8 Nėštumo savaitė

8 nėštumo savaitė yra jaudinantis metas tiek motinai, tiek besivystančiam vaisiui. Embrionas, kuris iš pradžių buvo tik maža ląstelių sankaupa, dabar išaugo į mažą žmogų, turintį skirtingus bruožus ir veikiančias organų sistemas.

Vaisius 8 nėštumo savaitę

  • Dydis ir forma: 8 savaitę vaisius yra maždaug avietės dydžio, maždaug 0,6 colio (15 mm) ilgio.
  • Galva vis dar yra didelė, palyginti su likusia kūno dalimi, tačiau kūnas pradeda  įgyti aiškias formas.
  • Organų sistemos: šią savaitę pradeda formuotis pagrindinės organų sistemos. Širdis, kepenys ir inkstai pradeda veikti, o veidas, įskaitant akis, nosį ir burną, tampa ryškesnis. Rankos ir kojos taip pat ilgėja, o galūnių užuomazgos pradeda skirstytis į skirtingus rankų ir kojų pirštus.
  • Nervų vystymasis: nervinis vamzdelis, kuris ilgainiui sudarys smegenis ir nugaros smegenis, užsidarė ir dabar yra apsaugotas nuo bet kokios išorinės žalos.

Išpažintis apie rytinį pykinimą

“6-12 nėštumo savaitėmis vėmiau kas pusvalandį. Darbe, restorane, taksi, gatvėje. Nešiojausi su savimi visur šuns kakučių maišelius, nes supykindavo taip staigiai, dažnai nespėdvau iki tuoleto. Gyvenome Kinijoje, buvo Covid pandemijos pradžia, iki šiol prisimenu kaip aš pakraupusiam taksistui kiniškai bandau paaiškinti kad vemiu, bet ne dėl ligos, o todėl, kad  mano pilve yra vaikas.”

Moters kūnas 8 nėštumo savaitę

  • Gimdos dydis: gimda ir toliau didėja, o 8 savaitę gimda yra maždaug greipfruto dydžio. Kai kurios moterys gali pradėti jausti nedidelius judesius gimdoje, nors tai dažniausiai nutinka vėliau.
  • Hormoniniai pokyčiai: organizmas vis dar gamina daug progesterono ir hCG, o tai gali sukelti mieguistumą ir nuotaikos pokyčius. Šie hormonai padeda išlaikyti nėštumą ir paruošia organizmą gimdymui.
  • Pykinimas ir nuovargis: kai kurios moterys gali ir toliau jausti simptomus, tokius kaip pykinimas ir nuovargis dėl jų organizme vykstančių hormoninių pokyčių.
  • Krūtys gali būti jautrios ir patinusios dėl hormonų padidėjimo. Kai kurios moterys taip pat gali pastebėti, kad jų speneliai tamsesni ir jautresni.

Prenataliniai patikrinimai ir nėščiosios priežiūra

Jei dar nebuvote, tuomet ši savaitė yra puikus laikas apsilankyti pas ginekologą. Šio susitikimo metu ginekologas aptars jūsų ligos istoriją, atliks fizinę apžiūrą ir suteiks informacijos apie prenatalinę priežiūrą ir tyrimus.Taip pat nepamirškite gerti folio rūgšties ir pasitarti su gydytoju dėl prenatalinių vitaminų.

Reguliarūs pratimai gali padėti sumažinti stresą, pagerinti miegą ir padidinti energijos lygį. Lengvi pratimai, tokie kaip vaikščiojimas ar plaukimas, yra saugūs ir rekomenduojami daugumai moterų nėštumo metu. Pasitarkite su savo gydytoju prieš pradedant ar tęsiant bet kokią sporto programą.

Nuo kiaušialąstės iki vaisiaus, 3D vizualizacija, Infuse Medical

Sužinojai, kad laukiesi – kas toliau?

Apsilankymą pas ginekologą planuok maždaug po dviejų savaičių, nuo testo atlikimo. Tau bus išrašyta speciali nėščiosios kortelė. Joje kiekvieno apsilankymo metu prižiūrintis ginekologas sužymės visą svarbiausią informaciją apie tave bei būsimą vaikelį. Tai yra labai svarbus dokumentas, kurį reikia saugoti viso nėštumo metu.

Sužinok kas yra mamystės draugė