Palangos Gintaro Muziejus

Gintaro Muziejus ir Birutės parkas – rasite ką pamatyti, nesvarbu žiema ar vasara

Apačioje – detaliau kodėl verta aplankyti parką ir Palangos Gintaro muziejų.

Kodėl verta apsilankyti pačiame muziejuje?

Įkurtas 1963 metais, muziejus, įsikūręs XIX amžiaus neo-Renesanso rūmuose, saugo nuostabų gintaro kolekciją, dažnai vadinamą „Lietuvos auksu“.

Muziejuje yra daugiau nei 28 000 eksponatų, iš kurių apie 4 500 yra eksponuojami. Kolekcija apima neapdorotą gintarą įvairių formų, dydžių ir spalvų, subtilius gintaro gabalus, kuriuose milijonus metų užkonservuoti vabzdžiai ir augalai. Be to, muziejuje rodomi nuostabūs gintaro meno kūriniai ir papuošalai, kai kurie iš jų siekia net akmens amžių.

Muziejaus aplinka, plačiu 100 hektarų Palangos botanikos parku apsupti rūmai, dar labiau praturtina lankytinos vietos žavesį. Prancūzų kraštovaizdžio architekto Édouard André sukurtame parke yra ramus tvenkinys, žavus rožynas, įvairių medžių rūšių ir vingiuotų takų, tinkamų ramybės pasivaikščiojimams.

Nors Palangos gintaro muziejus ir parkas yra atviri visus metus, optimalus apsilankymo laikas priklauso nuo to, ko ieškote.

Tiems, kurie nori išvengti minios ir ramiai mėgautis muziejaus kolekcija, lankymasis per šaltuosius metus, nuo spalio iki balandžio, gali būti idealus. Tačiau turėkite omenyje, kad dienos šviesos valandų yra mažiau, o temperatūra gali būti gana šalta, tad apsirengkite atitinkamai.

Vasaros mėnesiai, nuo birželio iki rugpjūčio, yra puikūs tiems, kurie nori apsilankymą muziejuje derinti su pasivaikščiojimais botanikos parke ir maudynėmis Baltijos jūroje. Parkas pilnas žydėjimo, oras šiltas, tai puiki aplinka ramybės pasivaikščiojimams. Palangos miestelis vasarą tampa itin gyvu, vyksta įvairūs renginiai ir naktinis gyvenimas verda.

Pavasaris ir ankstyvas ruduo siūlo malonų orą ir santykinai mažiau lankytojų. Keičiantis lapų spalvai rudeniop ir žydinčioms gėlėms pavasarį, parkas tampa ypač gražus šiais laikotarpiais.

Mimosos ir ledai Palangos Gintaro Muziejuje

Ar žinojote, kad vasarą parke veikia kavinė “Balzac”? Kavinėje galite paragauti ledų, atsigerti mimozų tiesiog žiūrėdami į rožyną – puiki vieta nuotraukoms.

mamyste

Realiam gyvenime esam šiek tiek snobės

Esam geros mamos, žmonos, draugės… BET mum patinka “posh” vietos, mandri restoranai,  unikalios patirtys tiek su vaikais, tiek be vaikų. Dalinamės savo mėgstamiausiausiomis “ką veikti” vietomis, su daug video medžiagos Instagrame.