Žindymas ir žindymo pozos

Apačioje – greita informacija apie žindymą, žindymo pozas bei pagalbą žindant – trumpai ir aiškiai.

ŽINDYMO POZOS BEI KRŪTIES APŽIOJIMAS

Video – Bridget Teyler (anglų k.)

Tam, kad kūdikio žindymas būtų sėkmingas ir sukeliantis mažiau nepatogumų, labai svarbu atrasti tinkamas žindymo pozas iškart po gimdymo. Vienos teisingos ir visoms tinkamos žindymo pozos nėra, todėl vertėtų išbandyti bent kelias ir atrasti sau ir kūdikiui patogiausias. Taip pat labai svarbu ir taisyklingas krūties apžiojimas – būtent apie tai ir šneka Bridget Teyler šiame video apie žindymą.

Kaip dažnai maitinti krūtimi naujagimį?

 • Krūtimi maitink, tiek kiek kūdikis nori. Kūdikiui įprasta dieną žįsti kas 1-3 valandas. Naktį kūdikis gali norėti žįsti šiek tiek rečiau.

Ar žadinti naujagimį naktį žindymui?

 • American Academy of Pediatrics (AAP) rekomenduoja naujagimį žadinti žindymui jei naujagimis miega nenubusdamas 4-5 valandas.  Tą rekomenduoja daryti pirmas dvi naujagimio savaites.

Ar kūdikiui užtenka mamos pieno?

 • Ar užtenka mamos pieno naujagimiui sprendžiame pagal sauskelnes ir ar naujagimis priauga pakankamai svorio.

  Nuo penktos gyvenimo paros, naujagimiui turėtume pakeisti 6 šlapimo pilnas sauskelnes per parą. Labai išsamus ir geras straipsnis apie tai ar kūdikiui užtenka mamos pieno yra pateiktas NHS svetainėje (anglų k.).

Ar reikia naujagimiui duoti vandens?

 • Ne, žindomam ar pieno mišiniu maitinamam kūdikiui nereikia duoti vandens iki tol kol nepradėsite primaitinimo kietu maistu (įprastai 6 kūdikio mėnesį).

Žindymo priemonės

Yra 3 pagrindinės žindymo priemonės kurių tikrai prireiks:

 • Lanolino tepalas speneliams

  Lanolinas mums veikė geriau nei įprasti tepaliukai (Multi-Mam kompresai). Žaizdelės greit gydavo, skausmas iš kart sumažėdavo.

 • Žindymo liemenėlė

  Prireiks net kelių, jas gali įsigyti 9menesiai.lt​ ar H&M parduotuvėse.

 • Vienkartiniai įklotai į liemenėlę

  Jų rasi kiekvienoje vaistinėje, jie labai padės nesijausti šlapiai kai pienas  tekės visą parą.​

Žindymo problemos ir sprendimai

 • Žindymo pradžia tik labai nedaugeliui būna lengva, net ir jei tai ne pirmas nėštumas, mamos susiduria su viena ar kita problema, susijusia su žindymu. Jei jauti, kad žindymas nėra sklandus – tiesiog kreipkis į specialsitą, ilgai nedvejodama. Sėkmės!