22 Nėštumo Savaitė
Labas! Pakalbėkime apie tai, kas vyksta 22-ąją nėštumo savaitę. Tai įdomus laikas tiek kūdikiui, tiek mamai!
22 savaitės – kelintas mėnuo?
22 savaitės yra penktas nėštumo mėnuo, antras nėštumo trimestras.
Vaisius 22 nėštumo savaitę
- 22 savaičių vaisius yra maždaug 11 colių (28 centimetrų) ilgio ir sveria apie 1 svarą (450 gramų). Dėl to vaisius yra maždaug papajos dydžio!
- Kūdikio kūnas tampa labiau apibrėžtas, o jo bruožai pradeda panašėti į naujagimį. Išryškėja antakiai, vokai, lūpos, o akys artėja viena prie kitos.
- Kūno viduje taip pat vyksta įdomių įvykių! Kasa vystosi ir netrukus pradės gaminti insuliną. Insulinas yra būtinas cukraus kiekiui kraujyje kontroliuoti, todėl tai svarbus žingsnis kūdikio sveikatai.
- Kepenys taip pat gamina tulžį, kuri yra būtina riebalams virškinti.
- Vienas iš svarbiausių įvykių, vykstančių 22 savaitę, yra kvėpavimo sistemos augimas ir brendimas. Plaučiai toliau vystosi ir tampa vis sudėtingesni. Plaučiai gamina aktyviąją paviršiaus medžiagą, kuri padeda plaučiams lengvai plėstis ir susitraukti. Paviršinio aktyvumo medžiaga svarbi, nes padeda plaučiams tinkamai veikti kūdikiui gimus ir pradėti kvėpuoti savarankiškai. Tiesą sakant, plaučiai yra vienas iš paskutinių organų, kurie subręsta prieš gimimą, todėl tai yra esminis kūdikio vystymosi žingsnis.
- Kitas jaudinantis vystymasis – kūdikio lytėjimo pojūtis. Šiame etape kūdikis gali jausti spaudimą ir prisilietimą prie odos, netgi gali jausti savo veidą ar sugriebti už virkštelės. Šis lytėjimo pojūtis svarbus bendram kūdikio vystymuisi ir padės jam pažinti aplinką po gimimo.Nuostabu pagalvoti apie visus pokyčius, vykstančius kūdikio kūne 22 nėštumo savaitę. Kūdikiui augant ir vystantis, svarbu atsiminti, kad kiekvienas nėštumas yra skirtingas, o vaisiaus pokyčių laikas ir mastas gali skirtis. Reguliari prenatalinė priežiūra ir sveikas gyvenimo būdas yra labai svarbūs norint užtikrinti geriausią įmanomą nėštumo rezultatą.
Įžymybių išpažintys apie nėštumą
Chrissy Teigen atvirai kalbėjo apie savo kovą su užkandžiavimu ir unikalius maisto derinius, kurių troško būdama nėščia. Pavyzdžiui, ji tviteryje paskelbė apie savo pomėgį panardinti bulvytes į pieno kokteilį ir valgyti dešrainius, aplietus uogiene.
Chrissy taip pat tviteryje rašė apie savo staigų pasibjaurėjimą maistui, kurį anksčiau mėgo, pavyzdžiui, vištienai ir sūriui.
Savo kulinarinėje knygoje „Cravings“ ji dalijasi receptais ir istorijomis apie unikalius maisto produktus, kurių troško nėštumo metu, pažvelgdama į keistą nėštumo pusę ir primindama, kad karts nuo karto verta atsiduoti savo potraukiui.
Moters kūnas 22 nėštumo savaitę
Tuo tarpu mama taip pat išgyvena kai kuriuos pokyčius. Jos pilvas vis labiau auga, o gimda yra maždaug 2,5 centimetro virš bambos. Tai gali sukelti rėmens graužimą. Be to, jos kraujo tūris didėja, kad palaikytų augantį kūdikį, o tai gali sukelti kojų ir kulkšnių patinimą. Taip pat, jos oda yra jautresnė saulei, todėl jai teks tepti kremą nuo saulės ir dėvėti apsauginius drabužius, kad išvengtų saulės nudegimo.
Kiek svorio priaugsi per nėštumą?
Antrąjį nėštumo trimestrą moteris gali tikėtis, kad svoris priaugs pastoviai apie 0,5–1 kilogramą per savaitę. Tai reiškia, kad iki nėštumo pabaigos bendras svorio padidėjimas yra nuo 9 iki 14 kilogramų. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienos moters kūnas yra skirtingas, o svorio padidėjimas nėštumo metu gali labai skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip kūno tipas, pradinis svoris ir individuali medžiagų apykaita.