Baltas triukšmas - kūdikiui nuraminti

Baltas triukšmas gali padėti nuraminti kūdikius, nes jis imituoja garsus, kuriuos jie girdėjo būdami įsčiose. Gimdoje vaisius supa nuolatinis garsų srautas, įskaitant motinos širdies plakimą, kraujotaką ir kitus vidinius kūno garsus. Baltasis triukšmas gali padėti atkurti šią aplinką, kuri gali turėti raminančią poveikį kūdikiams, nes suteikia pažįstamumo ir saugumo jausmą.

Be to, baltas triukšmas gali padėti užmaskuoti kitus garsus, kurie gali trikdyti miegantį kūdikį, pvz., eismą, šunų lojimo ar žmonių balsus namuose.

Buvo atlikti keli baltojo triukšmo veiksmingumo tyrimai kūdikiams raminant. Viename žurnale „Pediatrics“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad baltas triukšmas gali būti veiksminga pagalba kūdikiams užmigti, taip pat gali padėti tėvams ilgiau išsimiegoti, nes sumažina kartų, kiek jiems reikia prižiūrėti kūdikį naktį, skaičių. Kitas tyrimas, paskelbtas „The Journal of the Acoustical Society of America“, parodė, kad kūdikiai, kurie buvo veikiami baltojo triukšmo, ilgiau ramiai miegojo ir trumpiau aktyviai miegojo, palyginti su kūdikiais, kurie nebuvo veikiami baltojo triukšmo.

Nors baltas triukšmas gali padėti nuraminti kūdikius ir pagerinti miegą, svarbu jį naudoti saugiai ir tinkamai. Pavyzdžiui, baltojo triukšmo aparatai turi būti pastatyti saugiu atstumu nuo kūdikio ausų, kad nepažeistumėte klausos, o garsumas turi būti vidutinio lygio. Be to, baltasis triukšmas niekada neturėtų būti naudojamas kaip kitų svarbių kūdikio priežiūros aspektų, tokių kaip maitinimas, vystyklų keitimas ir fizinis kontaktas su tėvais ar globėjais, pakaitalas.

We all eat, and every inattentively made meal is a missed opportunity to stay healthy.

Teach your family to have an healthy relationship with food.

Learn about nutrition
Try free for 7 days

Sek kitas mamas Instagrame

Geriausias turinys – mamoms nuo mamų. Sužinok viską apie nėštumą tau mėgstamu formatu – skrolinant Instagrame.

Mūsų mėgstamiausios IG paskyros

Genetiniai tyrimai nėštumo metu

Palygink genetinių tyrimų kainas ir sužinok koks tyrimas gali nustatyti vaikelio lytį nuo 10 nėštumo savaitės.

Genetiniai tyrimai nėštumo metu

Mergaičių vardai

Sužinok kokie yra populiarūs mergaičių vardai Lietuvoje ir kodėl Kim pavadino savo dukrą North.

Mergaičių vardai

Berniukų vardai

Populiarūs berniukų vardai Lietuvoje ir tarp pasaulio įžymybių.

Berniukų vardai
Susitikime Instagrame