IVF dirbtinis apvaisinimas

Dirbtinio apvaisinimo kaina, kaip vyksta dirbtinis apvaisinimas, sėkmės statistika ir moterų patirtys.

Apie asmeninę IVF patirtį šneka Big Little Feelings (anglų k.)

Big Little Feelings

IVF (spauskite ant Instagram profilio Highlights, IVF)

Big Little Feelings

IVF Highlights

IVF dirbtinio apvaisinimo kaina

  • In vitro apvaisinimo (IVF) procedūros kaina Lietuvoje paprastai yra žemesnė nei kitose Europos šalyse. Vidutiniškai vieno IVF ciklo kaina Lietuvoje yra apie 2000 – 3000 EUR, kuri apima vaistus, laboratorinius tyrimus ir pačią procedūrą. Tačiau kaina gali skirtis priklausomai nuo klinikos, vietos ir papildomų gydymo būdų, kurie gali būti reikalingi.

    Palyginti su kitomis Europos šalimis, IVF kaina Lietuvoje yra žemesnė nei Vakarų Europos šalyse, tokiose kaip Didžioji Britanija, Vokietija ir Prancūzija, tačiau ji yra aukštesnė nei Rytų Europos šalyse, tokiose kaip Lenkija ir Čekija.

IVF mamų patirtys, For All Moms (anglų k.)

IFV sėkmės koeficientas

  • In vitro apvaisinimo (IVF) sėkmės koeficientas gali skirtis, atsižvelgiant į keletą veiksnių, įskaitant moters amžių, nevaisingumo priežastis ir kliniką, kurioje atliekama procedūra.

    Pagal JAV sveikatos priežiūros produktų ir paslaugų administracijos (CDC) duomenis, vidutinis gyvybingų gimimų koeficientas vienam IVF ciklui JAV yra apie 30% moterims, vyresnėms nei 35 metų, 23% moterims, vyresnėms nuo 35 iki 37 metų, 15% moterims, vyresnėms nuo 38 iki 40 metų ir 5% moterims, vyresnėms nei 41 metų.

    IVF sėkmės koeficientas taip pat skiriasi priklausomai nuo klinikos, kurioje atliekama procedūra. Kai kuriose klinikose sėkmės koeficientas gali būti aukštesnis dėl tokių veiksnių kaip klinikos patirtis, naudojamos įrangos ir laboratorijos kokybė.

    Reikia atkreipti dėmesį, kad IVF sėkmės rodiklis taip pat priklauso nuo embrionų perdavimo skaičiaus. Bendrai, kuo didesnis embrionų perdavimo skaičius, tuo didesnė sėkmės tikimybė, tačiau taip pat didėja daugiavaisio nėštumo rizika.

    Svarbu atsiminti, kad IVF ne visada yra sėkminga visiems ir nėra sėkmės garantijos. Svarbu pasikonsultuoti su gydytoju prieš pradedant IVF gydymą, kad aptartumėte potencialias rizikas ir naudas, taip pat nustatytumėte jums tinkamiausią gydymo būdą.

Kaip vyksta dirbtinis apvaisinimas?

  • IVF procesas paprastai apima keletą žingsnių:

    Kiaušidžių stimuliacija: moteriai skiriami vaistai, kad padidėtų kelių kiaušinių vystymasis kiaušidėse.

    Kiaušinėlių išgavimas: kiaušiniai išgaunami iš kiaušidžių naudojant procedūrą, vadinamą transvagininiu ultrazvukiniu aspiravimu.

    Apvaisinimas: kiaušiniai apvaisinami spermatozoidais laboratorinėje talpykloje. Tai gali būti atliekama naudojant tradicinį įsčioseminimą arba intracitoplazminį spermos įvedimą (ICSI).

    Embrionų kultūra: apvaisinti kiaušiniai, dabar vadinami embrionais, auginami laboratorijoje 2-6 dienas.

    Embrionų perkėlimas: vienas ar keli embrijai perkeliami į moters gimdą naudojant ploną kateterį.

    Nėštumo testas: moteris atlieka nėštumo testą, kad nustatytų, ar procedūra buvo sėkminga.

Po embrionų perkėlimo reikia laukti  apie 2 savaites, tam kad sužinotumėt nėštumo testo rezultatus. Priklausomai nuo rezultatų, porai gali tekti pakartoti procesą.

Sužinok kas yra mamystės draugė