Kur gimdyti Vilniuje ? Privačių palatų kainos

Santariškės, Vilniaus gimdymo namai, Antakalnio gimdymo namai – atsiliepimai, taisyklės lydinčiam asmeniui

“Plyšau tiek, kad siuvo valandą. Jauna gydytoja kuri mane siuvo, pasižiūrėjo ir pasakė: nebijok, aš tave labai gražiai susiųsiu. Po 6 savaičių, nuėjus į ginekologinę patikrą, gydytoja žiūri ir sako: kaip gerai susiųta, nei vieno siūlelio nepaleista, atrodai kaip nauja.”

Ačiū gydytojai kuri mane siuvo (Santariškių klinikos).

Vilniaus gimdymo namai

Kiek kainuoja privati palata Vilniaus  gimdymo namuose?

 • Vilniaus gimdymo namuose yra ne tik įprastos vienvietės ir dvivietės palatos, bet ir 20 šeimyninių mokamų palatų. Privati palata po gimdymo su pagerintomis buities sąlygomis reiškia, kad palatoje yra dušas, tualetas, šaldytuvas, mikrobangų krosnelė, elektrinis virdulys. Šių palatų kaina už vieną lovadienį 20 eurų ir artimojo nakvynė už vieną lovadienį 15 eurų. O palatos su dalinai pagerintomis buities sąlygomis – palatoje yra šaldytuvas, mikrobangų krosnelė, elektrinis virdulys. Tokių palatų kaina už vieną lovadienį – 15 eurų ir artimojo nakvynė už vieną lovadienį 15 eurų.

Kodėl verta gimdyti vilniaus gimdymo namuose?

 • Vilniaus gimdymo namuose yra 8 gimdyklos su šiuolaikine medicinine įranga, skirta gimdyvės, vaisiaus ir naujagimio priežiūrai.

  Vilniaus gimdymo namai paskelbti naujagimiams palankia ligonine. Naujagimiui palankioje ligoninėje siekiama, kad motina ir naujagimis kartu palatoje būtų visą parą. Siekiama užtikrinti motinos teisę žindyti savo kūdikį ir kūdikio teisę būti žindomam – taip gauti geriausią maistą ir ryšį su motina.

  Gimdyvės su naujagimiais prižiūrimos akušerijos skyriuje, kur jos prižiūrimos akušerijos ginekologų bei neonatologų, medicinos psichologas. Taip pat kvalifikuotos akušerės ir slaugytojos padeda pirmosiomis dienomis prižiūrėti naujagimį, supažindina su žindymu, o kilus žindymo sunkumams, konsultuoja žindymo specialistė

   

Taisyklės lydinčiam asmeniui Vilniaus gimdymo namuose

 • Vilniaus gimdymo namuose, gimdyme gali dalyvauti vienas lydintis asmuo. Lydintis asmuo įleidžiamas ne anksčiau nei gimdyvė perkeliama į gimdyklą jei gimdyvei planuojamas gimdymo sužadinimas. O jei gimdyvei atliekama CPO (cezario pjūvio operacija), lydintis asmuo įleidžiamas po operacijos tik kai gimdyvė perkeliama į akušerijos skyrių. Tiek pacientė, tiek lydintis asmuo privalo dėvėti medicinines kaukes.

  Vilniaus gimdymo namuose lankymas galimas nuo 11 iki 13 valandos bei nuo 16 valandos iki 18 valandos. Vienu metu leidžiama lankyti vienam lankytojui.

Gimdymo kursai, žindymo specialistų pagalba

 • Šiuose gimdymo namuose gimdymo kursų nėra, tačiau norintys daugiau sužinoti apie nėštumą, gimdymą ir naujagimio priežiūrą po gimdymo, kviečiami dalyvauti trijų paskaitų cikle „Gimties stebuklas“. Šios paskaitos yra video formatu ir jas galima peržiūrėti internetiniame puslapyje.

  Taip pat Vilniaus gimdymo namuose teikiamos žindymo konsultacijos. Jos teikiamos nuo pirmadienio iki ketvirtadienio (9-13 val.). Būtina išankstinė registracija telefono numeriu (8 5) 269 54 63. Žindymo konsultantė moko nėščiąsias teorinių ir praktinių teisingo žindymo įgūdžių bei teikia pagalbą ankstyvuoju pogimdyviniu laikotarpiu žindymo problemų turinčioms mamytėms.

Antakalnio gimdymo namai (Antakalnio ligoninė)

Kiek kainuoja privati palata Antakalnio  gimdymo namuose?

 • Antakalnio ligoninėje yra vienvietės ir dvivietės palatos, kuriose įrengti dušai bei tualetai. Taip pat yra ir individualių palatų, kurių kaina už parą yra 30,90 Eur už vieną parą.

Kodėl verta gimdyti Antakalnio ligoninėje?

