Kaip registruoti naujagimį?

Ką daryti gimus vaikui?  Kaip vyksta naujagimio registravimas? Kur gauti mažylio gimimo liudijimą? Kaip sutvarkyti vaikučio gyvenamosios vietos registravimą? O gal viską galima sutvarkyti internetu?

 

YOUTUBE VIDEO APIE NAUJAGIMIO REGISTRAVIMĄ

Suformuoto prašymo vienkartinei išmokai gimus vaikui gauti patvirtinimas

SPIS

Suformuoto prašymo vienkartinei išmokai gimus vaikui gauti patvirtinimas

Žiūrėti video apie naujagimio registravimą

Naujagimio registravimas internetu

Prisijungusi Lietuva

Vaiko gimimo registravimas, nuo ko pradėti gimus vaikui?

Pirmiausia, nepamiršk, kūdikį priregistruoti reikia per 3 mėnesius nuo jo gimimo. Žinoma, kuo skubiau tai padarysite, tuo bus geriau, nes galėsite susitvarkyti ir kitus su kūdikiu susyjusius reikalus, pavyzdžiui naujagimį galėsite priregistruoti pas šeimos gydytoją, susitvarkyti vaiko pinigus, ar užregistruoti vaiką į darželį.

Kūdikio gimimo registravimą galte atlikti dviems būdais:

Registruojant vaiko gimimą reikia pateikti šiuos dokumentus:

 • Abiejų tėvų asmens dokumentus;

 • Sveikatos priežiūros įstaigos (ligoninė kurioje gimdėte) pažymą, kuriuo patvirtintas vaiko gimimo faktas ir laikas arba eVGP* numerio.

 • Ištuokos liudijimas, jeigu vaiko tėvai išsituokę, ar buvusio sutuoktinio mirties liudijimas, jeigu vaikas gimė našlei, kai šie duomenys nėra įtraukti į Gyventojų registro duomenų centrinę bazę.

 • Jei vaikas gimė ne santuokoje – tėvystės pripažinimo pareiškimo.

*eVGP (elektroninis vaiko gimimo pažymėjimas ) numeris nurodomas išduotam popieriniame vaiko gimimo pažymėjime.

Jei kreipsitės į metrikacijos skyrių, labai paprasta, viską už Jus supildys metrikacijos darbuotojas, svarbu tik nepamiršti pateikti visus dokumentus kurie išvardinti aukščiau ir vietoje jums išduos vaiko gimimo pažymėjimą (gimimo liudijimą). O jet nuspręsite viską susitvarkyti internetu, puiku! Užtruksite maždaug 15 minučių ir niekur nereikės eiti iš namų.

Žingsniai, kurie padės užpildyti vaiko gimimo pažymą internetu:

 • Pasirinkite skiltį “ VĮ registrų centro savitarna” ir spauskite “prisijungti”. Viršuje matysite 6 ikonėles spaudžiate ant ikonos “gyventojų registras”;
 • Ir galiausiai kairėje pusėje spaudžiate ant “gimimo registravimas”.

Tavo mamystės draugė

 

Naujagimio gyvenamosios vietos deklaravimas

 • Labai svarbu priregistruotį vaiką prie gyvenamosios vietos, tam, kad gautumėte visas viešąsias paslaugas ir socialines garantijas. Todėl, priregistravus kūdikį, galte jį registruoti prie gyvenamosios vietos.

 • Vaiko gyvenamąją  vietą registruoti galite dviem būdais: nuvykę į save misto savivaldybę ar seniuniją arba internetu.

 • Nuvykę į savivaldybę ar seniuniją viską už jus sutvarkys savivaldybės/ seniunijos specialistas, bet su savimi private turėti asmens dokumentą ir vaiko asmens kodą.

 • Deklaruoti gali vienas iš tėvų, deklaruojama vaiko vieta bus tokia pati, kaip vieno iš tėvų, kuris vaiką deklaruoja. Internetu vaiko deklaruojamą vietą galite registruoti per elektroninius valdžios vartus https://www.epaslaugos.lt/portal/service/46821/420?searchId=8c5577fe-f79c-4868-8ecc-e8516ff87edd .

  Jei kūdikio tėveliai nėra gyvenamosios vietos savininkai, nereikia būsto savininko sutikimo, nes vaikas automatiškai bus priregistruotas prie vieno iš tėvų deklaruojamos gyvenamosios vietos.

Vaiko Gimimo liudijimas

 • Nuo 2017 metų popierinis gimimo liudijimas nėra išduodamas, dabar vaiko gimimo liudijymas gaunamas  elektronine forma. Vis gi , jei jums yra reikalinga vaiko gimimo liudijimo pažyma, ją galite gauti nuvykę į savo miesto metrikacijos skyrių arba užsisakę internetu: https://mepis.registrucentras.lt ir kai ji bus paruošta galėsite atsiimti metrikacijos skyriuje.

Sužinok kaip padėti sau po gimdymo
Mylimiausi Instagram Profiliai

Teach your family to have an healthy relationship with food.

Learn about nutrition
Try free for 7 days

Palik emailą – parašysim

Atsiunčiame padoraus turinio, juokelių ir nuolaidų.