Baltas triukšmas – kūdikiui nuraminti

Baltas triukšmas gali padėti nuraminti kūdikius, nes jis imituoja garsus, kuriuos jie girdėjo būdami įsčiose. Gimdoje vaisius supa nuolatinis garsų srautas, įskaitant motinos širdies plakimą, kraujotaką ir kitus vidinius kūno garsus. Baltasis triukšmas gali padėti atkurti šią aplinką, kuri gali turėti raminančią poveikį kūdikiams, nes suteikia pažįstamumo ir saugumo jausmą.

Be to, baltas triukšmas gali padėti užmaskuoti kitus garsus, kurie gali trikdyti miegantį kūdikį, pvz., eismą, šunų lojimo ar žmonių balsus namuose.

Buvo atlikti keli baltojo triukšmo veiksmingumo tyrimai kūdikiams raminant. Viename žurnale „Pediatrics“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad baltas triukšmas gali būti veiksminga pagalba kūdikiams užmigti, taip pat gali padėti tėvams ilgiau išsimiegoti, nes sumažina kartų, kiek jiems reikia prižiūrėti kūdikį naktį, skaičių. Kitas tyrimas, paskelbtas „The Journal of the Acoustical Society of America“, parodė, kad kūdikiai, kurie buvo veikiami baltojo triukšmo, ilgiau ramiai miegojo ir trumpiau aktyviai miegojo, palyginti su kūdikiais, kurie nebuvo veikiami baltojo triukšmo.

Nors baltas triukšmas gali padėti nuraminti kūdikius ir pagerinti miegą, svarbu jį naudoti saugiai ir tinkamai. Pavyzdžiui, baltojo triukšmo aparatai turi būti pastatyti saugiu atstumu nuo kūdikio ausų, kad nepažeistumėte klausos, o garsumas turi būti vidutinio lygio. Be to, baltasis triukšmas niekada neturėtų būti naudojamas kaip kitų svarbių kūdikio priežiūros aspektų, tokių kaip maitinimas, vystyklų keitimas ir fizinis kontaktas su tėvais ar globėjais, pakaitalas.

Sužinok kas yra mamystės draugė