Smurtas prieš vaikus Lietuvoje

1996 m. Lietuvoje priimtu įstatymu uždraustas smurtas prieš vaikus.

2016 m. buvo bandyta tą įstatymą praplėsti apibūdinant, kas tiksliai yra smurtas ir nurodant, kad fizinės bausmės taikomos vaikams irgi yra draudžiamos. Siūloma išskirti 4 smurto formas: fizinis, emocinis, seksualinis smurtas ir nepriežiūra. Visą tekstą galite rasti čia: http://bit.ly/2iW4wi8

Daugiausia ginčų kilo dėl “nepriežiūros” apibrėžimo. Nes visų vaiko poreikių negali patenkinti didelė dalis Lietuvos tėvų, kurie gyvena arti ar žemiau skurdo ribos. Ir nors tame yra racijos, čia buvo nuvažiuota su tokiomis antraštėmis, kaip “Atiminės vaikus iš tų, kurie uždirba minimumą”. Ir citatomis, jog “ar aš neprižiūriu, jeigu kas metus neišgaliu naujų žieminių batų nupirkt?”

Erm. Taip. Girdėjai apie Vinted?

Kaip atsakė D. Šakalienė. Žieminiai batai gali kainuoti 20 Eur, gali ir 220 Eur. Kalba eina apie šeimas, kurios pašalpą išleidžia pirmiau bambaliui alaus, o po to jau kas lieka. Aš žieminius batus esu pirkus už 5 Eur, jei ką. Žinau šeimą su 6 vaikais, kurie aprengti taip, kad pagalvotum, jog pas Lansbergienę mokosi:) Viskas yra įmanoma, kai vaikas yra prioritetas.

Aš suprantu, kad įstatymai turi būti kuo tikslesni ir galbūt būtent ši sąvoka yra taisytina. Tačiau man liūdna, kad Lietuvoje yra bjauri nuolatinė išankstinė prezumpcija, kad VISI ČIA MUS IŠDURT SUSIRINKO. Vat, patvirtins tokį įstatymą ir “kaip Norvegijoj vaikus atiminės”. (Aš jau praktiškai dažau klaviatūrą šitą nesąmonę rašydama).

Ne. Tokie apibrėžimai yra tam, kad būtų galima išgelbėti vaikus iš asocialių, smurtaujančių, apatiškų tėvų.

Taip, priėmus tokį įstatymą staiga pusė Lietuvos reikės peržiūrėti. Tai OK! Prašom. Užeikit pas mane, pabendraukite su mano dukra. Lankykit kad ir kartą per mėnesį. Negali būti jokios kalbos apie “šeimos privatumą”, kai šnekam apie žmones, dar negalinčius kalbėti, negalinčius pasiskųsti, papasakoti.

Kitas dalykas, OK. Meskit lauk šitą savoką, patvirtinkite pirmas tris.
Nope.
Įstatymo pataisų svarstymas vis patogiai nukeliamas. Projekto iniciatoriai norėjo patvirtinimo prieš šventes, nes, o, ironija, būtent tada įvyksta daugiausia nelaimių, bet nepavyko… Gruodžio 15 d. svarstymas atmestas. Nukelta į sausio 12 d. Aktyvios mamos net mitingą susiorganizavo. Ir štai prieš savaitę M. Majauskas parašė, jog ir sausio 12 d. svarstymas nukeltas į kovo mėnesį. Jis dar paminėjo, kad gal čia visai ne įstatymo pakeitimas, o teikiančiojo pavardė (Majausko) – didžiausia kliūtis? A, valstiečiai?

majauskas  Smurtas prieš vaikus Lietuvoje majauskas

Sausio 12 d. 11 val. prie LR Seimo vis tiek vyks piketas. Ir gerai.

Kodėl mes, lietuviai, nemokame eiti į gatves, kai 141 neranda bendros kalbos spręsdami mūsų vaikų klausimus? Kai piketuot ateina 6 mamos, tada ir jie ramiai sau linguoja, stumdydami fortepijonus ir tautinius kostiumus. Jeigu bent kartą, na bent kartą per 26 metus ateitų 6000? Gal paskubintų? Gal išgirstų?

Rašau ir netikiu, kad taip kada bus. Nes Feisbuke palaikint (šiuo atveju pažymėt Angry Face yra lengviau). Bet aš tai būsiu.

https://www.facebook.com/events/888536471281625/

Šis įrašas neturi komentarų

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.