8-10 mėnesių miego regresas

8-10 mėnesių miego regreso požymiai ir statistika

9 mėnesių miego regresija yra įprasta fazė, kurią daugelis tėvų patiria su savo kūdikiais. 2017 m. BabyCenter atliktos apklausos duomenimis, 46 % tėvų pranešė patyrę miego regresiją su savo 9 mėnesių kūdikiu. Tyrimas taip pat parodė, kad dažniausiai pasitaikantys 9 mėnesių miego regresijos simptomai yra šie:

  • Padidėjęs naktinis pabudimas (79 % tėvų)
  • Sunku užmigti (pranešė 65 % tėvų)
  • Trumpesnis miegas (pranešė 43 % tėvų)
  • Kitas tyrimas, paskelbtas žurnale Sleep Medicine, parodė, kad miego trukmė per miego regresiją sumažėjo vidutiniškai 70 minučių.

Pasiekimų savaitės kurios gali būti susijusios su 8 - 10 mėnesių miego regresu

"Wonder weeks“ yra populiari knyga, kurioje išdėstyta teorija, kurią sukūrė olandų pediatras daktaras Fransas Plooij ir jo žmona daktarė Hetty van de Rijt.Teorija teigia, kad kūdikių vystymosi šuoliai įvyksta per pirmuosius 20 gyvenimo mėnesių tam tikru laiku ir yra susiję su nerimo ar miego sutrikimų laikotarpiais.

Šios pasiekimų savaitės gali būti susijusios su 8-10 mėnesių miego regresu:

  • 37-oji kūdikio gyvenimo savaitė žymi esminį raidos šuolį, kai jie pradeda suvokti kategorijų pasaulį. Tai įdomus metas tiek vaikui, tiek jo tėvams, nes kūdikis labiau domisi aplinka. Tai laikas, kai tėvai pradės matyti, kaip jų mažyliai tampa savarankiškesni ir ryžtingesni.Šiuo laikotarpiu kūdikiams pradeda vystytis pažintinis gebėjimas atpažinti objektų panašumus ir skirtumus. Jie pradeda suprasti, kad daiktus galima grupuoti pagal jų ypatybes, tokias kaip forma, dydis ir spalva. Tai yra reikšmingas jų vystymosi etapas, nes jis sudaro pagrindą būsimiems mokymosi ir problemų sprendimo įgūdžiams.

    Tėvai gali paskatinti šį vystymosi šuolį suteikdami savo kūdikiams galimybę tyrinėti aplinką. Įvairių formų ir spalvų žaislai gali paskatinti jų smalsumą ir paskatinti juos skirstyti objektus į kategorijas. Tyrinėdami ir manipuliuodami savo aplinka, kūdikiai pradeda lavinti motorinius įgūdžius ir rankų ir akių koordinaciją, kuri yra būtina būsimam fiziniam vystymuisi.

    Kai jų supratimas apie kategorijas gilėja, kūdikiai taip pat gali tapti savarankiškesni ir ryžtingesni. Jie gali pradėti reikšti savo norus ir pageidavimus, pavyzdžiui, pasirinkti žaislus ar maistą. Nors tai gali būti sudėtinga tėvams, tai yra svarbus žingsnis kuriant jų nepriklausomybę ir pasitikėjimą savimi.

    Šiame etape tėvai turėtų sudaryti saugią aplinką savo mažyliams, kad jie galėtų ištirti savo naujai atrastą nepriklausomybę. Ribų nustatymas ir aiškių nurodymų teikimas gali padėti mažiems vaikams suprasti, kas yra priimtina, o kas ne. Tai darydami tėvai gali padėti savo vaikams sukurti savarankiškumo jausmą ir ugdyti svarbius socialinius bei emocinius įgūdžius.

    Apibendrinant, 37 savaitė yra kritinis kūdikio gyvenimo laikotarpis, kai jis pradeda suprasti kategorijų pasaulį. Tyrinėdami aplinką jie lavina motorinius įgūdžius bei rankų ir akių koordinaciją, o tai sudaro pagrindą būsimam fiziniam vystymuisi. Tėvai gali skatinti savo vaiko vystymąsi suteikdami saugią ir stimuliuojančią aplinką, skatinančią tyrinėjimą ir nepriklausomybę. Turėdami aiškias ribas ir vadovaudamiesi, kūdikiai gali išsiugdyti savarankiškumo jausmą ir ugdyti svarbius socialinius bei emocinius įgūdžius.

Kaip padėti kūdikiui 8-10 mėnesių miego regreso metu?

  • 9 mėnesių amžiaus daugelis kūdikių patiria augimo šuolius, kurie taip pat gali turėti įtakos miego suprastėjimui. Augimo šuolio metu kūdikius gali tekti maitinti dažniau.
  • Leiskite savo kūdikiui per dieną praktikuoti naujus įgūdžius. Tai gali padėti sumažinti poreikį juos lavinti prieš miegą.

Franso X. Plooij ir Hetty van de Rijt knygoje „Stebuklų savaitės“ pateikiamos kelios rekomendacijos tėvams, kaip padėti savo kūdikiams susidoroti su pažinimo šuoliu, kuris įvyksta 37-ąją savaitę.

Viena iš pagrindinių rekomendacijų – suteikti savo kūdikiui daug galimybių tyrinėti ir žaisti. Tai gali padėti jiems lavinti pažintinius gebėjimus ir lavinti motorinius įgūdžius, kurie yra būtini būsimam fiziniam vystymuisi. Taip pat autoriai siūlo pateikti įvairių formų ir spalvų žaislų, kurie paskatintų jų smalsumą ir paskatintų skirstyti objektus į kategorijas.

Kita svarbi rekomendacija – sukurti saugią aplinką, kad jūsų vaikas galėtų tyrinėti savo naujai atrastą nepriklausomybę. Tai reiškia, kad reikia nustatyti aiškias ribas ir teikti gaires, taip pat leisti vaikui pačiam pasirinkti ir patvirtinti savo norus bei pageidavimus.

Autoriai taip pat pabrėžia, kaip svarbu rūpintis savimi kaip tėvais, nes susidoroti su vaiko raidos šuoliais gali būti sudėtinga.

Skaityk daugiau apie Augimo šuolius ir raidą

Augimo šuolių ir raidos kalendorius aiškiai parodo kokie pokyčiai įtakoja miego regresus ir kada jų tikėtis.

Sužinok daugiau apie miego regresus kūdikiams

Bendra informacija apie miego regresus vaikams iki 18 mėnesių.