Birutės kalnas Palangoje: legenda ir istorija

Birutės kalnas

  • Šis kalnas, esantis Palangoje, yra maždaug 35 metrų aukščio ir yra tiesiogiai susijęs su svarbiomis istorinėmis asmenybėmis ir įvykiais. Iš kalno atsiveria nuostabus vaizdas į Baltijos jūrą, o jo viršūnėje stovi 1869m. pastatyta koplyčia.
  • Birutės kalnas Palangoje yra daugiau nei tik vaizdingos gamtos objektas. Tai vieta, kuri jungia gamtą, istoriją ir kultūrą. Tad gamtos apsuptyje ne tik puikiai praleisite laiką, bet ir mintimis persikelsite į gilią senovę – žmonės gyveno čia labai seniai, tai patvirtina faktas, kad kalne rasta I tūkstantmečio keramikos liekanų.

Birutės kalno legenda

Birutės kalno legenda yra viena iš žaviausių ir kartu liūdniausių Lietuvos legendų, susijusi su meile, atsidavimu ir religija.

Pagrindinė legenda

Bajoras Vidmantas, gyvenęs XIV a. Palangoje, turėjo dukterį Birutę. Ši buvo pasakiško grožio, bei kilnios širdies. Ji ugnies deivei Praurimei prižadėjo visą gyvenimą kurstyti aukuro ugnį.

Kadaise iš karo žygio jodamas kunigaikštis Kęstutis pamatė pasakiško grožio vaidilutę Birutę. Ją pamilo vos pamatęs ir nieko nelaukęs pasiūlė Birutei tekėti už jo. Mergina sutiko.

Kunigaikštis Kęstutis įsakė toje vietoje pastatyti rūmus, o patį kalną pavadinti mylimosios Birutės vardu. Po judviejų vestuvių jie susilaukė sūnaus ir pavadino jį Vytautu.

Po mylimojo Kęstučio mirties Birutė atsisakė būti pakrikštyta. Ji grįžo į Palangą ir apsigyveno rūmuose, kuriuos kunigaikštis Kęstutis įsakė pastatyti. Būdama labai kilnios širdies Birutė atsidavė tarnauti paprastiems žmonėms ir padėti jiems, kaip tik gali.

Mirus kunigaikštienei, ji buvo palaidota Birutės kalno viršūnėje. Jos kapą nuolatos lankė ir krikščionys prašydami palengvinti dar žemėje gyvenančių žmonių vargus.

Birutės kalno legenda yra daugiau nei tik pasakojimas apie meilę tarp dviejų žmonių. Tai yra istorija apie dvasinį atsidavimą, meilę ir auką. Kalnas ir ši legenda yra svarbi Lietuvos kultūros dalis, primenantis apie šalies praeitį, tradicijas ir vertybes.

Birutės kalno istorija

Birutės kalnas yra svarbi archeologinė vieta, kur randama daug senovinių radinių, rodančių žmogaus buvimą čia jau nuo ankstyvųjų laikų. Per amžius kalnas buvo naudojamas kaip šventykla, piliakalnis ir vėliau, kaip meditacijos vieta. Jis tapo simboliu ne tik Palangos miestui, bet ir visai Lietuvai.

Ką pamatyti netoliese

  1. Palangos tiltas – tai vienas iš populiariausių Palangos simbolių, idealus pasivaikščiojimams, ypač saulėlydžio metu.
  2. Palangos gintaro muziejus – čia galite susipažinti su vienu iš svarbiausiu Lietuvos ištekliu – gintaru, jo istorija ir meno kūriniais.
  3. J. Basanavičiaus gatvė – pagrindinė Palangos gatvė, pilna kavinių, restoranų ir siuvenyrų parduotuvių.
  4. Palangos Botanikos parkas – šis parkas, įkurtas priešais Palangos gintaro muziejų, puiki vieta ramiam pasivaikščiojimui gamtoje.
mamyste

Realiam gyvenime esam šiek tiek snobės

Esam geros mamos, žmonos, draugės… BET mum patinka “posh” vietos, mandri restoranai,  unikalios patirtys tiek su vaikais, tiek be vaikų. Dalinamės savo mėgstamiausiausiomis “ką veikti” vietomis, su daug video medžiagos Instagrame.