Medikamentinis nėštumo nutraukimas

Kiek kainuoja medikamentinis nėštumo nutraukimas? Iki kada galima nutraukti nėštumą Lietuvoje? Kaip vyksta nėštumo nutraukimo procesas?

Medikamentinis nėštumo nutraukimas – kaina

 • Straipsnio rašymo metu, 2023 m. vasario mėn. 21 d., medikamentų nėštumo nutraukimui įsigyti Lietuvoje vis dar negalime. Medikamentai yra įregistruoti Lietuvoje, tačiau procesas nėra baigtas ir jie Lietuvoje dar nėra tiekiami. Ateityje, medikamentus būtų galima įsigyti su gydytojo receptu vaistinėse, kaina gali siekti iki kelių šimtų eurų.

 • Medikamentinis nėštumo nutraukimas, kuris yra panašus į natūraliai įvykusį persileidimą, galės būti pasirenkamas iki devynių nėštumo savaičių, atlikus būtinus tyrimus, konsultuojant ir prižiūrint gydytojui.

Invazinis nėštumo nutraukimas

 • Nėštumo nutraukimas yra medicininė operacinė procedūra, kai nutraukiamas gimdoje esantis nėštumas iki 12 nėštumo savaičių, moteriai pageidaujant. Prieš atlikdamas abortą, ginekologas įvertina nėštumo trukmę ultragarso tyrimo pagalba.

  Iki 6 savaičių abortas atliekamas susiurbiant embrioną specialiu vakumu be gimdos kaklelio praplėtimo.

  Nuo 6 iki 9 savaitės gali prireikti gydytojui išplėsti gimdos kaklelį, procedūra skausmingesnė, todėl operacija atliekama naudojant trumpalaikę bendrinę nejautrą (nejautrą sukeliantys vaistai suleidžiami į veną). Po operacijos būtini vizitai pas ginekologą, tam kad įsitikinti, kad viskas pavyko sėkmingai ir nėra jokių komplikacijų.

  Jei nėštumas jau trunka 9- 12 savaičių, tada jau atliekamas gimdos kaklelio išplėtimas, vakuminė aspiracija arba gimdos gramdymas. Šiai procedūrai naudojama bendrinė nejautra (moteris yra užmigdoma). Po šios procedūros kurį laiką gausiai kraujuojama (dažniausiai pirmosiomis dienomis po procedūros), atsiranda didesnė komplikacijų rizika.

  Ankstyvas nėštumo nutraukimas Lietuvoje galimas iki 12 savaičių, esant medicininėms komplikacijoms nėštumo nutraukimas Lietuvoje gali būti atliekamas iki 22 nėštumo savaitės.

Kur Lietuvoje galima atlikti nėštumo nutraukimą ir kiek tai kainuoja?

 • Norint atlikti abortą atskiro gydytojo siuntimo nereikia. Pakanka, kreiptis į gydimo įstaigą kur tokios paslaugos yra atliekamos. Nėštumo nutraukimo kainos priklauso nuo nėštumo savaitės ir kokia medicininė procedūra bus taikoma, aborto kainos gali svyruoti nuo 130 eurų iki 600 eurų. Didžiuosiuose miestuose, Vilniuje, Panevėžije, Klaipėdoje, Kaune nėštumo nutraukimas be siuntimo atliekamas ir ligoninėse ir privačiose klinikiose.

  Nėštumo nutraukimą galite atlikti daugelyje Lietuvos ligoninių ir privačių klinikų, galite kreiptis į bet kurį ginekologą savo mieste, jis tikrai rekomenduos kur kreiptis dėl nėštumo nutraukimo. Kartais, moterys iš pasimetimo pradeda ieškoti informacijos apie nėštumo nutraukimą namų salygomis, tačiau tai yra labai pavojinga jūsų gyvybei. Tad mylėkite save ir pagalbos ieškokite specialistų kabinetuose.

Sužinok kas yra mamystės draugė