Adaptacija darželyje – TOP 5 dalykai kurie nustebino

Šiame straipsnyje nedalinsim patarimų, vietoj jų – adaptacijos darželyje netikėtumų sąrašas.

5. Pirma diena darželyje – apgaulingai lengva

  • Pirmą dieną vaikai ateina į darželį kaip į žaidimų aikštelę: čia daug žaislų, vaikų. Išėję šyspomės ir džiaugiamės, galvodami gal ta adaptacija nebus tokia baisi.

4. Tėvai slankioja aplink darželio langus kaip nusikaltėliai, o mamos verkia už durų

  • Kai vaikas supranta, kad jį darželyje paliksim, verkia taip, kad mamai rodosi širdis sprogs iš to nerimo ir skausmo. Kai pagaliau atplėši tas mažas rankytes nuo savęs ir prisiverti išeiti, verki, brauki slaptą ašarą ir bėgat su vyru žiūrėti pro langą ar tavo brangenybė vis dar verkia. Labai norisi įsitikinti, ar tam vaikučiui viskas gerai, ar auklėtoja jį ramina.

 

3. Kartais vaikas liks nedavalgęs ir su nepakeistu pampersu

  • Darželio adaptacija su 15-lika savarankiškai nevalgančių, nesysiojančių ir neapsirengiančių dvimečių yra absoliutus kosmosas ir dviems mokytojoms tikrai neužteks rankų visus paguosti, visiems sumaitinti pilną lėkštę ir dar pampersą laiku pakeisti. Būkit kantrios su mokytojom!

2. Ligos – trys dienos darželyje 2 savaitės namie

  • Šnekėdami apie vaiko adaptaciją darželyje, dažnai turime omenyje pirmąsias savaites. Realybėje adaptacija atrodo gerokai kitaip – darželio naujokui ji “restartuojasi” po kiekvienos ligos. Dažnai pabuvęs vos tris dienas darželyje, vaikas ims ir susirgs. Sergantis dvimetis yra didelis rūpestis ir nerimas mamai. Imsit biuletenį, nemiegosit paromis, nes nėra nieko blogiau nei miegas šalia sergančio dvimečio. Galiausiai – užsikrėsit ir pačios. O kai pasveiksite ir vaikas vėl išeis į darželį, neilgai trukus jis vėl sukarščiuos (tikriausiai “ant” savaitgalio). Vėl neisit į darželį, vėl imsit biuletenį ir klausit kitų mamų ar ir jų vaikai taip serga. (Taip, serga dauguma, o ir imunitetas formuojasi būtent sergant, tad šito neišvengsi, bet čia jau geriau tikslintis su gydytoju).

1. Į darželį pilnu tempu – tik nuo kitų metų balandžio

  • Mažiukas pirmą kartą pradėjęs darželį lankyti rugsėjį, pilnu tempu pradės eiti tik balandį t.y. pasibaigus šaltojo laikotarpio ligų sezonui. Baigsis ligų lavina, išlankysite darželį tris, keturias savaites nesirgę ir visi vargai pasimirš lyg nebūta (čia panašiai kaip pasimiršta tos nemigos naktys su naujagimiu ir jo pilvo pūtimu).

Sužinok kas yra mamystės draugė