10 Nėštumo savaitė
10 nėštumo savaitė – trečias nėštumo mėnuo. 10 nėštumo savaitę esate nėščia 2 mėnesius ir 2 savaites. Tai žymi esminį jūsų vaisiaus vystymosi etapą, todėl svarbu suprasti pokyčius, kuriuos patiriate jūs ir jūsų kūdikis. Šiame straipsnyje apžvelgsime fizinius pokyčius, kuriuos galite patirti, vaisiaus vystymąsi, tyrimus ir patikrinimus, kurių galite tikėtis.
Vaisius 10 nėštumo savaitę
10 savaitę jūsų vaisius toliau auga ir vystosi sparčiai. Štai keletas pagrindinių pokyčių, kurių galite tikėtis:
- Dydis: Jūsų vaisius dabar yra maždaug slyvos dydžio, maždaug 1,2 colio (30 mm) ilgio ir sveria 0,14 uncijos (4 gramus).
- Galūnės: Jūsų vaisiaus rankos ir kojos pailgėjo, o rankų ir kojų pirštai atsiskyrė.
- Veidas: Jūsų vaisiaus veidas tampa ryškesnis, o akys artėja viena prie kitos.
- Smegenys: Jūsų vaisiaus smegenys sparčiai auga, o nerviniai vamzdeliai, kurie ilgainiui taps nugaros smegenimis ir smegenimis, pradeda susilieti.
Išpažintis apie rytinį pykinimą
“6-12 nėštumo savaitėmis vėmiau kas pusvalandį. Darbe, restorane, taksi, gatvėje. Nešiojausi su savimi visur šuns kakučių maišelius, nes supykindavo taip staigiai, dažnai nespėdvau iki tuoleto. Gyvenome Kinijoje, buvo Covid pandemijos pradžia, iki šiol prisimenu kaip aš pakraupusiam taksistui kiniškai bandau paaiškinti kad vemiu, bet ne dėl ligos, o todėl, kad mano pilve yra vaikas.”
Moters kūnas 10 nėštumo savaitę
10 savaitę galite pastebėti keletą fizinių pokyčių savo kūne. Šiuos pokyčius sukelia greiti hormonų svyravimai, atsirandantys ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu. Štai keli įprasti fiziniai pokyčiai, kuriuos galite patirti:
- Pilvo pūtimas ir dujos: organizmui prisitaikant prie padidėjusio hormonų kiekio, galite jausti stiprų pilvo pūtimą.
- Didėjantis pilvukas: Jūsų juosmuo gali pradėti plėstis, nes gimda pradeda augti, kad prisitaikytų prie besivystančio vaisiaus.
- Nuotaikos svyravimai: sparčiai didėjantis hormonų kiekis jūsų kūne gali sukelti nuotaikos svyravimus. Vieną akimirką galite jaustis laiminga, o kitą – nusiminusi. Nesijaudinkite, tai normalu ir ilgainiui išnyks.
10 savaitė yra svarbus laikas planuoti prenatalinį patikrinimą su gydytoju arba akušere. Gydytojas stebės jūsų vaisiaus vystymąsi ir užtikrins, kad viskas vyktų sklandžiai. Per tą laiką jums gali būti pasiūlyta atlikti įvairius prenatalinius tyrimus, įskaitant kraujo tyrimus, genetinius tyrimus ir ultragarsinius tyrimus. Šie testai gali padėti nustatyti jūsų vaisiaus sveikatą ir patikrinti galimą riziką ar komplikacijas.
Kraujo tyrimai: Kraujo tyrimai naudojami norint patikrinti įvairius dalykus, įskaitant kraujo grupę, Rh faktorių ir geležies kiekį.
Genetiniai testai: Genetiniai testai gali padėti aptikti bet kokius galimus genetinius sutrikimus ar chromosomų anomalijas jūsų vaisiui.
Ultragarsinis skenavimas: Ultragarsinis skenavimas leidžia gydytojui gauti aiškų jūsų vaisiaus vaizdą ir patikrinti, ar nėra struktūrinių anomalijų. Jie taip pat gali padėti nustatyti gimdymo datą ir stebėti jūsų vaisiaus augimą.
Nuo kiaušialąstės iki vaisiaus, 3D vizualizacija, Infuse Medical
Sužinojai, kad laukiesi – kas toliau?
Apsilankymą pas ginekologą planuok maždaug po dviejų savaičių, nuo testo atlikimo. Tau bus išrašyta speciali nėščiosios kortelė. Joje kiekvieno apsilankymo metu prižiūrintis ginekologas sužymės visą svarbiausią informaciją apie tave bei būsimą vaikelį. Tai yra labai svarbus dokumentas, kurį reikia saugoti viso nėštumo metu.