19 Nėštumo Savaitė
Vienas iš svarbiausių dalykų, susijusių su 18, 19 ir 20 nėštumo savaitėmis, yra tai, kad šiame etape jūsų laukia svarbus ultragarsinis tyrimas, kur galėsite sužinoti daug svarbių detalių apie jūsų kūdikio vystymąsi.
19 savaičių – kelintas mėnuo?
19 savaičių yra penktas nėštumo mėnuo, antras nėštumo trimestras.
Vaisius 19 nėštumo savaitę
- Šiame nėštumo etape jūsų kūdikis sparčiai auga ir vystosi. Dabar jis yra maždaug 15 centimetrų ilgio ir sveria apie 240 gramų. Žvelgiant į perspektyvą, tai yra maždaug mango dydžio!
- Jo rankos ir kojos dabar yra proporcingos likusiai kūno daliai, ir jiis jau pradeda įgyti savo unikalius asmenybės bruožus.
- Šiame nėštumo etape vystosi ir jūsų kūdikio jutimo organai. Dabar jie girdi jūsų balsą ir aplink juos esančius garsus. Galbūt norėsite pradėti kalbėtis su savo kūdikiu arba leisti jam raminančią muziką. Tai gali būti puikus būdas užmegzti ryšį su savo mažyliu ir padėti jam jaustis saugiam.
- Šiame etape kūdikio nervų sistema sparčiai vystosi, REM miego metu jie gali net pradėti sapnuoti.
- Taip pat formuojasi kūdikio skonio receptoriai, leidžiantys pajusti praryjamo vaisiaus vandenų skonį, o tai padės pasiruošti žindymui po gimimo.
- Kūdikio pusiausvyros jausmas vystosi, jis gali jausti orientacijos pokyčius vaisiaus vandenyse.
18-20 savaičių ultragarsas
Ultragarsas antrajame nėštumo trimestre, įskaitant tą, kuris gali būti atliekamas maždaug 18-20 savaitėmis gali patikrinti įvairius dalykus:
- Vaisiaus augimas ir vystymasis: ultragarsas gali parodyti, kaip auga ir vystosi jūsų kūdikis ir ar jo matavimai atitinka numatomą nėštumo amžių.
- Anatominiai sutrikimai: ultragarsas gali padėti nustatyti bet kokius jūsų kūdikio vystymosi sutrikimus ir anomalijas, tokius kaip širdies defektai, nervinio vamzdelio defektai arba lūpos ir gomurio įskilimas.
- Placenta ir vaisiaus vandenys: Ultragarsas gali parodyti placentos padėtį, o tai svarbu norint stebėti kūdikio augimą ir užtikrinti, kad jis gautų pakankamai maistinių medžiagų. Jis taip pat gali patikrinti vaisiaus vandenų kiekį, kuris gali parodyti, ar yra problemų su kūdikio inkstais ar kitais organais.
- Daugiavaisis nėštumas: jei nešiojate dvynius, trynukus ar daugiau, ultragarsas gali padėti nustatyti, kiek vaisių nešiojate, ir stebėti jų augimą bei vystymąsi.
- Lyties nustatymas: jei norite sužinoti savo kūdikio lytį, ultragarsu tai paprastai galima nustatyti antrąjį trimestrą.
Be šių konkrečių patikrinimų, antrojo trimestro ultragarsas taip pat gali suteikti džiaugsmo būsimiems tėvams, nes leidžia jiems išsamiai pamatyti savo kūdikio veidą, rankas ir kt.
Moters kūnas 19 nėštumo savaitę
- Gimda labai išsiplėtė, o tai daro spaudimą šlapimo pūslei ir didėja poreikis dažnai šlapintis.
- Mama taip pat gali patirti apvaliųjų raiščių skausmą, kurį sukelia gimdą palaikančių raiščių tempimas.
- Krūtų padidėjimas yra dar vienas reikšmingas pokytis, kurį mama gali patirti 19 nėštumo savaitę. Nėštumo metu gaminami hormonai padidina pieno liaukų dydį krūtyse, o tai lemia krūtų padidėjimą. Motina taip pat gali pastebėti, kad jos speneliai ir areolės patamsėjo. Šie pokyčiai atsiranda dėl padidėjusio kraujo tekėjimo į krūties audinį ir yra ženklas, kad motinos kūnas ruošiasi gaminti pieną kūdikiui.
- Vidurių užkietėjimas yra dažna problema, su kuria gali susidurti daugelis motinų nėštumo metu, ir tai gali padažnėti 19 savaitę. Nėštumo metu gaminami hormonai sulėtina virškinimo sistemos veiklą ir sukelia vidurių užkietėjimą. Geriant daug vandens, valgant maistą, kuriame gausu skaidulų, ir reguliariai mankštinantis, galima sumažinti vidurių užkietėjimą.
Kiek svorio priaugsi per nėštumą?
Antrąjį nėštumo trimestrą moteris gali tikėtis, kad svoris priaugs pastoviai apie 0,5–1 kilogramą per savaitę. Tai reiškia, kad iki nėštumo pabaigos bendras svorio padidėjimas yra nuo 9 iki 14 kilogramų. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienos moters kūnas yra skirtingas, o svorio padidėjimas nėštumo metu gali labai skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip kūno tipas, pradinis svoris ir individuali medžiagų apykaita.