[spb_text_block animation=”none” animation_delay=”0″ simplified_controls=”yes” custom_css_percentage=”no” padding_vertical=”0″ padding_horizontal=”0″ margin_vertical=”0″ custom_css=”margin-top: 0px;margin-bottom: 0px;border-top: 0px default ;border-left: 0px default ;border-right: 0px default ;border-bottom: 0px default ;padding-top: 0px;padding-left: 0px;padding-right: 0px;padding-bottom: 0px;” border_size=”0″ border_styling_global=”default” width=”1/1″ el_position=”first last”]

APIE PROJEKTĄ

Anksčiau vaikus augindavo gentimis, vėliau šeimomis ir tik visai neseniai moteris buvo palikta namie viena. Iki pat XX a. vidurio, kuomet moterys įgavo daugiau teisių, motinystė buvo suprantama kaip funkcija, o mene vaizduojama sakrališkai. Iškilus feminizmui ir kitiems moterų judėjimams XX a. antrojoje pusėje ėmė populiarėti įvairios meno formos, tarp jų ir fotografija, vaizduojančios motinystės reikšmę, dažnai koncentruojant dėmesį į fizinį nėštumo ir gimdymo sunkumą ir moters kūno kismą, o ne į pasikeitusį moters gyvenimą po gimdymo.

Kiekviena moteris turi savo unikalią istoriją. Mama netampama per tą akimirką, kai gimsta vaikas, mama mokomasi būti visą gyvenimą. Todėl reikėtų kalbėti ne tik apie vaiko raidos etapus, bet ir apie mamos. Kokie emociniai iššūkiai moters laukia iki gimdymo, iškart po jo? Kaip reikės auginti du ar tris? Kaip auklėti vaiką, kaip išleisti į mokyklą, į pirmą vakarėlį, į universitetą, į gyvenimą? Tai nėra filosofiniai, retoriniai klausimai. Mama juos sprendžia kasdien. Savo namuose, savo žiniomis, savo nuojauta. Šiame projekte mes neieškome vieningo atsakymo ar sprendimų vaikų auginimo klausimams. Mes siekiame atvaizduoti įvairią realybę su kuria susiduria moterys. 

Neabejotina, kad vaikas yra neapsakomai didelis įvykis tėvų gyvenime, tačiau tai ne visada automatiškai reiškia puokštę teigiamų jausmų, o apie neigiamus viešai kalbėti yra tabu. Yra priimta, kad skųstis savo vaiku, ar motinyste nedera, nes tai reikš, kad nesi gera mama.

Kita vertus, džiaugtis, domėtis, kalbėti irgi negalima per daug. Nes gali gauti „supermamos“ etiketę. Kai vyrai sudarinėja Supermamų TOP 10 erzinančių savybių sąrašą ir televizijos laidose diskutuoja, kodėl moteris nukvailėja išėjusi motinystės atostogų, motinos neturi galimybės atsakyti. Jos buriasi linksniuojamuose interneto forumuose prisidengdamos išgalvotais vardais, ieškodamos atsakymų į buitinius klausimus, o labiausiai ten tikisi gauti bendraminčių palaikymą.

Projekto dalyvės – savanorės. Kalbiname visas užsiregistravusias iš eilės, tam, kad neturėtume jokios įtakos turiniui. Kiekvieną istoriją pirmąkart išgirstame tik susitikus su mama, ją aprašome ir iliustruojame fotografijomis.

Šių metų pabaigoje planuojame išleisti “Mamystės” nuotraukų albumą – knygą, kurioje rasite visą ir įvairų motinystės kelią sudėta iš visiškai atsitiktinių, skirtingo amžiaus vaikus auginančių, bet nuostabių, mūsų kalbintų mamų-herojų nuotraukų ir pasakojimų. Projekto idėjos autorė Aušra Paukštytė, fotografė – Laura Vansevičienė.

Žiūrėti nuotraukas

[/spb_text_block]

Šis įrašas neturi komentarų

Jūsų komentaras

Your email address will not be published.