, kad vieną tokią išleisti. Todėl kiekviena besilaukianti turėtų perskaityt pirmus bet kokios knygos puslapius, kad pajaustų, ar tinka kalbėjimo tonas, ir LABAI SVARBU – rinktis pagal motinystės etapą.

Matot, padariau išvadą, kad visos motinystės knygos turi labai konkretų laiką, kada jas galima ir reikia skaityti. T.y. kol vaikas ropoja ir krykauja – “Auklėjimas be dramų” sunkiai atliepia kasdienius klausimus, panašiai kaip po gimdymo nebeskaitysi “Nėštumo vadovo”. Tai va, kažkaip mes motinystėje suplakam visus amžius į vieną ir besilaukdamos susiperkame viską. Na, bent jau aš taip padariau.

BET

Dabar, kai mano dviejų metų patirtis jau gula praeitin ir viskas galvoje po truputį atranda savo vietas, aš suprantu, kad yra dalykai, kurių galima nežinoti, nes vis tiek sužinosi (internetu, iš gydytojų, iš patirties). Tačiau taip pat yra fundamentalių dalykų, kuriuos sužinojus kažkas stipriai pasikeičia: kryptis, požiūris, vidinis kompasas. O su tuo ir visi kasdieniai reikalai staiga visai kitoj šviesoj nušvinta. Todėl, jeigu aš turėčiau besilaukiančiai parekomenduoti keletą knygų, tai būtų šios:

Ką skaityti kol laukiesi? IMG 20170221 125042

Niekas čia tau nepasakys, kada jau galima kirpti kūdikiui nagus ir kokioj temperatūroj visgi reikia juos maudyti. E. Laurinaičio knygoje motinystė nelyg povandeninė srovė, apie ją tiesiogiai kalbama gal tik skyriuje ar keliuose. Bet savišvietai, saviugdymui, savęs suvokimui – tai neįkainojama knyga. Na, o A. Kurienės “Kaip užauginti žmogų” tai, man atrodo, jau seniai nereikalauja pristatymo. Tiesiog. Paskaitykit.


A. Kurienė “Kaip užauginti žmogų” galite įsigyti čia.

E. Laurinaitis “Žvilgsnis iš veidrodžio” knygą galite įsigyti čia.


Ir kita svarbi, jau pakankamai techninė knyga, tai K. Vitkausko “Kūdikio žindymas: nepakeičiamas kaip motinos meilė”

Nepadarykite mano klaidos, pasiskaitykite apie žindymą dar prieš tą momentą, kai jūsų rankose – pieno ištroškęs naujagimis.

Reziume: kol laukiesi, siūlau pasidomėti žmogaus psichologija, tiek, kiek smalsumas leidžia. Bet kokia savianalizė bus labai sveika prieš pasitinkant naują žmogų.

Ai, na ir, žinoma, jeigu nori pajausti, ką išties reiškia būti MAMA:

Knyga “Mamystė”

2 komentarai
  1. Spoko, kuris yra pirmoj nuotraukoj, gal geriau neskaityt. Arba labai atsargiai. Arba ne kaip pirmą knygą apie vaikų priežiūrą. Skaičiau, kad kai kurios jo rekomendacijos labai pavojingos ir jis yra atsiprašęs tėvų, skaičiusių jo knygas.

    1. Taip, šią knygą gavau dovanų ir ji man puikiai tarnauja tyrimo tikslais, kartų palyginimui. Net nežinau, ar ją dar galima įsigyti kurnors:)

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.