Folio rūgšties nauda nėščiosioms

Folio rūgštis yra nėštumo supervitaminas! Folio rūgšties nauda prieš nėštumą ir nėštumo pradžioje gali padėti išvengti kūdikio smegenų ir nugaros smegenų apsigimimų, taip pat pastebima, kad folio rūgšties trūkumas didina priešlaikinio gimdymo tikimybę.

Tai kam tau ta folio rūgštis?

 • Folio rūgšties nauda nėštumo metu

  Folio rūgštis yra žmogaus sukurtas B grupės vitaminas. Šis vitaminas vaidina svarbų vaidmenį gaminant raudonuosius kraujo kūnelius ir padeda jūsų kūdikio nerviniam vamzdeliui išsivystyti į smegenis ir nugaros smegenis.

  Natūrali Folio rūgštis  randama žaliose daržovėse tokiose, kaip salotos, porai, petražolės, špinatai, brokoliai , taip pat folio rūgšties gausu pupelėse, avokaduose, lęšiuose, saulėgrąžose, kepenyse, inkstuose, kiaušiniuose, juodoje duonoje, baravykuose, riešutuose. Folio rūgštis nėščioms ypač svarbus, todėl svarbu jo suvartoti reikiamą kiekį.

 • Kada pradėti vartoti folio rūgštį?

  Aktyvūs vaisiaus vystymosi procesai prasideda, tik pastojus, todėl labai svarbu pradėti folio rūgštį vartoti kuo anksčiau. Dėl folio rūgšties naudos, dažnai ginekologai rekomenduoja vartoti jau pradėjus planuoti nėštumą.

  Ypač svarbu, kad tavo rutinoje folio rūgšties vartojimas atsirastų ankstyvoje nėštumo stadijoje, nes nėštumo pradžia yra laikas kai vystosi jūsų kūdikio smegenys ir nugaros smegenys, todėl folio rūgštis nėščioms turi būti pradedamas vartoti per pirmas 12 nėštumo savaičių.

  Nors, kaip ir minėjome, natūrali folio rūgštis randama maisto produktuose, tačiau esant nėštumui, šio vitamino poreikis išauga, todėl folio rūgštis maiste gali neatitikti reikiamos suvartoti dienos normos. O folio rūgšties trūkumas gali sutrikdyti vaisiaus vystymosi procesus.

 • Kaip vartoti folio rūgštį?

  Mes folio rūgštį įsisaviname kartu su maistu, tačiau folio rūgšties vartojimas besilaukiančiai ar norinčiai pastoti moteriai rekomenduojamas didesnis nei įprastai. Rekomenduojama dozė visoms vaisingo amžiaus moterims yra 400 – 800 mikrogramų folio rūgšties kiekvieną dieną.

  Jei kasdien vartojate multivitaminus, patikrinkite, ar jose yra folio rūgšties ir ar atitinka paros dozę. Dėl vartojimo visada gali kreiptis į savo gydytoją , nes folio rūgštis nėščioms, kaip ir kiti vaistai ar vitaminai gali turėti šalutinį poveikį. Jis pasireiškia retai, tačiau kai kurioms moterims gali sukelti alergines reakcijas, taip pat yra pastebima, kan folio rūgštis gali slopinti kitų vartojamų vaistų veiksmingumą.

 • Kur įsigyti folio rūgšties ir kiek kainuoja folio rūgštis?

  Folio rūgštį tikrai rasi bet kurioje vaistinėje ir nors folio rūgšties nauda neapsakomai didžiulė, folio rūgšties kaina yra išties labai nedidelė, jį galite rasti vos už 2 eurus.

  Žinoma yra ir kur kas brangesnių variantų į kurių sudėtį įeina ir kitų papildomų vitaminų, tačiau jei neturi jokių alergijų šiam vitaminui, galite rinktis ir be jokių priedų. Nėra vienareikšmiško atsakymo kuri folio rūgštis geriausia, todėl visada gerai pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Sužinok kas yra mamystės draugė