Sukrėsto kūdikio sindromas

“Aš tai jau savo vaiko tikrai niekada nemušiau ir nemušiu, jei reikia sudrausminti, tiesiog papurtau.” – esu girdėjus sakant.

Purtyti vaiko negalima.
Parašysiu tai darkart.
NIEKADA NEPURTYTIKE VAIKO.

Visų pirma, bet kokia agresija prieš vaiką sukelia jam stresą, kuris trikdo informacijos apdorojimą smegenyse. Taigi nieko gero tokiu būdu vaiko neišmokysit, jis tiesiog matys pavyzdį, kaip tėvai praranda kontrolę ir savo ateities veiksmus modeliuos pagal tokį pavyzdį. Bet šįkart ne apie tai.

Nedidelis krestelėjimas Lietuvoje dar iki šiol dažnai suprantamas, kaip norma ir esu pastebėjusi tai net viešose vietose, parduotuvėse.

“Mamos žurnalo” straipsnyje moksliškai ir detaliai papasakotas sukrėsto kūdikio sindromas, o bendram supratimui užteks ir tiek: kūdikio galva yra sunkiausia jo kūno dalis, o kaklas dar silpnas. Darant staigius judesius, galva lankstosi į šalis. Kūdikio kraujagyslės yra labai jautrios purtymui. Jos gali įtrūkti vien tik staigiai purtant galvą pirmyn ir atgal, į smegenis išsiliejus kraujui pasėkmės gali būti nebepataisomos.

Svarbu suprasti, kad taip gali nutikti netik pritrūkus kantrybės ar pykstant ant vaiko, o paprasčiausiai su juo žaidžiant, netaisyklingai sportuojant, ar bėgant su vaiku nešioklėje.

Kaip rašoma straipsnyje, mamos apie šį sindromą turėtų būti įspėjamos dar ligoninėje iškart po gimdymo arba per pirmąjį vizitą pas gydytoją. Aš apie tai pirmąkart perskaičiau savarankiškai ir tik šią savaitę, todėl dalinuosi.

Dūkite saugiai!

Šis įrašas neturi komentarų

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.