20 Nėštumo Savaitė

Sveikiname sulaukus 20 nėštumo savaitės! Šiuo metu jūs oficialiai esate įpusėjusi savo kelionę, o jūsų mažylis nuėjo ilgą kelią nuo nėštumo pradžios.

20 savaičių – kelintas  mėnuo?

20 savaičių yra penktas nėštumo mėnuo, antras nėštumo trimestras.

Vaisius 20 nėštumo savaitę

Taigi, kas vyksta su jūsų mažyliu 20 savaitę?  Jūsų vaisius dabar yra banano dydžio, sveria apie 300 gramų ir apie 25 centimetrų ilgio. Nuostabu pagalvoti, kad vos prieš 20 savaičių jūsų mažylis buvo aguonos sėklos dydžio, o dabar jis pradeda panašėti į visiškai susiformavusį žmogų.

20-ąją savaitę jūsų vaisius įgyja daug svarbių įgūdžių, tokių kaip rijimas ir mekonio, ankstyviausios jūsų kūdikio išmatų formos, gamyba. Be to, jūsų kūdikis pradeda gaminti vernix caseosa – vaškinę medžiagą, kuri dengia odą, kad apsaugotų ją nuo vaisiaus vandenų. Ši medžiaga ypač svarbi neišnešiotiems kūdikiams, nes padeda apsaugoti jų gležną odą išoriniame pasaulyje.

Kitas jaudinantis įvykis 20 savaitę yra tai, kad jūsų kūdikiui pradeda augti plaukai ant galvos. Šie plaukai vadinami lanugo ir padeda reguliuoti jų kūno temperatūrą gimdoje.

Įžymybių išpažintys apie nėštumą

Chrissy Teigen atvirai kalbėjo apie savo kovą su užkandžiavimu ir unikalius maisto derinius, kurių troško būdama nėščia. Pavyzdžiui, ji tviteryje paskelbė apie savo pomėgį panardinti bulvytes į pieno kokteilį ir valgyti dešrainius, aplietus uogiene.

Chrissy taip pat tviteryje rašė apie savo staigų pasibjaurėjimą maistui, kurį anksčiau mėgo, pavyzdžiui, vištienai ir sūriui.

Savo kulinarinėje knygoje „Cravings“ ji dalijasi receptais ir istorijomis apie unikalius maisto produktus, kurių troško nėštumo metu, pažvelgdama į keistą nėštumo pusę ir primindama, kad karts nuo karto verta atsiduoti savo potraukiui.

Moters kūnas 20 nėštumo savaitę

Reikšmingi kūno pokyčiai, kuriuos mama gali patirti 20 nėštumo savaitę:

  • Augantis pilvukas: gimdai ir toliau plečiantis, kad tilptų augantis kūdikis, mamos pilvas ir toliau didės. Iki 20-osios savaitės pilvas gali būti pastebimai didesnis, o mamai gali tekti pakoreguoti savo garderobą, kad ji prisitaikytų prie besikeičiančio kūno.
  • Braxton Hicks paruošiamieji sąrėmiai: kai kurios motinos gali pradėti jausti Braxton Hicks paruošiamuosius sąrėmius 20 nėštumo savaitę. Jie apibūdinami kaip veržimo ar suspaudimo pojūtis gimdoje ir yra įprasta nėštumo dalis. Tačiau jei sąrėmiai tampa skausmingi arba dažni, mama turėtų kreiptis į savo gydytoją.
  • Patinimas: Kai kurios kūno vietos gali pradėti tinti, ypač rankos, pėdos ir kulkšnys. Šis patinimas atsiranda dėl padidėjusio skysčių kiekio organizme ir yra visiškai normalus. Tačiau jei patinimas stiprus arba staigus, mama turėtų kreiptis į gydytoją.
  • Nugaros skausmas: kūdikiui augant, mama gali jausti daugiau nugaros skausmo ir diskomforto. Šį skausmą dažnai sukelia papildomas svoris ir spaudimas nugarai.
  • Odos pokyčiai: kai kurios motinos gali pastebėti odos pokyčius, įskaitant spenelių ir areolių patamsėjimą, strijas ir tamsios linijos (linea nigra) atsiradimą pilvo centre. Šie pokyčiai atsiranda dėl hormoninių pokyčių nėštumo metu ir yra visiškai normalūs.

Kiek svorio priaugsi per nėštumą?

Antrąjį nėštumo trimestrą moteris gali tikėtis, kad svoris priaugs pastoviai apie 0,5–1 kilogramą per savaitę. Tai reiškia, kad iki nėštumo pabaigos bendras svorio padidėjimas yra nuo 9 iki 14 kilogramų. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienos moters kūnas yra skirtingas, o svorio padidėjimas nėštumo metu gali labai skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip kūno tipas, pradinis svoris ir individuali medžiagų apykaita.

Laukiesi, kas toliau?

Sužinok kas yra mamystės draugė