Kūdikio maitinimas iš buteliuko

Ne visoms nusišypso sėkmė iš karto ir be problemų pradėti maitinti naujagimį krūtimi. Kitoms, naujagimio maitinimas tai sunkus darbas, iš kurio seka didžiuliai skausmai, nemiegos naktys, savęs kaltinimas ir kitos problemos.

Nenusimink su tavimi viskas gerai. Ir mums taip buvo.

” Pirmas mano bandymas žindyti buvo “kaip sviestu patepta”, kūdikis iš karto teisingai pradėjo žįsti, ir iki pat pabaigos nesusidūrėme su jokiomis žindymo problemomis. Bet, kai antrą kartą pagimdžiau, viskas buvo kitaip, jau grįžus namo mane aplankė “mastitas”, didžiuliai skausmai, ašaros, aukšta temperatūra, savęs kaltinimas, nemiga…Ir kai tai pasikartojo dar ir dar kartą, nusprendžiau GANA! Užteks kankinti save ir visus aplinkui, tad į pagalbą atkeliavo BUTELIUKAS. ”

Kaip maitinti, kiek dažnai maitinti naujagimį iš buteliuko?

  • Naujagimiai per pirmas savo gyvenimo dienas suvalgo vos 5-10 ml pieno. Net ir iki mėnesio kūdikis suvalgo iki 150 ml pieno per vieną maitinimą. Todėl gali pasirodyti, kad pieno buteliuke ne kažin kiek sumažėjo, bet kūdikis daugiau nevalgo. Tai normalu nes kūdikis per pirmą mėnesį išties nedaug valgo.

  • Jei nusprendei kūdikį maitinti mišinuku kūdikiams, rinkis jį pagal amžių nurodytą ant pakuotės. Mišinukai kūdikiams būna skirtingi, vieni be laktozės, kiti su ožkos pienu, dar kiti su papildomais priedais, Taip pat ir skirtingų gamintojų tokių, kaip Nan mišinukais, Hipp mišinukai. Pirmą kartą į naujagimio maitinimą įvedus naują mišinį stebėk, kaip kūdikis reaguoja, ar jo neberia, kaip kūdikis tuštinasi, ar noriai valgo, ar nepučia pilvuko. Jei pastebi, kad mišinukas kūdikiams neigiamai veikia kūdikį – pasitark su gydytoju.
  • Nepamiršk po kiekvieno maitinimo sterilizuoti buteliukus. 

  • Aišku kiekvienas mažylis yra skirtingas ir turi reaguoti į jo poreikius. Jei kas neramina, visada gali kreiptis į savo gydytoją.

Sužinok kas yra mamystės draugė