Laikrodžių muziejus Klaipėdoje
Klaipėdoje, Liepų gatvėje, įsikūręs Klaipėdos laikrodžių muziejus – tai Lietuvos dailės muziejaus padalinys, kuris lankytojus pasitinka nuo 1984 metų liepos 27 dienos. Pastatas, kuriame įsikūręs muziejus, mena XIX amžiaus pabaigą ir per savo ilgą istoriją yra matęs įvairių pastato paskirčių – nuo Žemės ūkio banko iki Pionierių namų. Muziejuje galima susipažinti su laikrodžių konstrukcijomis, istorija ir pagal istorines epochas išdėstytą ekspoziciją.
Laikrodžių muziejaus ekspozicijos
Klaipėdos laikrodžių muziejaus ekspozicijos pristato lankytojams laikrodžių konstrukcijų istoriją ir laikrodžių formų raidą nuo renesanso stiliaus iki moderno.
Šiose ekspozicijose galima išvysti renesanso, baroko, rokoko, klasicizmo bei moderno stiliaus laikrodžius. Šios ekspozicijos yra įrengtos su modernia apšvietimo sistema ir atnaujintomis vitrinomis, papildytos originaliais vaizduojamosios ir taikomosios dailės eksponatais iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus fondų.
Kelionė per skirtingas epochas
Kiekviena salė mena skirtingas amžiaus epochas. Įdomu vaikščioti per sales ir pamatyti skirtumus kurie buvo būdingi tam tikram istoriniam laikui. Didelė laikrodžių ekspozicija su išsamiais aprašymais suteikia galimybę dar arčiau pažinti istorinę laikrodžių raidą pasaulyje.
Laikrodžių raida: nuo pirmųjų istorinių iki šiuolaikinių
Įdomi vieta, kurioje rasite pirmųjų laikrodžių pavydžius. Taip pat iš arti pamatysite laikrodžių sandarą ir veikimo principus.
Interaktyvūs žaidimai: mokymasis ir linksmybės
Laikrodžių muziejuje yra sukurta įvairių edukacinių ir kūrybinių žaidimų, skirtų įvairaus amžiaus vaikams.
Nuo kūrybinių dirbtuvių, kuriose galima pasigaminti laikrodį, iki lauko žaidimų aikštelės „Laikas ir žaidimai“, kurioje galima žaisti viduramžių žaidimus.
Taip pat čia galima dėlioti „Laiko“ dėliones ar kurti laikrodžių mozaikas.
Visos šios veiklos ne tik smagios, bet ir mokomosios, padedančios geriau pažinti laiko sąvoką ir jo matavimą.
Lankymo informacija: darbo laikas ir bilietų kainos
Lankytojai muziejų gali aplankyti:
Antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais nuo 10:00 iki 18:00.
Ketvirtadieniais – nuo 12:00 iki 20:0.
Sekmadieniais – nuo 10:00 iki 16:00.
Pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba.
Suaugusiųjų bilieto kaina yra 5 €, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams – 2,50 €. Ikimokyklinio amžiaus vaikams, neįgaliesiems ir Tarptautinės muziejų tarybos nariams lankymas nemokamas.