Miego regresas

Kai atrodo, kad jau gyveni pagal dienotvarkę ir kūdikis išmiega beveik visą naktį, staiga, be jokio dienos ritmo pakeitimo, tas pats kūdikis naktimis pradeda verkti, būna irzlus, dažnai prabudinėja.  Taip pasireiškia miego regresas. Tokie staigūs nemigos ir irzlumo etapai yra normali kūdikio raidos dalis ir miego regresą patiria daugmaž visi kūdikiai.

YOUTUBE VIDEO APIE KŪDIKIŲ MIEGĄ IR MIEGO REGRESĄ

Kūdikių miegas. Pokalbis su miego specialiste Dovile Šafranauske

MEDEINA ANDRIULIENĖ

Kūdikių miegas. Pokalbis su miego specialiste Dovile Šafranauske

Žiūrėti video apie kūdikių miegą

Kas yra kūdikių miego regresas?

 • Kūdikio miego regresas – tai pasikeitę, įprastai pablogėję, kūdikio miego įpročiai, kurie gali tęstis nuo kelių dienų iki mėnesio. Viena iš priežasčių, kodėl sutrinka kūdikio miegas – augimo šuoliai. Tai tarsi pereinamasis laikas, kai kūdikio miego fazės vis labiau panašėja į suaugusiųjų. Būtent todėl vykstant šiems pokyčiams kinta kūdikio miegas.

Miego regreso požymiai

 • Kūdikio miego regresą galima atpažinti iš staiga pasikeitusių jo miego įpročių, įprastai gana pablogėjusių. Žinoma, miego regresas kiekvienam kūdikiui pasireiškia skirtingai.

 • Dažniausiai miego regreso požymiai pasireiškia tam tikrais kūdikio amžiaus laikotarpiais – 4, 6, 8, 12, 18 mėnesiais. Kartais šie laikotarpiai gali kisti mėnesiu anksčiau arba vėliau, nes visi kūdikiai yra skirtingi. Pasitaiko ir tokių kūdikių, kuriems kūdikių miego regresai praeina nepastebimai. O kartais pasitaiko, kad kūdikio miegas ir taip nuolat būna prastas, todėl sunku nuspėti ar tai miego regresas.

 • Gali nutikti ir taip, kad vieno ar kelių miego regresų išvis išvengsi per visą kūdikio augimo laikotarpį iki dvejų metų. Arba vietoje kelių miego regresų, pavyzdžiui, 8 ir 12 mėnesių, sulauksi vieno 10 mėnesį.

Taigi, patyrinėkime plačiau kiekvieno kūdikio amžiaus laikotarpiui būdingus miego regreso požymius:

 • Miego regresas 4 mėnesių kūdikiams. Jį patiria beveik visi kūdikiai, nes jų miego ciklas pradeda panašėti į suaugusiojo. Dėl to pradeda kisti kūdikio miego fazės bei jų trukmė ir eiga, kitaip sakant, keičiasi keičiasi miego ciklas. Taip pat šio laikotarpio miego regresą lemia ir tai, kad kūdikis išmoksta apsiversti.

 • Miego regresas 6 mėnesių kūdikiams. Šio amžiaus kūdikiams pradeda kaltis dantukai, kurie ir yra viena pagrindinių miego regreso priežasčių. Taip pat vis didėjantis vaiko aktyvumas keičia jo miego įpročius.

 • Miego regresas 8 mėnesių kūdikiams. Šio laikotarpio miego regresas yra siejamas su vis aktyvesne kūdikio smegenų veikla bei nuolat tobulėjančiais įgūdžiais – jis vis daugiau juda, ropoja, stojasi, eina prisilaikydamas. Padidėjęs aktyvumas trukdo kūdikiui nurimti ir jį blaško.

 • Miego regresas 12 mėnesių kūdikiams. Šis miego regresas pasireiškia rečiausiai, arba susijungia su 8 mėnesių regresu ankstesniais mėnesiais. Miego regresą dažniausiai nulemia besikeičiantys kūdikio miego įpročiai, kai, pavyzdžiui, jis atsisako dviejų pogulių ir lieka tik vienas.
 • 18 mėnesių miego regresas. Šiame laikotarpyje kūdikiai itin sparčiai vystosi. Miego pokyčiai atsiranda dėl besikalančių krūminių dantų, kurių augimas yra gana skausmingas. Taip pat miego regresą lemia ir besikeičiantys fiziniai ir emociniai gebėjimai – vaikas vis labiau savarankiškėja, lavėja jo kalba, bando reikšti savo nuomonę, o taip pat jaučia didelį išsiskyrimo nerimą. Todėl vaikas patiria labai daug emocinių potyrių, kas turi įtakos miego sutrikimams.

Tavo mamystės draugė

Pagalba kūdikiui miego regreso metu

 • Pirmasis, ir svarbiausias aspektas, yra kūdikio dienotvarkė. Nors atsiradus miego regresui tampa sunku išlaikyti įprastą režimą, vis tik reikėtų pasistengti kiek įmanoma labiau nenukrypti nuo dienotvarkės. Pasistenk koreguoti tik miego grafiką, išlaikant visą likusią dienotvarkę daugmaž tokią pačią. Svarbu ir tai, kad kūdikio būdravimo laikas būtų kuo trumpesnis. Dažnai kūdikis būdrauja ir kai miego yra per daug, todėl jei pastebėjai, kad kūdikis dažnai ir ilgai būdrauja, pakoreguok jo miego grafiką. Pavyzdžiui, atsisakykite vieno dienos pogulio, bet prailginkite kitų trukmę.

 • Taip pat gali guldyti anksčiau nakties miegui. Žinoma, prailginti ar sutrumpinti miego trukmę reikėtų labai nežymiai, geriausia apie 20 minučių. Vis tik kūdikio nuovargio ženklai parodo, kad miego grafikas yra netinkamas ir reikėtų dar jį koreguoti. Jei miego regreso priežastis yra nauji įgūdžiai ir suaktyvėjusi smegenų veikla, reikėtų leisti pirmiausia vaikui apsiprasti su naujais įgūdžiais ir tuo laikotarpiu nemokinti naujų dalykų, nesiūlyti naujų žaislų. Pasistenkti, kad aplinkoje būtų kuo mažiau pokyčių.

 • Taigi, miego regresas yra normali kūdikio raidos dalis. Nors šie etapai ir vargina, tačiau nepamiršk, kad tai parodo, jog vaikas vystosi gerai ir jo miegas vis labiau panašėja į suaugusių.

SOCIALINĖS PASKYROS KURIOS KALBA APIE KŪDIKIŲ MIEGO REGRESĄ

Miego pelytės

@miegopelytes

Miego pelytės

IG paskyra

Militos pagalba

@militospagalba

Militos pagalba

IG paskyra

Sužinok kaip padėti sau po gimdymo
Mylimiausi Instagram Profiliai

Teach your family to have an healthy relationship with food.

Learn about nutrition
Try free for 7 days

Palik emailą – parašysim

Atsiunčiame padoraus turinio, juokelių ir nuolaidų.