Ar galima pastoti per mėnesines?

Tikimybė pastoti mėnesinių metu yra santykinai maža, bet ne neįmanoma – yra keletas veiksnių, galinčių padidinti pastojimo tikimybę.

Tikimybė pastoti per mėnesines

Amerikos akušerių ir ginekologų koledžo duomenimis, tikimybė pastoti per mėnesines yra maža, o pastojimo tikimybė šiuo laikotarpiu yra tik 1–7%.

  • Tačiau svarbu pažymėti, kad ši statistika pagrįsta vidutine menstruacinio ciklo trukme ir kad individualūs menstruacijų ciklų pokyčiai gali turėti įtakos pastojimo tikimybei.
  • Tyrimai parodė, kad moterims, kurių menstruacijų ciklas trumpesnis, pavyzdžiui, toms, kurių ciklas trunka 21 dieną, gali būti didesnė tikimybė pastoti per mėnesines. Žurnale „Contraception“ paskelbto tyrimo duomenimis, tikimybė pastoti per pirmąsias tris menstruacijų dienas buvo maždaug 2,7%, tačiau moterų, kurių menstruacinis ciklas buvo trumpesnis nei 21 diena, ši tikimybė padidėjo iki 13,3%.

Kada didėja tikimybė pastoti mylintis per mėnesines?

  • Pirma, svarbu suprasti, kaip veikia menstruacinis ciklas. Menstruacinis ciklas paprastai trunka 28 dienas, nors skirtingiems žmonėms jis gali svyruoti nuo 21 iki 35 dienų. Pirmoje ciklo pusėje organizmas ruošiasi ovuliacijai storindamas gimdos gleivinę. Maždaug 14 – 28 ciklo dieną įvyksta ovuliacija, kai kiaušidės išskiria kiaušinėlį, kuris kiaušintakiu keliauja į gimdą. Jei per tą laiką kiaušinėlis apvaisinamas spermatozoidu, tai gali sukelti nėštumą.
  • Jei jūsų menstruacinis ciklas trumpesnis, ovuliacija gali įvykti anksčiau ciklo metu, o tai gali padidinti tikimybę pastoti mėnesinių metu. Taip yra todėl, kad spermatozoidai organizme gali išgyventi iki 5 dienų, o tai reiškia, kad jei turite lytinių santykių pasibaigus mėnesinėms ir netrukus po to ovuliuojate, sperma gali apvaisinti kiaušinėlį.
  • Be to, jei jūsų mėnesinės nereguliarios, gali būti sunku numatyti, kada įvyks ovuliacija, o tai gali padidinti tikimybę pastoti mėnesinių metu. Taip yra todėl, kad ovuliacija gali įvykti bet kuriuo menstruacinio ciklo metu.
  • Taip pat verta paminėti, kad kraujavimas mėnesinių metu nėra patikimas ovuliacijos rodiklis. Kai kuriais atvejais ovuliacijos metu moterims gali pasireikšti nedidelis kraujavimas arba tepimas, o tai gali būti klaidingai suprantama kaip mėnesinės.

Jei bandote išvengti nėštumo, rekomenduojama nuosekliai ir teisingai naudoti kontracepciją, neatsižvelgiant į tai, kur esate menstruacinio ciklo metu. Yra daugybė kontracepcijos būdų, įskaitant prezervatyvus, hormoninius metodus, pvz., tabletes ar implantą, ir nehormoninius metodus, tokius kaip varinė IUD. Veiksmingiausias būdas apsisaugoti nuo nėštumo yra nuoseklus ir teisingas kontracepcijos metodas.

 

 

Sužinok kas yra mamystės draugė