21 Nėštumo Savaitė

Sveikinu, mama! Dabar esate nėščia 21 savaitę, o tai reiškia, kad jūs jau įpusėjote nėštumo kelionę. Šiuo metu jūsų kūdikis sparčiai auga, o jūs galite pajusti įdomių pokyčių savo kūne.

21 savaitė – kelintas  mėnuo?

21 savaitė yra penktas nėštumo mėnuo, antras nėštumo trimestras.

Vaisius 21 nėštumo savaitę

  • Jūsų kūdikis dabar yra maždaug granato dydžio, jo ilgis nuo galvos iki kulno yra maždaug 27 centimetrai (10,5 colio), o jo svoris yra apie 360 gramų (12,7 uncijos). Šiame etape jūsų kūdikis yra visiškai suformuotas. Ateinančios kelios savaitės bus susijusios su augimu ir vystymusi, nes jūsų mažylis taps didesnis ir stipresnis.
  • Vienas iš įdomiausių įvykių 21 nėštumo savaitę yra tai, kad jūsų kūdikis pradeda ugdyti savo unikalią asmenybę. Šiame etape jūsų kūdikis girdi jūsų balsą ir netgi gali jį atpažinti. Galite pastebėti, kad jūsų kūdikis yra aktyvesnis, kai kalbate ar dainuojate, o tai yra ženklas, kad jis jau pažįsta jus.
  • Jūsų kūdikio judesiai taip pat tampa labiau koordinuoti 21 nėštumo savaitę. Galite pradėti jausti ryškesnius spyrius ir judesius, kai mažylis tampa stipresnis ir aktyvesnis. Kai kurios mamos šį jausmą apibūdina kaip tokį, kaip pilve plazdantis drugelis.

Įžymybių išpažintys apie nėštumą

Chrissy Teigen atvirai kalbėjo apie savo kovą su užkandžiavimu ir unikalius maisto derinius, kurių troško būdama nėščia. Pavyzdžiui, ji tviteryje paskelbė apie savo pomėgį panardinti bulvytes į pieno kokteilį ir valgyti dešrainius, aplietus uogiene.

Chrissy taip pat tviteryje rašė apie savo staigų pasibjaurėjimą maistui, kurį anksčiau mėgo, pavyzdžiui, vištienai ir sūriui.

Savo kulinarinėje knygoje „Cravings“ ji dalijasi receptais ir istorijomis apie unikalius maisto produktus, kurių troško nėštumo metu, pažvelgdama į keistą nėštumo pusę ir primindama, kad karts nuo karto verta atsiduoti savo potraukiui.

Moters kūnas 21 nėštumo savaitę

Žinoma, su visu šiuo vaikelio augimu ir vystymusi jūsų kūnas taip pat keičiasi.

  • Galite jaustis alkanesnė nei įprastai, nes jūsų kūdikiui reikia daugiau maistinių medžiagų, kad jis augtų. Svarbu įsitikinti, kad jūsų mityboje yra daug baltymų, geležies ir kitų būtinų vitaminų bei mineralų.
  • Taip pat galite pastebėti, kad jaučiatės kamuoja dusulys lipant laiptais, judant arba graužia rėmuo, nes jūsų gimda toliau plečiasi ir daro spaudimą jūsų diafragmai ir skrandžiui.
  • 21 nėštumo savaitę taip pat tinkamas laikas pradėti galvoti apie savo gimdymo planą ir ruoštis gimdymui. Galbūt norėsite apsilankyti gimdymo mokymo kurse arba pasamdyti dulą, kuri padėtų jums viso proceso metu.

Apskritai, 21 nėštumo savaitė yra įdomus jūsų nėštumo laikotarpis. Jūsų kūdikis greitai auga ir vystosi, o jūs pradedate jausti didesnę meilę jam. Skirkite laiko mėgautis šiomis akimirkomis ir įsitikinkite, kad rūpinatės savimi ir savo mažyliu.

Kiek svorio priaugsi per nėštumą?

Antrąjį nėštumo trimestrą moteris gali tikėtis, kad svoris priaugs pastoviai apie 0,5–1 kilogramą per savaitę. Tai reiškia, kad iki nėštumo pabaigos bendras svorio padidėjimas yra nuo 9 iki 14 kilogramų. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienos moters kūnas yra skirtingas, o svorio padidėjimas nėštumo metu gali labai skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip kūno tipas, pradinis svoris ir individuali medžiagų apykaita.

Laukiesi, kas toliau?

naujagimis

Tu ne viena tai išgyveni