14 nestumo savaite

14 Nėštumo savaitė

14 savaitę vaisius yra maždaug didelio persiko dydžio, o kūdikio lytis jau gali būti nustatyta ultragarsu.

14 savaičių – kelintas mėnuo?

14 savaičių yra ketvirtas nėštumo mėnuo, antras nėštumo trimestras.

Vaisius 14 nėštumo savaitę

  • 14 savaičių jūsų vaisius yra apie 7,5 cm ilgio ir sveria apie 49 gramus. Tai maždaug didelio persiko dydis!
  • Šiame etape jūsų kūdikiui pradeda formuotis unikalūs veido bruožai, įskaitant blakstienas ir antakius
  • Jų oda vis dar permatoma, bet apačioje matomos mažytės gyslelės.
  • Jūsų kūdikio judesiai tampa labiau koordinuoti ir jis gali pradėti žagsėti, o tai jau artimiausiu metu galite pajusti ir jūs.
  • Šią savaitę berniukams sėklidės nusileidžia iš pilvo į kapšelį, o mergaitėms formuojasi klitoris ir lytinės lūpos. Visi šie pokyčiai yra natūralaus ir normalaus vaisiaus vystymosi proceso dalis. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas nėštumas yra unikalus, ir tikslus lytinių organų vystymosi laikas gali skirtis.

Jūsų gydytojas arba akušerė galės suteikti daugiau informacijos ir atsakyti į visus jums rūpimus klausimus apie vaisiaus vystymąsi nėštumo metu.

Įžymybių išpažintys apie nėštumą

Chrissy Teigen atvirai kalbėjo apie savo kovą su užkandžiavimu ir unikalius maisto derinius, kurių troško būdama nėščia. Pavyzdžiui, ji tviteryje paskelbė apie savo pomėgį panardinti bulvytes į pieno kokteilį ir valgyti dešrainius, aplietus uogiene.

Chrissy taip pat tviteryje rašė apie savo staigų pasibjaurėjimą maistui, kurį anksčiau mėgo, pavyzdžiui, vištienai ir sūriui.

Savo kulinarinėje knygoje „Cravings“ ji dalijasi receptais ir istorijomis apie unikalius maisto produktus, kurių troško nėštumo metu, pažvelgdama į keistą nėštumo pusę ir primindama, kad karts nuo karto verta atsiduoti savo potraukiui.

Moters kūnas 14 nėštumo savaitę

Galite pradėti jausti daugiau energijos. Jūsų hormonai stabilizavosi ir rytinis pykinimas turėtų mažėti. Tai puikus laikas pradėti planuoti kūdikio gimimą, taip pat galvoti apie gimdymo planą ir kūdikiams skirtus produktus.

Vienas įdomiausių dalykų apie antrąjį trimestrą yra tai, kad jis dažnai vadinamas „medaus mėnesio trimestru“. Taip yra todėl, kad daugelis moterų šiuo metu jaučiasi geriausiai. Jūsų rytinis pykinimas turėtų išnykti, galite turėti daugiau energijos ir pradėti jausti ryšį su augančiu kūdikiu. Tai puikus laikas  mėgautis nėštumu.

Kiek svorio priaugsi per nėštumą?

Antrąjį nėštumo trimestrą moteris gali tikėtis, kad svoris priaugs pastoviai apie 0,5–1 kilogramą per savaitę. Tai reiškia, kad iki nėštumo pabaigos bendras svorio padidėjimas yra nuo 9 iki 14 kilogramų. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienos moters kūnas yra skirtingas, o svorio padidėjimas nėštumo metu gali labai skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip kūno tipas, pradinis svoris ir individuali medžiagų apykaita.

Sužinok kas yra mamystės draugė