Tabletė po nesaugaus lytinio akto

Nesaugus seksas gali sukleti daug baimės ir streso: ką daryti, jei nepavyko išvengti nesaugių lytinių santykių? Ar gali padėti tabletės po nesaugaus sekso? Kiek kainuoja skubi kontracepcija? Kada jas galima gerti tabletes?

Daug neaiškumu, tiesa? Tad, pasiaiškinkime drauge.

 

KAINA?

12 – 20 eur.

 

IKI KADA TABLETĖ YRA VEIKSMINGA?

Rekomenduojama išgerti tabletę per pirmas 72 val.

 

AR REIKIA RECEPTO?

Ne

Skubioji kontracepcija, ar galiu ja pasinaudoti?

  • Skubioji kontracepcija – tabletės po nesaugaus sekso

     

    Skubioji kontracepcija arba kitaip tabletės po nesaugaus lytinio , tai yra tie patys sintetiniai hormonai, kaip ir kontraceptinėse tabletėse, tačiau hormonų kiekis yra kur kas didesnis, nei vienoje kontraceptinėje tabletėje.

    Tabletę nuo nėštumo būtina išgerti per pirmas 72 valandas, nes vėliau ji gali ir nesuveikti, o pastojus ši tabletė jau nebepadės. Tiesa, yra tablečių, kurių gamintojai rekomenduoja jas išgerti per 5 paras ( 120 valandų) po nesaugaus lytinio akto. Sudėtyje yra medžiaga ulipristalio acetatas , kuris keičia natūralaus hormono progesterono, būtino ovuliacijai įvykti, veikimą. Todėl šis vaistas veikia, pavėlindamas ovuliaciją.

    Kaikuriuose informaciniuose lapeliuose galima rasti informaciją, kad šios tabletės nuo nepageidaujamo nėštumo apsaugo 85 procentais, tai didelė tikimybė išvengti nepageidaujamo nėštumo, bet vis gi rizika išlieka. Todėl gamintojai rekomenduoja atsitikus nesaugiems lytiniams santykiams tabletę išgerti per primas 12 valandų, taip sumažinsite riziką pastoti.

  • Kaip veikia skubioji kontracepcija?

    Skubi kontracepcija slopina kiaušialąstės išsiskyrimą iš kiaušidės arba slopina apvaisinimą, jei kiaušialąstė jau atsiskyrusi, kitaip tariant , lėtina organizmo procesus ir neleidžia vykti implantacijai. Tačiau ji neveiks jei jau esi pastojusi, nes skubios kontracepcijos tabletė nėra “aborto tabletė”.

  • Skubios kontracepcijos šalutinis poveikis

    Skubiosios kontracepcijos vartojimas turi ir šlutinį poveikį, jos vartojimas gali paankstinti ar pavėlinti mėnesines. Kiti dažni pasitaikantys šalutiniai poveikiai yra: pykinimas, vėmimas, gali būti nereguliarus pakraujavimas iki prasidedant mėnesinėms, gali skaudėti pilvo apačią, pavartojus tabletę gali jaustis nuovargis ar galvos skausmas. Taip pat , kai kurioms moterims pasireiškia krūtų jautrumas, viduriavimas, svaigulio pojūtis.

    Labai retais alvejais gali pasireikšti bėrimas, dilgėlinė, niežulys, veido patinimas, dubens srities skausmas, skausmingos mėnesinės. Todėl, jei nusprendei vartoti skubiąją kontraceptinę tabletę ir pajutai šalutinį pojūtį ar negalavimą, neignoruok jo, būtinai kreipkis į savo gydytoją. O jei turi gretutinių ligų, dėl kurių nuolatos vartoji kokius nors vastus, informuok savo prižiūrintį gydytoją, kad vartojai šią tabletę, o jei yra galimybė, dar pieš vartojant pasitark ar ji tau tinka ir yra saugi tavo sveikatai.

     

  • Kur gali įsigyti ir kiek kainuoja skubioji kontracepcija?

    Tabletės nuo neplanuoto nėštumo yra nereceptinės, todėl jas gali įsigyti bet kurioje vaistinėje. Kaina, priklausomai nuo gamintojo svyruoja nuo 11 iki 20 eurų.

    Tik nepamiršk, mieloji, kad skubioji kontracepcija naudojama tik kraštutiniais atvejais, ji neturėtų tapti nuolatine apsisaugojimo priemone!

Sužinok kas yra mamystės draugė