Kaip registruoti naujagimį?

Ką daryti gimus vaikui?  Kaip vyksta naujagimio registravimas? Kur gauti mažylio gimimo liudijimą? Kaip sutvarkyti vaikučio gyvenamosios vietos registravimą? O gal viską galima sutvarkyti internetu?

Naujagimio gyvenamosios vietos deklaravimas

  • Labai svarbu priregistruotį vaiką prie gyvenamosios vietos, tam, kad gautumėte visas viešąsias paslaugas ir socialines garantijas. Todėl, priregistravus kūdikį, galte jį registruoti prie gyvenamosios vietos.

  • Vaiko gyvenamąją  vietą registruoti galite dviem būdais: nuvykę į save misto savivaldybę ar seniuniją arba internetu.

  • Nuvykę į savivaldybę ar seniuniją viską už jus sutvarkys savivaldybės/ seniunijos specialistas, bet su savimi private turėti asmens dokumentą ir vaiko asmens kodą.

  • Deklaruoti gali vienas iš tėvų, deklaruojama vaiko vieta bus tokia pati, kaip vieno iš tėvų, kuris vaiką deklaruoja. Internetu vaiko deklaruojamą vietą galite registruoti per elektroninius valdžios vartus https://www.epaslaugos.lt/portal/service/46821/420?searchId=8c5577fe-f79c-4868-8ecc-e8516ff87edd .

    Jei kūdikio tėveliai nėra gyvenamosios vietos savininkai, nereikia būsto savininko sutikimo, nes vaikas automatiškai bus priregistruotas prie vieno iš tėvų deklaruojamos gyvenamosios vietos.

Vaiko Gimimo liudijimas

  • Nuo 2017 metų popierinis gimimo liudijimas nėra išduodamas, dabar vaiko gimimo liudijymas gaunamas  elektronine forma. Vis gi , jei jums yra reikalinga vaiko gimimo liudijimo pažyma, ją galite gauti nuvykę į savo miesto metrikacijos skyrių arba užsisakę internetu: https://mepis.registrucentras.lt ir kai ji bus paruošta galėsite atsiimti metrikacijos skyriuje.

Sužinok kas yra mamystės draugė