Socialinis fotoprojektas ieško mamų

Fotoprojektas „Mamystė“ ieško moterų, auginančių bet kokio amžiaus vaikus, ar dar tik besilaukiančių.

Tai bent metus laiko truksianti iniciatyva, kurios metu fotografuosime mamų kasdienybę. Be specialaus makiažo, be specialai sutvarkytų namų, ar fotosesijai sušukuotų vaikų. Projekto tikslas – parodyti visas motinystės spalvas, užfiksuoti kiek įmanoma daugiau kasdienybės akimirkų, kurias vienaip ar kitaip išgyvena visos, auginančios vaikus. Neabejotina, kad vaikas yra neapsakomai didelis įvykis tėvų gyvenime, tačiau tai ne visada automatiškai reiškia puokštę teigiamų jausmų, o apie neigiamus viešai kalbėti vis dar yra tabu. Nes išsakyta abejonė ar skundas gali reikšti, jog esi „bloga mama“.

Mes siekiame paneigti „supermamos“ stereotipą, nes ši etiketė tapo įžeidžianti ir pernelyg universali – t.y. taikoma visoms, kas susilaukia vaikų. Norime atskleisti motinystės individualumą ir buitį. Šiuo projektu nebandysime šokiruoti. Mūsų norimas rezultatas – visuomenės edukacija, didesnis supratimas mamų atžvilgiu ir, turbūt, svarbiausia – žinutė visoms mamoms, kad jos tokios ne vienos.

Planuojama projekto sklaida 2016 metais – internetinis puslapis, Facebook ir Instagram kanalai, foto paroda ir knyga. Projekto idėjos autorė – FB grupės „Mamystė“ autorė Aušra Paukštytė, auginanti vienerių metų amžiaus dukrą. Fotografė: Laura Vansevičienė, jau užauginusi dukrą.

Tai idėjinis, meninis projektas. Atlygio už „modeliavimą“ nėra. Nuotraukos bus naudojamos tik šio projekto tikslams ir viešinimui. Iš visos fotosesijos naudosime iki 5 nuotraukų. Visas nuotraukas, be abejonės, perduosime ir jums kaip prisiminimą, o jei jūsų kadrai pateks į vėliau planuojamą parodą – tai gausitę ir jų spaudus. Jei norėtumėte sudalyvauti ir sutiktumėte įsiamžinti, parašykite man į FB grupę “Mamystė”. Būtinai atsakysiu į visus klausimus.

Dėkui.

Šis įrašas neturi komentarų

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.