Mėnesinės po gimdymo

Turbūt tu, kaip ir dauguma iš mūsų turėjai 9-ių mėnesių “atostogas” nuo mėnesinių. Geras jausmas, kai nereikia sukti galvos, kada čia tos mėnesinės užklups, ar jos vėl bus skausmingos, ar vėl bus gausios ir pan. Bet, deja, mėnesinės po gimdymo vėl mus aplanko. Atsakymus į dažniausius klausimus apie mėnesines po gimdymo rasi apačioje.

P.S. Jei nerimauji dėl savo simptomų – visada drąsiai kreipkis į gydytoją.

Kraujavimas po gimdymo

 • Nesvarbu, ar turėjai Cezario pjūvį, ar gimdei natūraliai, nuo šešių iki aštuonių savaičių po gimdymo gali kraujuoti. Tačiau tai nelaikoma menstruacijomis.

 • Taip pat, kraujavimas gali dingti ir vėliau gali pastebėti, kad kraujavimas po gimdymo vėl atsinaujino.  Nors toks kraujavimas (gali būti lydimas gimdos susitraukimų) yra natūralus kol išsivalo gimda, visada pirmiausia pasikonsultuok su gydytoju.

 • Pradžioje kraujavimas po gimdymo bus tamsiai raudonas ir gali atsirasti keletas kraujo krešulių. Šie krešuliai gali būti tokio dydžio kaip slyva.  Bėgant dienoms, išskyros taps vandeningesnės ir taps rausvos arba rusvos spalvos. Po kelių savaičių kraujavimą keičia išskyros kurios paprastai būna balkšvos arba gelsvos spalvos ir gali būti ne kiekvieną dieną.

Mėnesinių ciklas po gimdymo

 • Kada vėl atsiras pirmos mėnesinės po gimdymo, dažnu atveju priklauso nuo to ar maitinsi kūdikį ar ne. Jei nuspręsi maitinti, mėnesinės aplankys tave gerokai vėliau, nei tada jei kūdikio nemaitinsi krūtimi.

 • Jei nemaitinsi krūtimi, mėnesinės paprastai atsinaujins praėjus maždaug 6-8 savaitėms po gimdymo. Jei maitinsi kūdikį pati, menstruacijų grįžimo laikas gali skirtis.

 • Tos, kurios maitina tik krūtimi, gali neturėti mėnesinių visą žindymo laiką. Tačiau kitoms mėnesinės gali grįžti jau po poros mėnesių, nesvarbu, ar maitinsi krūtimi, ar ne.

 • Taip pat nenustebk, jei atrodo, kad mėnesinės jau prasidėjo ir po kiek pastebi kad vėl dingo mėnesinės. Tokios nereguliarios mėnesinės yra visiškai normalus, gali net sulaukti mėnesinių 2 kartus per mėnesį, kol hormonai stabilizuosis ir grįši į menstruacijų ciklą.
 • Taigi, jei maitini krūtimi mėnesinės tikėtina atsiras vėliau, bet tai reiškia, kad kol maitinsi, menstruacijų nesulauksi. Kiekvienas organizmas yra skirtingas, tad ir menstruacijos grįžta kiekvienai skirtingai. Dažniausiai moterys, kurios maitina kūdikį mėnesinių nebūna, tad tikėtina, kad jei tu maitinsi kūdikį mėnesinių nesulauksi dar apie 6 mėnesius. hormonas prolaktinas, kuris reikalingas pieno gamybai, slopina mėnesinių atsiradimą, todėl kurį laiką mėnesinių turėtum nesulaukti.

Kada tau atsiras reguliarios mėnesinės?

 • Deja, reguliarių mėnesinių po gimdymo gali tekti ir palaukti. Pirmos mėnesinės po gimdymo gali tave aplankyti labai greitai ir netikėtai, praėjus vos keliems mėnesiams po gimdymo, arba gali nepasirodyti ilgą laiką po gimdymo. Natūralu, kad prasidėjus mėnesinėms, nesvarbu ar po žindymo ar nemaitinant krūtimi, mėnesinių periodas kurį laiką gali būti nereguliarus.

 • Normalu, jei prasidėjus mėnesinėms po gimdymo, jos gali pasikartoti labai greitai, arba atėjus kitam mėnesiui jos gali ir nepasirodyti. Taip pat nereguliarios mėnesinės gausa gali irgi skirtis, vieną mėnesį gali bėgti lyg iš atsukto kraniuko, kitą mėnesį gali vos pastebėti, kad tau tos dienos. Tai visiškai normalu, kol organizmas pilnai atsistatys po gimdymo ir atsiras reguliarios mėnesinės, gali teikti palaukti net apie metus ar net du.

Mamos dalijasi savo patirtimis: mėnesinės po gimdymo, For All Moms (anglų k.)

Ar mėnesinės turi įtakos pieno kokybei? 

 • Atsiradus mėnesinėms, gali pastebėti, kad per menstruacijų laikotarpį tavo mažylis ne taip noriai žinda mamos pieną, taip gali atsitikti todėl, kad prasidėjus mėnesinėms, dėl hormonų pakitimų gali pasikeisti pieno skonis ir jo srovė. Tačiau nesijaudink, pienas dėl to nepasidaro prastesnis, tad drąsiai toliau gali žindyti savo mažylį.

Ar galima pastoti jei dar neprasidėjo mėnesinės?

 • Yra manoma, kad jei nėra mėnesinių po gimdymo, pastoti neįmanoma. Tačiau, tai ne visai tiesa. Kai kurios žindymą naudoja, kaip natūralų kontracepcijos metodą. Tačiau net ir žindant 1 iš 100 moterų kasmet pastoja. Nors žindymas mažina vaisingumą, tai nėra absoliuti garantija, kad vėl nepastosi. Bet jei maitinate ir mėnesinės po gimdymo jau atsirado, tai reiškia, kad turi labai didelę tikimybę pastoti. Ir visai nesvarbu, ar mėnesinės reguliarios ar ne, pastoti tikrai galite. Tad jei neturi plano susilaukti kūdikio, reikėtų imtis papildomų apsaugos priemonių.

Sužinok kas yra mamystės draugė