4 Nėštumo savaitė
Ketvirtąją nėštumo savaitę apvaisintas kiaušinėlis, dabar vadinamas blastocista, implantuojamas į gimdos gleivinę. Moters organizmas jau pradeda gaminti žmogaus chorioninį gonadotropiną (hCG) – hormoną, signalizuojantį organizmui apie nėštumą.
Vaisius 4 nėštumo savaitę
Ketvirtą nėštumo savaitę blastocistą sudaro vidinė ląstelių masė, kuri taps besivystančiu vaisiumi, ir išorinis ląstelių sluoksnis, kuris taps placenta. Placenta vaidina lemiamą vaidmenį vaisiaus vystymuisi, nes ji aprūpina augimui ir vystymuisi būtinu deguonimi ir maistinėmis medžiagomis, taip pat padeda pašalinti atliekas.
Šioje ankstyvoje stadijoje vaisius vis dar yra labai mažas, jo ilgis yra tik apie 0,1 colio. Tačiau jis sparčiai auga ir vystosi, o pagrindiniai organai ir sistemos pradeda formuotis. Širdis, smegenys ir nugaros smegenys yra vienos iš pirmųjų išsivystančių struktūrų.
Moters kūnas 4 nėštumo savaitę
Šią savaitę motinos kūnas taip pat pradės keistis. Gimda pradės didėti, o gimdos kaklelis taps minkštesnis ir lankstesnis. Motina taip pat gali jausti tokius simptomus kaip nuovargis, pykinimas ir krūtų jautrumas, nes jos kūnas prisitaiko prie nėštumo pokyčių.
Nors motina ir vaisius 4 nėštumo savaitę patiria reikšmingų pokyčių, svarbu atsiminti, kad kiekvienas nėštumas yra unikalus ir skirtingas. Kai kurios moterys šią savaitę gali visiškai nejausti jokių simptomų, o kitos gali pajusti ryškesnius pokyčius.
Svarbu, kad motina šiuo laikotarpiu gerai pasirūpintų savimi ir kreiptųsi į sveikatos priežiūros įstaigą, tam kad gydytojas patvirtintų nėštumą ir taisyklingą jo padėtį.
Nuo kiaušialąstės iki vaisiaus, 3D vizualizacija, Infuse Medical
Sužinojai, kad laukiesi – kas toliau?
Apsilankymą pas ginekologą planuok maždaug po dviejų savaičių, nuo testo atlikimo. Tau bus išrašyta speciali nėščiosios kortelė. Joje kiekvieno apsilankymo metu prižiūrintis ginekologas sužymės visą svarbiausią informaciją apie tave bei būsimą vaikelį. Tai yra labai svarbus dokumentas, kurį reikia saugoti viso nėštumo metu.