16 nestumo savaite

16 Nėštumo savaitė

Jei esate nėščia 16 savaičių, tai reiškia, kad jums jau keturi mėnesiai! Dabar esate antrajame trimestre, kuris dažnai vadinamas „auksiniu trimestru“, nes daugelis moterų mano, kad jos turi daugiau energijos, mažiau pykina ryte ir jaučia bendrą savijautos pagerėjimą.

16 savaičių – kelintas  mėnuo?

16 savaičių yra ketvirtas nėštumo mėnuo, antras nėštumo trimestras.

Vaisius 16 nėštumo savaitę

  • Jūsų kūdikis dabar yra maždaug 11,4 cm ilgio ir sveria apie 140 g – jūsų mažylis yra avokado dydžio.
  • Jūsų kūdikio klausa sparčiai vystosi ir dabar jis gali girdėti garsus už gimdos ribų, pavyzdžiui, jūsų balsą ir širdies plakimą. Taigi pradėkite kalbėtis su savo kūdikiu, dainuokite jam ir skaitykite – jis klauso!
  • Didžiosios šios savaitės naujienos yra tai, kad jūsų kūdikio skonio receptoriai pradeda vystytis, o tai reiškia, kad jis gali jausti jūsų valgomo maisto skonį! Argi tai ne šaunu? Tai geras laikas pradėti galvoti apie maistą, kurį norite valgyti nėštumo metu, nes tai, ką valgote, gali turėti įtakos jūsų kūdikio sveikatai ir vystymuisi.
  • 16 savaičių jūsų kūdikio skeletas pradeda kietėti ir jis pradeda daugiau judėti. Jūs netgi galite jausti jo mažus plazdėjimus ir spyrius! Šie judesiai yra įtikinamas ženklas, kad jūsų kūdikis sveikas ir auga, ir tai nuostabus priminimas, kad jūsų viduje yra mažas žmogus.
  • Vienas iš įdomiausių dalykų, susijusių su šiuo nėštumo etapu, yra tai, kad ultragarsu galite sužinoti savo kūdikio lytį! Žinoma, tai visiškai neprivaloma ir priklauso nuo jūsų.

Įžymybių išpažintys apie nėštumą

Chrissy Teigen atvirai kalbėjo apie savo kovą su užkandžiavimu ir unikalius maisto derinius, kurių troško būdama nėščia. Pavyzdžiui, ji tviteryje paskelbė apie savo pomėgį panardinti bulvytes į pieno kokteilį ir valgyti dešrainius, aplietus uogiene.

Chrissy taip pat tviteryje rašė apie savo staigų pasibjaurėjimą maistui, kurį anksčiau mėgo, pavyzdžiui, vištienai ir sūriui.

Savo kulinarinėje knygoje „Cravings“ ji dalijasi receptais ir istorijomis apie unikalius maisto produktus, kurių troško nėštumo metu, pažvelgdama į keistą nėštumo pusę ir primindama, kad karts nuo karto verta atsiduoti savo potraukiui.

Moters kūnas 16 nėštumo savaitę

Kalbant apie moters kūną, galite pastebėti, kad jūsų pilvukas pradeda augti, ir nėštumas tampa vis labiau pastebimas.  Taip pat galite pastebėti kai kuriuos odos ir plaukų pokyčius pvz., patamsėti speneliai ar strazdanos, galite pastebėti, kad jūsų plaukai yra storesni ir žvilgantys. Taip yra dėl padidėjusio hormonų kiekio jūsų organizme.

Kiek svorio priaugsi per nėštumą?

Antrąjį nėštumo trimestrą moteris gali tikėtis, kad svoris priaugs pastoviai apie 0,5–1 kilogramą per savaitę. Tai reiškia, kad iki nėštumo pabaigos bendras svorio padidėjimas yra nuo 9 iki 14 kilogramų. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienos moters kūnas yra skirtingas, o svorio padidėjimas nėštumo metu gali labai skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip kūno tipas, pradinis svoris ir individuali medžiagų apykaita.

Laukiesi, kas toliau?

Sužinok kas yra mamystės draugė