6 mėnesių miego regresas

6 mėnesių miego regreso požymiai ir statistika

Šešių mėnesių miego regresija yra gerai žinomas ir gerai ištirtas reiškinys kūdikių miego pasaulyje. 2017 m. BabyCenter atlikta apklausa parodė, kad 73% tėvų pranešė patyrę miego regresiją su savo šešių mėnesių kūdikiu. Šis tyrimas taip pat nustatė, kad dažniausiai pasitaikantys šešių mėnesių miego regresijos simptomai yra šie:

  • Padidėjęs naktinis pabudimas (praneša 81 % tėvų)
    Sunku užmigti (70 % tėvų)
  • Trumpesnis miegas dienos metu (pranešė 54 % tėvų)
  • Kitas tyrimas, paskelbtas žurnale „Journal of Sleep Research“, parodė, kad šešių mėnesių miego regresija buvo susijusi su pabudimu naktį, sutrumpėjusiu miego trukme ir perėjimu prie lengvesnio miego. Tyrimas taip pat parodė, kad šie miego modelių pokyčiai buvo laikini ir paprastai išnyksta per kelias savaites.

Pasiekimų savaitės kurios gali būti susijusios su 6 mėnesio miego regresu

"Wonder weeks“ yra populiari knyga, kurioje išdėstyta teorija, kurią sukūrė olandų pediatras daktaras Fransas Plooij ir jo žmona daktarė Hetty van de Rijt.Teorija teigia, kad kūdikių vystymosi šuoliai įvyksta per pirmuosius 20 gyvenimo mėnesių tam tikru laiku ir yra susiję su nerimo ar miego sutrikimų laikotarpiais.

26 pasiekimų savaitė gali būti susijusi su 6 mėnesio miego regresu:

  • 26 pasiekimų savaitė žymi didelį kūdikio socialinio ir emocinio vystymosi šuolį. Šiame etape kūdikiai pradeda suvokti socialinius santykius ir gali labiau domėtis bendravimu su kitais. Jie taip pat tampa jautresni savo aplinkos pokyčiams, todėl jiems gali prireikti daugiau paguodos ir nuraminimo iš savo tėvų.
  • Šiame etape kūdikiai pradeda atpažinti tų, kurie jais rūpinasi, veidus ir pradeda suprasti, kad skirtingi žmonės atlieka skirtingus vaidmenis. Pavyzdžiui, jie gali atpažinti savo motiną kaip asmenį, kuris juos maitina ir ramina, o savo tėvą gali atpažinti kaip asmenį, kuris su jais žaidžia ir bendrauja. Jie taip pat pradeda suprasti, kad skirtingi žmonės turi skirtingas emocijas ir gali pradėti rodyti empatiją kitiems.
  • Kai kūdikiai labiau domisi bendravimu su kitais, jie gali pradėti liesti ir sugriebti daiktus, žmones ir žaislus. Jie taip pat pradeda mėgti žaisti paprastus žaidimus, tokius kaip ‘kūkū” ir gali pradėti rodyti savo humoro jausmą kikendami ir juokdamiesi.

Kaip padėti kūdikiui 6 mėnesių miego regreso metu?

26 savaitę kūdikiai tampa jautresni savo aplinkos pokyčiams. Juos gali lengvai priblokšti stiprus triukšmas, ryški šviesa ar nauja patirtis, todėl jiems gali prireikti daugiau paguodos ir nuraminimo iš savo tėvų. Šis jautrumas gali būti ypač pastebimas miegant, nes kūdikiai gali pradėti dažniau pabusti ir reikalauti daugiau tėvų dėmesio. Todėl tėvai šiame etape atlieka lemiamą vaidmenį padėdami kūdikiams jaustis saugiai ir patogiai. Jie gali suteikti komfortą per raminančius garsus, švelnų prisilietimą ir pažįstamą kasdienybę. Jie taip pat gali suteikti pasitikėjimo reaguodami į kūdikio užuominas ir dėmesingi jo poreikiams. Globėjai taip pat gali sukurti saugią ir nuspėjamą aplinką savo kūdikiui, o tai gali padėti sumažinti kūdikio nerimą ir stresą.

Skaityk daugiau apie Pagalbą sau mamystėje

Tikriausiai dabar jau žinai, kad mamystė yra labai nepanaši į tas tobulas Instagramo nuotraukas. Mamystė – tai tu susivėlusi, treninguose ir kuopianti kakučius. Apačioje – mūsų pats atviriausias straipsnis apie mamystės liūdesį ir kaip neprarasti savęs.

Sužinok daugiau apie Augimo šuolius ir raidą

Augimo šuolių ir raidos kalendorius aiškiai parodo kokie pokyčiai įtakoja miego regresus ir kada jų tikėtis.

YOUTUBE VIDEO APIE KŪDIKIŲ MIEGĄ IR MIEGO REGRESĄ

Kūdikių miegas. Pokalbis su miego specialiste Dovile Šafranauske

MEDEINA ANDRIULIENĖ

Kūdikių miegas. Pokalbis su miego specialiste Dovile Šafranauske

Žiūrėti video apie kūdikių miegą

SOCIALINĖS PASKYROS KURIOS KALBA APIE KŪDIKIŲ MIEGO REGRESĄ

Miego pelytės

@miegopelytes

Miego pelytės

IG paskyra

Militos pagalba

@militospagalba

Militos pagalba

IG paskyra