Pientraukis – kaip išsirinkti?

Trumpai apie pientraukius, elektrinius ir rankinius – kiek kainuoja pientraukis, kokie prekės ženklai kokybiški? Ar tau reikės pientraukio?

​Rankinis ar elektrinis pientraukis?

  • Pientraukiai gali būti rankiniai ir elektriniai. Natūralu, kad kyla klausimas koks pientraukis elektrinis ar rankinis yra geresnis pasirinkimas? Kiekvienas turi tiek privalumų, tiek trūkumų. Todėl įvertinkite abiejų tipų pientraukius ir išsirinkite labiausiai atitinkantį poreikius.

  • Rankiniai pientraukiai yra kompaktiški ir lengvi, pigesni nei elektriniai pientraukiai. Jų veikimui nereikia papildomų priemonių, tokių kaip elektros lizdas ar elementai. Šio tipo pientraukiai puikiai tinkami vykstant į keliones. Pavyzdžiui, „Medela” rankinis pientraukis yra itin patogus, juo pieno traukimo intensyvumą galima reguliuoti pačiai ir traukti sau patogiu greičiu. Taip pat rankiniai pientraukiai traukia gana tyliai. Kitas privalumas – rankinis pientraukis yra gana paprastos sandaros, todėl jį itin lengva prižiūrėti, plauti ir sterilizuoti. Vis tik rankinis pientraukis yra patogus tik retais atvejais kai reikia nusitraukti pieno, o ir pienas traukiamas yra kur kas lėčiau lyginant su elektriniu.

  • Elektrinis pientraukis pieną traukia itin greitai. Šio tipo pientraukiai itin gelbėja, kai mama susiduria su tokiomis problemomis kaip mastitas ar pieno latakų užsikimšimu. Greitas pieno nutraukimas yra itin patogus būdas, kai skubiai reikia pieno ar ruošiamasi kur nors išvykti. Norint dar greitesnio veikimo nei su įprastu elektriniu pientraukiu, rekomenduojame rinktis dvigubą elektrinį pientraukį.

  • Dvigubas elektrinis pientraukis, pavyzdžiui, elektrinis pientraukis „Medela” suteiks maksimalų efektyvumą – daugiau pieno per dvigubai trumpesnį laiką. Kitas elektrinio pientraukio privalumas – mamai nereikia įdėti jokių pastangų nusitraukiant pieną. Vos vienu mygtuko paspaudimu pientraukis pats atlieka visą darbą. Itin mamų pamėgtas elektrinis pientraukis „Avent” yra išties labai patogus naudoti.

Kokie pientraukių prekių ženklai populiarūs?

  • Medela Solo elektrinis pientraukis idealiai tinka aktyvioms mamoms. Medela pientraukis turi įkraunamą bateriją, kuri leidžia naudotis pientraukiu apie 6 seansus be papildomo pakrovimo. Beje, šios firmos pientraukis imituoja natūralų kūdikio žindymo ritmą. Taigi, dviejų fazių pieno nutraukimo technologija reiškia, kad galima pieno traukimą rinktis iš dviejų variantų: 1 fazė – greitas, tačiau lengvas nutraukimo ritmas, kuris stimuliuoja pieno išsiskyrimą arba 2 fazė – lėtesnis pieno nutraukimas, norint švelniai nutraukti pieną. Gamintojai teigia, kad šis belaidis pientraukis visiškai nesukelia diskomforto, o pieno nutraukimas tampa maloniu.

  • Spectra pientraukis išsiskiria lengvumu, kompaktiškumu ir greitu naudojimu. Šis pientraukis taip pat rekomenduojamas aktyvioms mamoms. Šios firmos pientraukio baterija veikia iki 2,5 valandų. Pientraukis išsiskiria itin mažu svoriu bei yra kompaktiškas, todėl nesunkiai tilps į mažesnę rankinę. Taip pat šios firmos pientraukiai yra gana tylūs. Pientraukis turi du veikimo būdus – laktacijos stimuliavimą vei traukimą. Integruotas laikmatis nurodo pieno traukimo laiką, o po pusvalandžio naudojimo pientraukis automatiškai sustoja.

  • Avent pientraukis išsiskiria ypatinga natūralaus judesio technologija, imituojančia kūdikio siurbimo ir rijimo modelį, greitį ir santykį. Tai lengvas, kompaktiškas ir unikalios konstrukcijos pientraukis. Šis pientraukis be to, kad turi daug stimuliavimo ir traukimo režimų, pertraukos funkciją, dar turi ir atminties režimą, kuris išsaugo individualios mamos pieno nutraukimo nustatymus, kas suteikia patogumo. Mamai nebereikės kaskart nustatyti pientraukio režimo iš naujo. Švelni masažinė pagalvėlė tinka praktiškai visoms krūtims ir prisitaiko prie bet kokio dydžio spenelio. Tai išties populiarus pientraukis.

  • Tommee Tippee pientraukis taip pat išsiskiria savo minkšta galvute, kuri imituoja natūralų mažylio čiulpimo ritmą, todėl pienas teka natūraliai. Tai itin lengvo dizaino ir tyliai veikiantis pientraukis, kuris patogus naudoti tiek namuose, tiek kelionėse. Beje šis pientraukis gana lengvai išardomas ir valomas.

Pientraukių kaina

  • Rankinį pientraukį galima įsigyti už vos kelias dešimtis eurų. Na, o elektrinis pientraukis kaina daug daugiau lenkia rankinį. Elektrinis pientraukis gali kainuoti nuo šimto iki kelių šimtų eurų. Brangiausias yra dvigubas pientraukis, kurio kaina prasideda nuo poros šimtų eurų. Tačiau šis pientraukis itin palengvina pieno nutraukimą.