4 mėnesių miego regresas

4 mėnesių miego regreso požymiai ir statistika

Keturių mėnesių miego regresija yra dažnas reiškinys, kurį daugelis tėvų patiria su savo kūdikiais. 2017 m. BabyCenter atliktos apklausos duomenimis, 66% tėvų pranešė patyrę miego regresiją su savo keturių mėnesių kūdikiu. Tyrimas taip pat parodė, kad dažniausiai pasitaikantys keturių mėnesių miego regresijos simptomai yra šie:

  • Padidėjęs naktinis pabudimas (praneša 69 % tėvų)
  • Sunku užmigti (pranešė 59 % tėvų)
  • Trumpesnis miegas per dieną (pranešė 42% tėvų)
  • Kitas tyrimas, paskelbtas Journal of Developmental and Behavioral Pediatrics, atskleidė, kad keturių mėnesių miego regresija buvo susijusi su reikšmingu naktinio miego trukmės sutrumpėjimu, naktinių pabudimų dažnumo padidėjimu.

Pasiekimų savaitės kurios gali būti susijusios su 4 mėnesio miego regresu

"Wonder weeks“ yra populiari knyga, kurioje išdėstyta teorija, kurią sukūrė olandų pediatras daktaras Fransas Plooij ir jo žmona daktarė Hetty van de Rijt.Teorija teigia, kad kūdikių vystymosi šuoliai įvyksta per pirmuosius 20 gyvenimo mėnesių tam tikru laiku ir yra susiję su nerimo ar miego sutrikimų laikotarpiais.

Šios pasiekimų savaitės gali būti susijusios su 4 mėnesio miego regresu:

  • 12 pasiekimų savaitė: 12 savaitė yra jaudinantis laikotarpis kūdikio gyvenime, kai jis patenka į sklandžių perėjimų pasaulį. Šiame etape kūdikiai geriau suvokia savo aplinkos pokyčius ir gali tapti nervingi ar irzlūs, kai sutrinka rutina. Taip yra todėl, kad jie pradeda ugdyti nuspėjamumo ir rutinos jausmą, o bet kokie pokyčiai gali kelti nerimą. Svarbu, kad tėvai ir globėjai šiuo metu nustatytų nuoseklią rutiną, kad kūdikis jaustųsi saugiai ir patogiai. Šią savaitę kūdikiai taip pat pradeda labiau koordinuoti judesius, pavyzdžiui, apsiversti. Šie judesiai yra jų raumenų ir nervų sistemos vystymosi rezultatas, kuris šiuo laikotarpiu sparčiai auga ir kinta. Tyrinėdami savo vokalinius gebėjimus, kūdikiai taip pat gali pradėti burbėti ir skleisti daugiau garsų.
  • 19 pasiekimų savaitė – šio šuolio metu kūdikiai patenka į įvykių pasaulį. Tai įdomus metas, kai kūdikiai pradeda suprasti priežasties ir pasekmės ryšius ir jiems labiau įdomu tyrinėti savo aplinką. Jie gali pradėti griebti daiktus, juos purtyti ir tyrinėti burna, mokydamiesi per jutimus. Tai yra kritinis pažinimo vystymosi etapas, kai kūdikiai pradeda suprasti ryšį tarp veiksmų ir pasekmių. Šią savaitę kūdikiai taip pat gali tapti emocingesni ir stipriau reikšti savo jausmus. Taip yra dėl besivystančių jų smegenų, kurios dabar gali apdoroti sudėtingesnes emocijas. Kai jie geriau suvokia aplinką, jie gali pradėti jausti daugiau nerimo, baimės ar susijaudinimo ir gali išreikšti šiuos jausmus verkdami, šypsodamiesi ar kitais gestais.

Kaip padėti kūdikiui 4 mėnesių miego regreso metu?

  • Maždaug 4 mėnesių amžiaus daugelis kūdikių patiria augimo šuolius, kurie taip pat gali turėti įtakos miego suprastėjimui. Augimo šuolio metu kūdikius gali tekti maitinti dažniau, o naktį jie gali būti neramesni, nes jų kūnas prisitaiko prie pokyčių.
  • Laikykitės nuspėjamos rutinos: šiame etape kūdikiai gali tapti jautresni savo rutinos sutrikimams, todėl svarbu sudaryti nuspėjamą maitinimo, miego ir žaidimo laiko grafiką.
  • Suteikite saugią aplinką: kai kūdikiai geriau suvokia savo aplinkos pokyčius, jie gali labiau nerimauti ar bijoti. Saugios ir saugios aplinkos sukūrimas gali padėti jiems jaustis patogiau ir lengviau.
  • Reaguokite į savo kūdikio poreikius: šiuo etapu kūdikiams gali prireikti daugiau raminimo ir dėmesio. Reaguodami į kūdikio signalus ir suteikdami komfortą bei užtikrintumą.
  • Supažindinkite su nauja patirtimi ir veikla: kai kūdikiai įgyja naujų įgūdžių ir gebėjimų, jiems gali patikti tyrinėti naujus žaislus, žaidimus ir veiklą.

Skaityk daugiau apie Pagalbą sau mamystėje

Tikriausiai dabar jau žinai, kad mamystė yra labai nepanaši į tas tobulas Instagramo nuotraukas. Mamystė – tai tu susivėlusi, treninguose ir kuopianti kakučius. Apačioje – mūsų pats atviriausias straipsnis apie mamystės liūdesį ir kaip neprarasti savęs.

Sužinok daugiau apie Augimo šuolius ir raidą

Augimo šuolių ir raidos kalendorius aiškiai parodo kokie pokyčiai įtakoja miego regresus ir kada jų tikėtis.

YOUTUBE VIDEO APIE KŪDIKIŲ MIEGĄ IR MIEGO REGRESĄ

Kūdikių miegas. Pokalbis su miego specialiste Dovile Šafranauske

MEDEINA ANDRIULIENĖ

Kūdikių miegas. Pokalbis su miego specialiste Dovile Šafranauske

Žiūrėti video apie kūdikių miegą

SOCIALINĖS PASKYROS KURIOS KALBA APIE KŪDIKIŲ MIEGO REGRESĄ

Miego pelytės

@miegopelytes

Miego pelytės

IG paskyra

Militos pagalba

@militospagalba

Militos pagalba

IG paskyra