15 nestumo savaite

15 Nėštumo savaitė

Nėštumas – graži ir jaudinanti kelionė besilaukiančioms mamoms, o 15-oji savaitė – ypač verta dėmesio. Šiuo metu jūsų kūdikis auga neįtikėtinu tempu. Šiame straipsnyje mes atidžiau pažvelgsime į tai, kas vyksta su jumis ir jūsų vaisiumi šiuo įdomiu laikotarpiu, įskaitant fizinius ir emocinius pokyčius, jūsų kūdikio vystymąsi.

15 savaičių – kelintas mėnuo?

15 savaičių yra ketvirtas nėštumo mėnuo, antras nėštumo trimestras.

Vaisius 15 nėštumo savaitę

  • Dabar jūsų vaisius yra apie 10,2 cm ilgio ir sveria apie 140 gramų.
  • Rankų pirštai ir kojų pirštai yra visiškai suformuoti.
  • Vaikelis pradeda turėti savo miego įpročius ir ritmą.
  • Kūdikis taip pat tampa aktyvesnis ir galite jausti plazdėjimą ar spyrius. Tai smagi ir siurrealistiška patirtis daugeliui besilaukiančių mamų, be to, tai gali būti puikus būdas užmegzti ryšį su kūdikiu.
  • Persileidimo rizika žymiai sumažėja antrąjį trimestrą, todėl šiuo metu galite labiau atsipalaiduoti ir pasitikėti savo kūdikio sveikata.

Įžymybių išpažintys apie nėštumą

Chrissy Teigen atvirai kalbėjo apie savo kovą su užkandžiavimu ir unikalius maisto derinius, kurių troško būdama nėščia. Pavyzdžiui, ji tviteryje paskelbė apie savo pomėgį panardinti bulvytes į pieno kokteilį ir valgyti dešrainius, aplietus uogiene.

Chrissy taip pat tviteryje rašė apie savo staigų pasibjaurėjimą maistui, kurį anksčiau mėgo, pavyzdžiui, vištienai ir sūriui.

Savo kulinarinėje knygoje „Cravings“ ji dalijasi receptais ir istorijomis apie unikalius maisto produktus, kurių troško nėštumo metu, pažvelgdama į keistą nėštumo pusę ir primindama, kad karts nuo karto verta atsiduoti savo potraukiui.

Moters kūnas 15 nėštumo savaitę

  • Antrąjį trimestrą daugelis moterų jaučiasi energingesnės ir patiria libido padidėjimą.
  • Taip pat galite pastebėti, kad jūsų oda pradeda šviesėti ir plaukai tampa storesni.
  • Galite pradėti jausti rėmenį ir virškinimo sutrikimus, nes jūsų gimda toliau auga, spausdama jūsų virškinimo traktą.

Kiek svorio priaugsi per nėštumą?

Antrąjį nėštumo trimestrą moteris gali tikėtis, kad svoris priaugs pastoviai apie 0,5–1 kilogramą per savaitę. Tai reiškia, kad iki nėštumo pabaigos bendras svorio padidėjimas yra nuo 9 iki 14 kilogramų. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienos moters kūnas yra skirtingas, o svorio padidėjimas nėštumo metu gali labai skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip kūno tipas, pradinis svoris ir individuali medžiagų apykaita.

Laukiesi, kas toliau?

Sužinok kas yra mamystės draugė