Hemorojus po gimdymo

Po gimdymo kartais mus aplanko tokie simptomai apie kuriuos nemalonu, o gal net ir gėda kalbėti. Vienas iš nemalonumų, kuris gali tave aplankyti po gimdymo yra Hemorojus. Šis simptomas dažnas “palydovas” po gimdymo. Kas gali padėti jo išvengti? O jei jau hemorojus mus aplankė, kaip padėti sau? Kada svarbu neignoruoti simptomų ir kreiptis į gydytojus?

Kas yra hemorojus po gimdymo, kas jį sukelia?

  • Tikriausiai gali įsivaizduoti, kokį stresą tavo kūnui sukelia kūdikio nešiojimas ir kūdikio išstūmimas per makštį. Tai gali sukelti tarpvietės venų iššokimą. Be to, visi hormoniniai pokyčiai, vykstantys nėštumo ir gimdymo metu, turi įtakos šių venų veikimui. Nėštumas didina hormono progesterono gamybą, dėl kurio atsipalaiduoja ir venos, ko pasakoje, jos gali išlysti į išorę. Taigi hemorojus, tai atsiradę mazgeliai šalia išangės. tuštinantis jie gali kraujuoti arba būna skausmingas.

  • Taip pat užkietėję viduriai, gali tapti priežastimi hemorojaus mazeglių atsiradimui. Baimė tuštintis po gimdymo, nemalonūs pojūčiai stumimo metu, gali turėti įtakos nereguliariam tuštinimuisi, ko pasakoje užkietėja viduriai.

  • Nors kai kurios hemorojaus atsiradimo  priežasčių yra labiau susijusios su gimdymu per makštį, kitos (pvz., hormonų pokyčiai ir vidurių užkietėjimas) atsiranda neatsižvelgiant į tai, kaip gimė jūsų kūdikis. Taigi hemorojus po gimdymo gali atsirasti net jei gimdymas buvo cezario pjūvio pagalba.

Hemorojaus gydymas

  • Kai eisi pirmą kartą tuštintis po gimdymo (paprastai tai būna maždaug po 2-3 dienų), neskubink savęs, atsipalaiduok, jei reikia pasinaudok laisvinamaisiais vaistais (pvz. mikrolax). Nėra pačio efektyviausio vaisto nuo hemorojaus, kiekviena situacija ir paveikimas yra skirtingas, tačiau, kad išvengtum ar sumažintum hemorojaus simptomus rekomenduojama:

     

  • Stengtis tuštintis reguliariai.

  • Maitinkis sveikai ir į maisto racioną įvesk daugiau ląstelienos, kad viduriai nekietėtu ir tuštintis būtų lengviau.

  • Žinoma, gerti vandens, daugiau vandens!

  • Nesėdėk per ilgai. Ilgas sėdėjimas padidina spaudimą tavo išangės venoms, tai gai sukelti išangės skausmą. Verčiau kuo daugiau gulėk, pavyzdžiui, kai maitini kūdikį.
  • Šilas vanduo. Mirkyk sėdimąją vonioje arba išsimaudyk vonioje. Užpildyk vonią šiltu (ne karštu) vandeniu. Mirk apie 15 minučių, kelis kartus per dieną. Tai padės hemorojui susitraukti.

  • Šalti kompresai. Šalti kompresai taip pat gali padėti sumažinti skausmą ir paleingvinti nemalonius pojūčius.

  • Atlik mankštą. Stenkis daugiau judėti, net jei tai tik trumpas pasivaikščiojimas. Pratimai taip pat gali padėti išvengti vidurių užkietėjimo. Bet pasitark su savo gydytoju prieš pradėdami bet kokią pratimų programą po gimdymo.

  • Visgi jei jauti nuolatinį skausmą ar nemalonius jausmus verta pasikonsultuoti su savo gydytoju. Su gydytojo konsultacija, galite aptarti apie laisvinamųjų poreikį, ar žvakutes nuo hemorojaus ar kitų medikamentų įtraukimą,kurie sumažintų jaučiamus nemalonius simptomus.

 

 

Kada kreiptis į gydytojus?

  • Po gimdymo hemorojus dažnu atveju išnyksta savaime maždaug po 6 savaičių. Tačiau, kartais mazgeliai negrįžta į savo vietą, tada reikėtų apsilankyti pas tave prižiūrintį gydytoją, kad padėtų tinkamai įvertinti situaciją.
  • Jei hemorojų gydaisi namuose, per kelias savaites po gimdymo turėtum pastebėti laipsnišką hemorojaus pagerėjimą. Tačiau, jei hemorojus yra užsitęsęs arba kraujuoji iš tiesiosios žarnos, reiktų kreiptis į gydytoją proktologą.

Sužinok kas yra mamystės draugė