 • Gimdymas Antakalnio ligoninėje vyksta 1-ajame ir 2-ajame Gimdymo skyriuose. Gimdyvės gimdo atskiruose gimdymo kambariuose ir tik po vieną. Esant poreikiui, gimdymo kambaryje gali būti sudarytos sąlygos artimai namų aplinkai.

Taisyklės lydinčiam asmeniui Antakalnio gimdymo namuose

 • Gimdyme gali dalyvauti ir lydintis asmuo, tačiau visiems būtina laikytis nustatytų reikalavimų: neturėti COVID-19 ligos simptomų, dėvėti medicinines kaukes, dezinfekuoti rankas ir laikytis atstumų. Apie dalyvaujančius gimdyme informuoti personalą iškart atvykus į stacionarą.

Lankymo valandos Antakalnio gimdymo namuose

 • ​Lankyti Antakalnio gimdymo namuose galima pirmadieniais – penktadieniais nuo 17 iki 19 valandos. O savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 11 iki 13 valandos ir nuo 17 iki 19 valandos. Palatoje gali būti tik vienas lankytojas, lankymo trukmė iki 15 minučių.

   

Gimdymo kursai, žindymo specialistų pagalba

 • Antakalnio gimdymo namuose vykdomos konsultacijos pagimdžiusioms pacientėms dėl pogimdyminio laikotarpio ypatumų, laktacijos problemų.

  Žindymo konsultantės telefono numeris: 8 621 20502. Dėl kitų klausimų kreiptis į Akušerijos ginekologijos klinikos Konsultacijų skyrių (8 5) 239 30 89 arba mob. 8 647 132 54 darbo dienomis nuo 8.00 iki 15.30 val.

  Taip pat galite atvykti į Akušerijos ginekologijos klinikos Konsultacijų skyrių, kur susipažinsite su aplinka gimdymo kambariuose, kur kartu su artimu žmogumi sulauksite savo kūdikio atėjimo.

   

Santariškių gimdymo namai

Kiek kainuoja privati palata Santaros klinikose?

 • Įprastinės palatos po gimdymo yra dvivietės. Ar Jūs galėsite gauti šeimyninę palatą, paaiškės tik tą dieną, kai Jūs jau gimdysite, nes į tokias palatas visada yra norinčių patekti. Moterys yra guldomos į šeimynines palatas eilės tvarka. Palatų kaina šeimai 63 arba 73 eurai (priklauso nuo palatos dydžio). Palata “Budapeštas” parai kainuoja 120 eurų.

Kodėl verta gimdyti Santaros klinikose?

 • VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centras yra vienas svarbiausių akušerijos ir ginekologijos gydymo, mokslo ir mokymo padalinių Lietuvoje. Centre teikiama aukščiausio lygio perinatalinė pagalba, prižiūrimos didelės rizikos nėščiosios ir gimdyvės, veikia Vaisingumo centras, lytinių ląstelių bankas ir Ginekologijos skyrius.

Taisyklės lydinčiam asmeniui Santariškių akušerijos skyriuje

 • Kartu su gimdyve gimdyme leidžiama dalyvauti 1-2 lydinčiam asmeniui.  Gimdyvę lydintis asmuo privalo neturėti simptomų dėl koronaviruso infekcijos, privalo dėvėti medicininę kaukę. Gimdyme dalyvaujantis asmuo turi laikytis personalo nurodymų, po gimdymo lydintis asmuo turi išvykti, o jeigu pageidauja mokamos palatos ir yra laisvų vietų, gali pasilikti kartu su gimdyve.

Lankymo valandos Santariškių akušerijos skyriuje

 • Santariškių akušerijos skyriuje lankymas galimas darbo dienomis nuo 17 iki 19 valandos, savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 11 iki 13 valandos ir nuo 17 iki 19 valandos. Palatoje vienu metu gali būti lankomas ne daugiau nei vienas pacientas.

Gimdymo kursai, žindymo specialistų pagalba

 • Akušerijos ir ginekologijos centre veikia mamų savitarpio pagalbos ir žindymo palaikymo grupė. Akušerijos ir ginekologijos centro pacientes konsultuoja medicinos psichologės.

  Akušerijos skyriuje organizuojamos paskaitos, skirtos nėščiosioms ir jų artimiesiems. Paskaitų tikslas yra padėti pasiruošti gimdymui, pogimdyminiam laikotarpiui ir naujagimio žindymui bei priežiūrai. Jas skaito ir į klausimus atsako Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų specialistai.

  Šiuo metu paskaitos organizuojamos nuotoliniu būdu per Microsoft Teams platformą. Būtina išankstinė registracija į paskaitas. Galite pasirinkti Jus dominančią temą ir dieną. Registracija kitam mėnesiui prasideda einamojo mėnesio pabaigoje. Paskaitų tvarkaraštį galima rasti čia.

Sužinok kas yra mamystės draugė