Vaisingų dienų skaičiuoklė, Ovuliacija

Kaip (ne) pastoti natūraliu būdu?

Vaisingų dienų skaičiuoklės telefone

my- calendar

My Calendar – Period Tracker (kalendorius – mėnesinių stebėjimo priemonė)

Glow (vaisingumo ir ovuliacijos programėlė)

Kas yra vaisingos dienos?

Vaisingos dienos yra tokios dienos, kuriomis įvyksta ovuliacija ir yra didelė tikimybė pastoti. Šios dienos itin svarbios tiek planuojantiems kūdikį, tiek tiems, kas nori išvengti nėštumo. Lengviausia apskaičiuoti vaisingas dienas yra naudojantis vaisingų dienų skaičiuokle.

Ovuliacijos programėlės telefone veikia, kaip personalizuota vaisingų dienų skaičiuoklė. Programėlėje pažymima mėnesinių pradžia ir pabaiga, o algoritmai apskaičiuoja kada yra tikėtina, jog įvyks ovuliacija ir yra tikimybė pastoti.

Ovuliacija – simptomai

Taigi, kaip jau minėjome, vaisingos dienos yra tada kai didžiausia tikimybė pastoti. Vaisingomis dienomis paprastai laikomos nuo 5 iki 7 ciklo dienų – maždaug savaitė iki ovuliacijos ir ovuliacijos dieną. Tuo metu makštyje yra palankiausia terpė spermatozoidams gyvuoti. Itin vaisingomis dienomis spermatozoidai gali išgyventi iki 7 parų, todėl tomis dienomis spermatozoidas gali sulaukti kol kiaušialąstė subręs ir ją apvaisinti.

  • Kadangi menstruacinio ciklo metu pasikeičia estrogeno ir progesterono balansas (iki ovuliacijos dominuoja estrogenas, o po ovuliacijos progesteronas), dėl šios priežasties ciklo metu pakinta moters makšties išskyros, gimdos kaklelis bei bazinė kūno temperatūra. Būtent jie yra pagrindiniai ovuliacijos požymiai, kuriuos stebint galima tiksliai nustatyti tikslią ovuliacijos dieną bei vaisingas dienas.

  • Kaip vaisingas dienas galima nustatyti pagal pagausėjusias makšties išskyras? Šis nustatymo būdas dar vadinamas Bilingso metodu. Jei maždaug 10 – 17 ciklo dienomis pagausėja išskyrų, jos tampa skaidrios, tąsios ir primenančios kiaušinio baltymą – tai šios dienos yra vaisingiausios.

  • Kitas būdas nustatyti ovuliacijai yra bazinės kūno temperatūros stebėjimas kasdien tuo pačiu metu. Tačiau šis būdas yra gana sudėtingas ir jo reikia išmokti.

  • Taip pat apie vaisingas dienas praneša ir tokie ovuliacijos simptomai kaip: krūtų jautrumas, irzlumas, atsirandantys spuogai, pilvo skausmas. Tačiau šiuos požymius patiria ne visos moterys, todėl reikia juos laikyti antriniais ir pasiskaičiuoti vaisingas dienas tiksliau.

Ovuliacijos testai vaistinėse

Svarstai kaip greičiau pastoti? Kiekvienoje vaistinėje galima įsigyti ovuliacijos testų, planuojantiems nėštumą. Ovuliacijos testai yra gana patikimas būdas nustatyti kada yra tiksli ovuliacijos diena. Tačiau svarbu šį testą atlikti teisingai bei kartu žinoti mėnesinių ciklo trukmę, naudojant vaisingų dienų skaičiuoklę, ir, žinoma, pažinti kokie yra kūno siunčiami ovuliacijos simptomai. Geriausia ovuliacijos testą darytis likus bent trims dienoms iki apskaičiuotos ovuliacijos dienos. Testą atlikti reikėtų kelis kartus per parą ir stebėti kaip keičiasi kontrolinė testo juostelė – kuo juostelė darosi ryškesnė, tuo labiau artėja ovuliacija. Kai ovuliacija įvyksta, juostelė pradeda palaipsniui šviesėti. Tokie testai gali tapti tikra pagalba planuojant nėštumą.

Sužinok kas yra mamystės draugė