18 Nėštumo Savaitė

18 savaitę esate penktą mėnesį nėščia. Tai įdomus laikas jums ir jūsų augančiam kūdikiui, nes kiekvieną dieną vyksta tiek daug pokyčių. Šiame etape jūsų kūdikis vis labiau pradeda atrodyti kaip mažas žmogus, o jo fizinės savybės tampa labiau apibrėžtos. Be to, jie pradeda ugdyti naujus įgūdžius ir gebėjimus, pavyzdžiui, reaguoti į garsus už gimdos ribų.  Išsamiau panagrinėkime, kas vyksta 18 nėštumo savaitę.

18 savaičių – kelintas  mėnuo?

18 savaičių yra penktas nėštumo mėnuo, antras nėštumo trimestras.

Vaisius 18 nėštumo savaitę

  • Vienas iš įdomiausių dalykų, susijusių su 18 nėštumo savaičių, yra tai, kad jūsų kūdikis vis labiau pradeda atrodyti kaip mažas žmogus.
  • Jis yra maždaug saldžiosios bulvės dydžio, maždaug 14 centimetrų ilgio ir maždaug 190 gramų svorio.
  • Bėgant savaitėms, jis toliau augs ir vystysis, o sulaukęs termino bus maždaug 50 centimetrų ilgio ir svers apie 3,5 kilogramo.
  • Šiame etape jūsų kūdikio kūnas vis labiau pradeda atrodyti kaip miniatiūrinė versija, kaip jis atrodys gimęs. Jų veido bruožai tampa labiau apibrėžti, plaukai pradeda augti, o jų mažos rankytės ir pėdutės vis labiau panašėja į tas, kurias laikysite vos po kelių mėnesių.
  • 18 savaičių keičiasi ne tik jūsų kūdikio fizinė išvaizda. Jūsų mažylis taip pat pradeda ugdyti naujus įgūdžius ir gebėjimus. Pavyzdžiui, jis pradeda mėgti tam tikrus skonius.
  • Jūsų kūdikio smegenys taip pat tampa sudėtingesnės, ir dabar jis gali girdėti garsus iš išorės. Tai reiškia, kad jei kalbėsite, dainuosite ar grosite muziką, jūsų mažylis tai girdės ir į tai reaguos. Kai kurie tyrimai netgi parodė, kad kūdikiai, kurie gimdoje girdi muziką, gali būti ramesni ir atsipalaidavę po gimimo.

Įžymybių išpažintys apie nėštumą

Chrissy Teigen atvirai kalbėjo apie savo kovą su užkandžiavimu ir unikalius maisto derinius, kurių troško būdama nėščia. Pavyzdžiui, ji tviteryje paskelbė apie savo pomėgį panardinti bulvytes į pieno kokteilį ir valgyti dešrainius, aplietus uogiene.

Chrissy taip pat tviteryje rašė apie savo staigų pasibjaurėjimą maistui, kurį anksčiau mėgo, pavyzdžiui, vištienai ir sūriui.

Savo kulinarinėje knygoje „Cravings“ ji dalijasi receptais ir istorijomis apie unikalius maisto produktus, kurių troško nėštumo metu, pažvelgdama į keistą nėštumo pusę ir primindama, kad karts nuo karto verta atsiduoti savo potraukiui.

Moters kūnas 18 nėštumo savaitę

Kalbant apie jus, mama, jūs tikriausiai pradedate pastebėti kai kuriuos savo kūno pokyčius 18 nėštumo savaitę. Galite jaustis energingesnė nei pirmąjį trimestrą, tačiau taip pat gali atsirasti nugaros skausmas, kojų mėšlungis ar vidurių užkietėjimas.

Šiuo nėštumo laikotarpiu svarbu išlikti aktyvioms, nes mankšta gali padėti sumažinti kai kuriuos iš šių simptomų. Vaikščiojimas, plaukimas ir prenatalinė joga yra puikus būdas išlikti aktyviems ir pagerinti kraujotaką.

Vienas iš įdomiausių dalykų, susijusių su 18 nėštumo savaičių, yra tai, kad ultragarsu daugelis porų tikrai gali sužinoti kūdikio lytį. Jei nuspręsite tai padaryti, pagaliau sužinosite, ar turite mažą berniuką ar mergaitę. Bet jei norite palaukti iki gimdymo, kad sužinotumėte, tai taip pat puiku!

Kiek svorio priaugsi per nėštumą?

Antrąjį nėštumo trimestrą moteris gali tikėtis, kad svoris priaugs pastoviai apie 0,5–1 kilogramą per savaitę. Tai reiškia, kad iki nėštumo pabaigos bendras svorio padidėjimas yra nuo 9 iki 14 kilogramų. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienos moters kūnas yra skirtingas, o svorio padidėjimas nėštumo metu gali labai skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip kūno tipas, pradinis svoris ir individuali medžiagų apykaita.

Laukiesi, kas toliau?

Sužinok kas yra mamystės draugė