Pirmieji nėštumo požymiai

Sėdi telefone, googlini, nori žinoti kokie yra primieji nėštumo požymiai, tačiau internetas tau sako tai, ką jau žinai: pykinimas, vėmimas, mėnesinių dingimas. Bet tu juk nori žinoti dabar!

Šiame Video detaliai papasakojama apie tai, kaip moterys jaučiasi iš karto po ovuliacijos ( pirmieji nėštumo požymiai pirmą savaitę, prieš mėnesines, anglų k.).

Ką jaučia moterys pirmomis nėštumo savaitėmis?

 • Inplantacinis kraujavimas ir pilvo maudimas

  Implantacinis kraujavimas yra vienas pirmųjų nėštumo požymių, tačiau būdingas ne visiems nėštumams. Tai negausus, lengvas “patepliojimas” kurį gali pastebėti ant savo kelnaičių, tačiau ne kraujavimas, kaip per mėnesines. Implatancinis kraujas dažnai yra tamsesnis, labiau rudas nei ryškiai raudonas. Implantacinis kraujavimas gali būti lydimas lengvo maudimo pilvo apačioje arba nugaros srityje.

 • Pilvo pūtimas – daugiau nei įprastai

  Moterys dažnai jaučia padidėjusį pilvo pūtimą vos kelios dienos po ovuliacijos. Dažnai, tai yra toks pilvo pūtimas, kuris yra žymiai intensyvenins nei įprastai. Pilve kaupiasi dujos, tačiau nėra jokių kitų simptomų susijusių su virškinimo trakto sutrikimais.

 • Skauda krūtis – skausmas dažnai kitoks nei prieš mėnesines

  Pirmosiomis nėštumo savaitėmis mamos apibūdina krūtų maudimą kaip skausmą susitelkusį ties krūtų šonais, išorinėje pusėje, o ne bendrą maudimą. Skausmas intensyvenis nei prieš mėnesnines.

 • Mieguistumas, padidėjusi kūno temperatūra

  Ovuliacijos metu bazinė kūno temperatūra padidėja (37.0 – 37.2), o pastojus, išlieka padidėjusi. Vykstant hormonų pokyčiams, galite jausti šaltkretį, didelį mieguistumą, viso kūno maudimą.

 • Išskyros nėštumo metu

  Pagausėjusios išskyros yra vienas ankstyvųjų nėštumo požymių. Išskyrų atsiranda daugiau nei įprastai, jos gali būti gelsvos, baltos ar balkšvos, tačiau nejaučiama niežulio ar kitokio su infekcijomis susijusio diskomforto.

 • Patamsėję speneliai

  Pastebimas krūtų spenelių aureolių patamsėjimas.

 • Kraujuojančios dantenos

  Jautresnės lūpos, kraujuojančios dantenos, geležies skonis burnoje – visa tai gali pasireikšti jau pačioje nėštumo pradžioje.

 • Ankstyvasis nėštumo testas

  Kada nėštumo testas parodo nėštumą?

  Ankstyvą nėštumo testą galima atlikti likus 5-7 dienoms iki mėnesinių, bet kuriuo paros metu. Taip pat, jei nėštumo dar negalima patvirtinti echoskopo pagalba, galima atlikti HCG tyrimą. Šis tyrimas gali parodyti nėštumą jau po 6-8 dienų po pastojimo. Atliekamas kraujo tyrimas nėštumui nustatyti. Pakanka kraujo iš venos, kad sužinoti ar esate nėščia.

 • Nėštumo testas vaiduoklis

  Dažnai darant testą kelioms dienoms iki mėnesinių, nėštumo testas parodo vos matomą antrą juostelę. Toks neryškus, vos matomas rezultatas vis tiek yra teigiamas ir po keleto dienų pakartojus testą juostelė jau bus ryškesnė. Jei pastebite neryškią, vos matomą antrą juostelę – laukiatės.

Išpažintis apie nėštumo požymius

“6-12 nėštumo savaitėmis vėmiau kas pusvalandį. Darbe, restorane, taksi, gatvėje. Nešiojausi su savimi visur šuns kakučių maišelius, nes supykindavo taip staigiai, dažnai nespėdvau iki tuoleto. Gyvenome Kinijoje, buvo Covid pandemijos pradžia, iki šiol prisimenu kaip aš pakraupusiam taksistui kiniškai bandau paaiškinti kad vemiu, bet ne dėl ligos, o todėl, kad  mano pilve yra vaikas.”